Suriye gibi bir elektronik savaş sorunu ile ne yapmalı?

Savunma Bakanlığı'nın tüm tiyatrolardaki elektromanyetik spektrum içindeki saldırıları görselleştirmek veya planlamak için bir yolu yoktur.

Pentagon yetkilileri, ABD'nin Suriye'yi örnek olarak kullanan elektromanyetik spektrumu daha iyi anlamasına yardımcı olacak araçlara bakmaya çalışmıştı.

“Bütün bunları ortak bir operasyon resmine nasıl bağlarız,” dedi. “Şu anda Suriye'deki EM spektrumunda olup bitenler için bunu nasıl sağlıyoruz ve bu bizim için oldukça zorlu bir iş.”

O’Donnell 28 Ekim'de Washington'daki yıllık Old Crows Uluslararası Sempozyumu'nda konuştu.

General Raymond Operasyonun eski emekli Özel Harekat Komutanı Thomas “Tony” bir zamanlar Suriye'yi “gezegendeki en agresif (elektronik savaş) ortam” olarak nitelendirdi.

Ulusal güvenlik liderlerinin hala mücadele ettiği bir problem.

“Ortak Deniz Harp Merkezi'ndeki (Stratejik Komuta) milletinden çok iyi sistemlerimiz vardı, ama bölüm için Suriye için iyi bir RF (ortak çalışma resmi) oluşturmak zor bir işti,” O'Donnell dedim.

O’Donnell, C4ISRNET'e Pentagon'un ordunun elektronik savaş yönetimi aracına yaslanmışken Suriye'de konuşlandırılmadığını söyledi.

“Bu bir şablon olarak kavramsal bir fikir” dedi. “Ordu dışarı çıktı ve hızlı prototipleme teknikleri kullanarak bu konuda iyi bir iş çıkardı, böylece herkes şu anda buna yaslanıyor.”

EWPMT’nin ilk artışı dört yazılım “yetenek düşüşü” ne bölünmüştür. Şu anda, Ordunun müteahhidi Raytheon ilk üç yetenek düşüşünü tamamladı ve dördüncüsü üzerinde çalışıyor. Avrupa'daki birimler yakında üçüncü kapasite düşüşüyle ​​sistemi alacaklar. 2021'e kadar birimler tam sistemi alacaktır.

William Conley, bu düşüşe kadar kim elektronik savaşın müdürüydü, Savunma Müsteşarlığı'nın ofisinde, C4ISRNET'e anlattı EWPMT'nin elektromanyetik spektrum işlemleri (EMSO) ve elektromanyetik spektrum savaş yönetimi (EMBM) için daha büyük bir konuşma içerisindeydi.

“Savaş yönetimi tarafında, örneğin, Ordu Elektronik Savaş Planlama ve Yönetim Aracı, örneğin, EWPMT, savaş yönetiminin nasıl yapılacağına harika bir örnektir” dedi.


Bir cevap yazın