Top Marine: Hafif Zırhlı Keşif, gelecekteki savaş alanında modası geçmiş

En iyi Marine gazetecilere verdiği demeçte Çarşamba günü, Kolordu’nun Hafif Zırhlı Keşif birimler, yakın akraba rakipleri yerine Orta Doğu'da başka bir çatışmaya karşı daha donanımlıydılar.

Deniz Piyadeleri Gen Komutanı Gen. David Berger'in yorumları, Kolordu'nun daha sofistike düşman güçleriyle mücadele etmek için gücü modernize etme ve yeniden tasarlama çabasının bir parçası olarak tüm tank taburlarını salladığını açıkladığı gibi geliyor.

Hafif Zırhlı Keşif Bugün başka bir Çöl Kalkanı, Çöl Fırtınası için harika inşa edildi ”dedi. “Olasılığın çok büyük olduğunu düşünmüyorum.”

Kolordu'nun hafif zırhlı aracı veya LAV, onlarca yıllık ve Kolordu, yıllarca aracın hayatta kalmasını sağlamak için yeni yükseltmeleri ve silahları tokatlamak için harcadı. Kolordu, LAV filosunun yerini alacak potansiyel prototipleri araştırıyor, ancak bu on yıl kadar sürebilir.

Berger, LAR'ın geleceği insanlı ve insansız ekipler, denizde koleksiyon yapma ve daha hafif bir ayak izi ile otonom veya yarı-özerk çalışma yeteneği içinde yatmaktadır. Üst Deniz, keşif ve karşı keşiflerin akranlara yakın rakiplerle mücadelede hayati önem taşıdığını belirtti.

Berger gazetecilere Çarşamba günü verdiği demeçte, Berger gazetecilere verdiği demeçte, “Aklımda soru yok”, “yayılmanın ve dağılmanın parasını öder” yeteneğine karşı koyarken.

Berger, “Şimdi yapmamız gereken daha hafif bir ayak izine, daha sefere daha, kıyıya yakın bir çevreyi desteklemek için geçiş” dedi. Bu birim “denizde suya bile olsa kendi kendine toplanabilir”.

Kolordu'nun önümüzdeki 10 yıl boyunca gücü yeniden tasarlama çabalarının bir parçası olarak, Deniz Piyadeleri tankları kesiyor, F-35 filolarını 16'dan 10 uçağa indiriyor, bazı döner kanat varlıklarını ve top toplarını kesiyor. Kolordu, 10 yıllık süre içinde 12.000 personeli azaltmayı planladığını söyledi.

Deniz Piyadeleri kuvvetinin yeniden tasarlanması raporuna göre, 2018-2019 yılları arasında yürütülen bir dizi savaş oyunu, Kolordu'nun Çin gibi akran rakipleriyle mücadelede hayatta kalmakta zorluk çekecek tankları ve modası geçmiş birimleri ve ekipmanları tasfiye etme kararını bildirmesine yardımcı oldu.

Bu savaş oyunlarından Kolordu, ilk ateş eden birimin savaş alanında ve düşman uzun menzilli hassas ateş menzili dahilinde çalışabilecek kuvvetlerin “belirleyici bir avantajı” olduğunu öğrendi ve dışarıdaki pozisyonlara hızla manevra yapması gereken kuvvetlerden daha işlevsel olarak ilgili raporda silahlar nişan bölgesi yer alıyor.

Kolordu'nun tankları elden çıkarma, top mermisi toplarını ve hafif saldırı hava platformlarını kesme kararı bazı eleştirilere neden oldu. Tanklar tarihsel olarak onlarca yıldır kara kuvvetleri için ölümcül olan yıkıcı ateş gücüne sahip üst düzey ve kentsel savaşta başarılı oldular.

Ancak tanklar ve zırhlı araçlar, hassas grev tehdidine ve Orta Doğu'daki çatışma bölgelerine su basan drone ve keşif sistemlerinin çokluğuna karşı hayatta kalmakta zorlandı.

Deniz Piyadeleri raporunda “WEZ (silahlı çatışma bölgesi) içindeki hareketlilik rekabet avantajı ve operasyonel bir zorunluluk” diyor.

Bunun yerine Kolordu, rapora göre, “düşman güçleri yüceltmek”, düşman için ikilemler yaratmak ve “düşman ISR kaynaklarını tüketmek” için hassas yangınların erişebileceği hayatta kalabilen mobil sistemler ve birimler arıyor.

Bir cevap yazın