Tayland'daki Pasifik Yolları salgını ortasında devam ediyor

Tayland askerleri için Ordunun Pasifik Yolları programı daha küçük gruplarda da, koronavirüs salgını başka bir yerde askeri tatbikatları kısıtlıyor.

Eğitim devam ederken, ABD askerleri ve Kraliyet Tayland Ordusu muadilleri onu kadro seviyesine düşürdü. 25. Piyade Tümeni sözcüsü Teğmen Col. Adam Hallmark'a göre tüm müfreze düzeyinde ve daha yüksek eğitimlerin yanı sıra kombine silahlar canlı yangın tatbikatları iptal edildi.

Ancak Amerikalılar Mayıs ayında Hawaii'ye dönünceye kadar hala eğitime devam etmeyi planlıyorlar. Görev gücü, mühendis şirketler, bir topçu bataryası, destek şirketleri ve bir havacılık unsuru da dahil olmak üzere birçok üniteden askerlerden oluşuyor.

Birçoğu, kuzeydoğu Tayland'daki Camp Friendship çevresindeki sitelerde bulunuyor. Tayland'daki koronavirüs vakaları arttıkça, askerler yemekhaneye girdiğinde sıcaklık kontrolleri yapıldı.

Hallmark, “Bazı yerlerde sağlık görevlilerinin yemek tesislerinde sıcaklık aldıkları ve bunun etkisiz olduğu doğru” dedi.

Tay birlikleri, 6 Mart 2020'de Camp Friendship, Korat, Tayland'daki 3. Tugay, 25. Piyade Tümeni askerlerine eğitim sırasında kendi ülkelerinde yaşayan farklı yılanları gösteriyor. (Uzm. Ezra Camarena / Ordu)
Tay birlikleri, 6 Mart 2020'de Camp Friendship, Korat, Tayland'daki 3. Tugay, 25. Piyade Tümeni askerlerine eğitim sırasında kendi ülkelerinde yaşayan farklı yılanları gösteriyor. (Uzm. Ezra Camarena / Ordu)

Görev gücü şimdi tüm askerlerin günlük sıcaklık kontrollerini gerektiriyor ve şirket komutanlarının her gün tamamlandığını bildirmeleri gerekiyor.

Görev gücü herhangi bir COVID-19 test kitine sahip olmasa da, sağlık görevlileri ABD askerlerinin eğitim gördüğü tüm yerlerde Taylandlı tıbbi yetkililerle "yakından bağlantılı", dedi Hallmark.

Ve “bu ilişki güçlü; Bangkok'ta destekleyecek laboratuvar varlıkları da var ”dedi.

COVID-19 ile ortak ateş ve solunum semptomlarının bir karışımı olan birkaç asker, izleme için hasta tutma tesislerine yerleştirilmiştir. Bir asker nihayetinde bir Tayland tıbbi tesisinde test edildi, ancak virüs için negatif olduğu bulundu.

Eğer bir asker nihayetinde pozitif test yaparsa, Hallmark görev gücüne atanan özel bir koruyucu ilaç müfrezesinin gerçekleştirilmeye hazır olduğunu söyledi kişi izleme hem Amerikan hem de Tayland personeli arasında.

3. Tugay, 25. Piyade Tümeninden askerler, 13 Mart 2020'de Camp Friendship'teki bir stres çekimi sırasında tam sette sürat koşusu. (Uzm. Ezra Camarena / Ordu)
3. Tugay, 25. Piyade Tümeninden askerler, 13 Mart 2020'de Camp Friendship'teki bir stres çekimi sırasında tam sette sürat koşusu. (Uzm. Ezra Camarena / Ordu)

Görev gücü ayrıca, ordu tarafından ortaya konulan kadro düzeyinde sosyal mesafe kurallarına uymak için yakın zamanda uyku düzenlemelerini ayarlamak zorunda kaldı.

Hallmark, “() askerler, COVID-19'un endişeleri gerçekten başladı ve geleneksel aralıklarla çok sayıda kışla ve çadır işgal etmeden önce Tayland'a geldi. “Bunun anlık bir süreç olmadığını ve daha fazla boşluk sağlamak için ilave çadırlar ve klimalar için sözleşme yapılmasının gerekli olduğunu belirtmek önemlidir.”

Pasifik Yollarını takip etmek için ekstra çaba, hizmet dramatik bir şekilde azaltıldığında ve yeniden değerlendirildiğinde ortaya çıkıyor Avrupa çapında eğitim operasyonları ve Pandemi sırasında Güney Kore.

Pasifik Yolları, Ordu sekreteri ve genelkurmay başkanının yakın zamanda ABD'nin Hint-Pasifik bölgesindeki varlığını artırmak ve Çin'e yönelik daha büyük bir Pentagon stratejisinin bir parçası olarak daha fazla ortağı mahkemeye çıkarmak için konuştukları bir program.

"Askerlerimiz Amerika'nın bölgedeki en eski müttefiklerinden biriyle önemli bir eğitim tatbikatı yapıyorlar," dedi Hallmark Tayland'a atıfta bulunarak. “(Görev gücünün) tıp uzmanları COVID-19'un yayılmasını sürekli olarak izliyor ve riski kuvvetlerimiz için değerlendiriyor. Tüm kademelerde liderlik, gerektiğinde zaman çizelgesini ayarlamak için sürekli olarak bu tür değerlendirmelere katılmaktadır. ”


Bir cevap yazın