Thornberry Çin'e karşı fon bu yıl 6 milyar dolar istiyor

WASHINGTON – Meclis Silahlı Hizmetler Komitesi'ndeki en üst Cumhuriyetçi resmi olarak yeni bir fon oluşturmak için Perşembe günü bir teklif yayınlayacak Çin eylemlerine karşı Pasifik'te Savunma Haberleri öğrendi.

Temsilci Mac Thornberry, R-Texas, 2021 mali yılında 6.09 milyar dolarlık yatırımla Hint Pasifik Ayrışma Girişimi'nin (IPDI) oluşturulmasını istiyor. Avrupa Caydırma Girişimi, Kırım ilhakının ardından Rusya'yı caydırmaya odaklanan projeler için özel bir DoD fonu.

“Hint Pasifik en yüksek öncelikli tiyatro olarak adlandırıldı ve bunun doğru olduğuna inanıyorum. Paranızı ağzımızın olduğu yere koymanın zamanı geldi, "Thornberry Savunma Haberlerine söyledi." Bu çaba, Çin'i caydırırken müttefiklerimizi ve ortaklarımızı güvence altına almak için gereken politikaları, altyapıyı ve platformları pekiştiriyor ve finanse ediyor. Aynı zamanda bölgedeki çabalarımızı değerlendirebileceğimiz bir ölçüt görevi de görüyor. Bunları bu yıl yapamayabiliriz, ancak bir başlangıç ​​yapmamız hayati önem taşıyor. ”

Kongre üyeleri birkaç yıl boyunca pasifik'te bir çeşit EDI gerekip gerekmediği sorgulandı. FY2020 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nda eylem yapıldı ve 1253. Bölümünde yer alan dil, INDOPACOM'un bu yılın Mart ayı ortasına kadar savaş komutanlığının Ulusal Savunma Stratejisini yerine getirmek ve Çin'e karşı üstünlüğünü sürdürmek için neye ihtiyaç duyduğunu açıklayan bir rapor sunmasını gerektiriyordu. Destekçiler arasındaki umut, listenin bir PDI gereksiniminin temelini oluşturacağıydı.

Defense News'in 2 Nisan'da bildirdiğine göre, INDOPACOM başkanı Kabul Phil Davidson 21 milyar FY26'yı kapsayan 20 milyar dolarlık istek listesi ile Hill'e geri döndü ve 1.6 milyar dolar özel olarak FY21 için talep edildi.

Thornberry’nin FY21’e olan talebi, Davidson’un aynı mali yıla ilişkin talebinden belirgin şekilde daha yüksek, ancak bir Kongre personeli, Ocak ayında emekli olan Thornberry’nin 6 milyar dolarlık talebin önümüzdeki bütçe kavgalarından sağ çıkmasının pek mümkün olmadığını söyledi. Personel, hedefin, IDPI hesabını yaratan bir şey elde etmektir, ilerleyebileceği umuduyla.

Bu cephede, Thornberry muhtemelen en azından iki taraflı bir destek bulacak. Davidson'a 24 Mart tarihli mektupta, House Silahlı Hizmetler Komitesi başkanı Adam Smith, “Mali Yıl 2021 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'nda Hint-Pasifik Reasürans Girişimi için fon belirlemek istediğini” söyledi. (EDI başlangıçta Obama yönetimi altında Avrupa Reasürans Girişimi olarak adlandırıldı.)

Bölüm 2153 raporu, Thornberry’nin isteğinin bildirilmesine yardımcı olurken, personel raporun geldiği tarihte kongre başkanının önerisi üzerine çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bununla birlikte, raporun etkisi, Thornberry planının Davidson tarafından belirlenenlere benzer beş kategoriye nasıl ayrıldığı ve bir dizi geçiş talebinde görülebilir.

Artan mevcudiyet ve ortak güç ölümcüllüğü (1 milyar dolar): Thornberry önerisi, Davidson'un Bölüm 1253 raporunda en yüksek önceliği olan 1,67 milyar dolara mal olacak bir “kalıcı ve kalıcı kara tabanlı entegre hava ve füze savunma sistemi ve Guam'daki ilgili silah dağıtım sistemi” için finansman yetkisi verecek. altı yıllık dönem. (Defense News tarafından görüntülenen Thornberry teklif özeti, ayrı ayrı bütçe kalemleri için döküm içermez.)

