Top Air Force general, Gelişmiş Savaş Yönetim Sistemini kritik rapordan koruyor

Bir hükümet gözlemcisi tarafından hazırlanan bir rapor Hava Kuvvetleri’nin ana komuta ve kontrol programına çarptı önemli gizli bilgileri içermedi ve geçen hafta yayınlandığı tarihe kadar modası geçmiş, servisin üst generali Çarşamba dedi.

Cuma günü, Hükümet Sorumluluk Dairesi Hava Kuvvetleri'nin Gelişmiş Savaş Yönetim Sistemiherhangi bir platformun savaş alanındaki başka bir silah sistemiyle anında ve sorunsuz bir şekilde paylaşabilmesi için ABD ordusunun komuta ve kontrol altyapısını elden geçirmeyi amaçlamaktadır.

GAO'ya göre sorun, Hava Kuvvetleri'nin tam olarak hangi teknolojiye ihtiyacı olduğu, onu nasıl planlamayı planladığı ve maliyeti ne kadar olacağı konusunda yeterince ayrıntı vermemiş olmasıdır. Ancak Çarşamba günü gazetecilere verdiği demeçte, Hava Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Orgeneral Goldfein, ajansın hizmet planlarını etken olabilecek önemli bilgilere erişemediğini söyledi.

“Raporlamada biraz gecikme var,” dedi Goldfein. “Sunduğum iki şey, Aralık ABMS demomuza erişemedikleri. Yani aslında… gerçek zamanlı olarak neyi bağladığımızı görmediler. ”

Hayalet Robotik CEO'su Jiren Parikh, 18 Aralık 2019'da Eglin Hava Kuvvetleri Üssü, Fla'daki Gelişmiş Savaş Yönetim Sistemi gösterisi sırasında Robodogs'un yetenekleri hakkında bilgi veriyor. (Tech. Sgt. Joshua J. Garcia / US Hava Kuvvetleri)

Diğer sorun, Goldfein, örgütün programın sınıflandırılmış bölümleri hakkında bilgi almak için temizlenmediğini söyledi.

“Bu zorlaştırıyor çünkü eğer ilerlediğiniz teknoloji, eğer birçoğu sınıflandırılmış alandaysa – eğer birçoğu, açıkçası, uzay alanındaysa – ve GAO'nun erişimi yoksa veya Bakabilmek için rapor, Gelişmiş Savaş Yönetim Sisteminin gerçekte ne olduğunun çok küçük bir bölümünde olacak ”dedi.

Savunma Haberleri'ne gönderilen bir e-postada GAO müdürü Marie Mak, raporun Goldfein'in karakterizasyonuna itiraz etti ve örgütün Aralık egzersizi ve çok sayıda gizli tartışma da dahil olmak üzere geçmiş ve şimdiki ABMS çabalarını tam olarak anladığını söyledi.

“Bu tartışmalar, Hava Kuvvetleri'nin açıkça kabul ettikleri ve aslında önerilerimizle aynı fikirde oldukları bir nokta olan ABMS için genel bir plana sahip olmadığı şeklindeki bulgularımızı değiştirmedi” dedi. “Hava Kuvvetleri'nin ön maliyetleri ve programı dahil etmek için hala genel bir plan geliştirmesi gerekiyor. Bir tür genel plan olmadan, Hava Kuvvetleri'nin Hava Kuvvetleri içindeki iktisap çabaları arasında bu programa öncelik vermesi zor olacaktır. ”

Goldfein 2016 yılında Hava Kuvvetleri genelkurmay başkanı olduğunda, ortak gücü birleştirmeyi en önemli önceliklerinden biri haline getirdi. O zamandan beri hizmet, E-8C Ortak Gözetleme Hedef Saldırı Radar Sistemi uçağının yeniden sermayelendirilmesi gibi, savaş alanı yönetiminde rol oynayan eski uçakların yerini alma çabalarını iptal etti.

Bunun yerine, finansal kaynaklarını JSTARS uçaklarının veya diğer varlıkların doğrudan yerine geçmekten daha hayatta kalacak bir sistem ailesi olarak tasarladığı ABMS'ye yöneltti.

Servis 2019'da ABMS çabasını yönetmek için Preston Dunlap'a dokundu. Daha sonra Aralık ayında 28 farklı teknolojiyi test ettiği ilk teknoloji gösterilerini gerçekleştirdi, 26 tanesi başarılı oldu.

Bununla birlikte, bazı milletvekilleri Hava Kuvvetleri'nin yaklaşımı ve şeffaflık konusunda şüpheleri var. Mart ayında Cumhuriyetçi Senatör David Perdue, Hava Kuvvetleri'nin savunma iktisap programlarına özgü iki parça belge – alternatifler ve yetenek geliştirme belgesi analizi yapmasını istedi.

Gürcistan'ın ana devleti ABMS'nin temel alınacağı Robins Hava Kuvvetleri Üssü'nün yeri olan Perdue, “ABMS'nin gelişimi cesaret vericidir, ancak Kongre'nin süreç boyunca uygun bir gözetim olduğundan emin olmalıyız,” dedi.

Goldfein, GAO’nun ana şikayetlerinden birini doğrudan ele almadı: programın gecikme ve maliyet artışı açısından daha büyük bir risk altında olması, çünkü yetenek gereksinimlerini ve maliyetini açıklayan sağlam bir iş durumu olmadığından. Ancak Hava Kuvvetleri'nin Kongre ve GAO ile zamanında bilgi paylaşmak için daha fazlasını yapması gerektiğini kabul etti.

Ancak ABMS programının temposu, milletvekillerinin ve GAO'nun çabanın ilerlemesi konusunda güncel kalmak için daha fazla zaman ayırmasını gerektirebilir.

“GAO devam etmeli… ve yardım etmeliyiz,” dedi Goldfein. “Bu bir dürtme ya da eleştiri değil. Onlara yardım etmeliyiz. Kongreye yardım etmeliyiz. Tankları düşünmemize yardım etmeliyiz. Başkalarının, taşındığımızı fark etmelerine yardımcı olmalıyız ve yeteneği daha önce geliştirdiğimizden daha hızlı geliştiriyoruz. Her şeyi daha önce bağladığımızdan daha hızlı birleştiriyoruz. ”

“Her dört ayda bir, hiç bağlanmamış yeni yetenekler bağlıyoruz. Bu hakkında bir rapor sunmak zor, ancak GAO ile oturup hızlandırmaya hazırım. ”

GAO'dan gelen yorum ile 23.04.2019 23: 45'te güncellendi.


Bir cevap yazın