Buna ek olarak, Thornberry önerisi bir başka önemli Davidson isteği olan Hawaii'de bir vatan savunma radarını finanse edecektir; için fon arttırmak istihbarat, gözetim ve keşif bölgedeki yetenek; bir rotasyonel bombardıman uçağı varlığı da dahil olmak üzere bölgedeki rotasyon kuvvetlerini korumak; denizaşırı savaş kabiliyetine daha fazla yatırım yapmak ve uzun menzilli hassasiyet geliştirmek “sistemleri Hint-Pasifik bölgesinde durma planı ile uzun menzilli hassas yangın sistemleri geliştirmek”.

Edatlandırma ve lojistik (1,5 milyar dolar): Bölüm 1253 raporunda Davidson şunları yazdı: yeni edat verme stratejileri “Potansiyel bir düşmanın grev yeteneğine karşı oldukça savunmasız olan büyük, yakın üslere fiziksel olarak konsantre olmak ne stratejik olarak sağduyulu ne de operasyonel olarak uygulanabilir değildir… İleriye dönük, dönme eklem kuvvetleri ABD'yi göstermenin en güvenilir yoludur aynı anda müttefiklere ve ortaklara garanti verirken potansiyel düşmanlara bağlılık ve kararlılık sağlayın. ”

Bu hatlar boyunca, Thornberry önerisi “bölgesel tabanlı kümelenmeler ön hazırlık kitleri; gemi edatlandırma ve dalgalanma kapasitesi; mühimmat stokları ve depolanması; hava ve gemi taşımacılığını kolaylaştıran bir hareket koordinasyon merkezi; ve edatlanmış güçler. ”

Geliştirilmiş altyapı (2.1 milyar dolar): Thornberry, “Hint-Pasifik tiyatrosu için ortaya çıkan duruş gereksinimlerinin planlanması ve tasarımı” nı desteklemek için fonun yanı sıra askeri inşaat ve arazi edinimi için bu parayı istiyor.

Bu para tenceresine, ABD'nin şu anda ayak izi olmadığı yerler için stratejik inşaat planlaması ve tasarım değerlendirmeleri için 10 milyon dolar dahildir, ancak muhtemelen geleceğe yatırım yapmayı düşünmesi gerekecektir.

Müttefiklerin ve ortakların güçlendirilmesi (350 milyon $): Thornberry, “iletişim mimarisini ve müttefikleri ve ortaklarıyla sistemleri modernize etmek” için yeni bir program dahil olmak üzere bölgedeki müttefiklerin ve ortakların genel kapasitesini ve yeteneklerini artırmak istiyor; çok taraflı ortaklıkları arttırmak terörle mücadele çabaları etrafında inşa edilmiş; bölgedeki ülkelerle Ulusal Muhafız Devleti Ortaklık Programının kullanımını artırmak; Hint-Pasifik Deniz Güvenliği Girişimi de dahil olmak üzere güvenlik işbirliği çabalarına fon sağlamak; ve “Hint-Pasifik bölgesinde yürütülen yıllık çok taraflı insani yardım ve sivil yardım ve afet yardımına hazırlık” misyonu olan Pasifik Ortaklığı programını finanse etmek.

Eğitim ve alıştırmalar (1 milyar dolar): Bu fon, INDOPACOM ile müttefikleri ve ortakları arasındaki ortak eğitim ve egzersizi, hem ortak bölünme seviyesi hem de hizmet seviyesi eğitim ve egzersiz programlarının finansmanı dahil, artıracaktır.

Özellikle, DoD'nin “gelecekteki ortak eğitim ve egzersizleri desteklemek için operasyonel yetenekleri ve silah sistemlerini test etmek için Hint-Pasifik Komutanlığı operasyon alanındaki tüm önemli test ve eğitim aralıklarının entegrasyonu için bir plan oluşturmasını gerektirecektir. faaliyetleri.” Bu test aralığı entegrasyonu da Davidson’un talebinin bir özelliğiydi.


Bir cevap yazın