Spirit AeroSystems bazı tesislerde Boeing işini geçici olarak askıya alır

WICHITA, Kan. – Uçak parçaları üreticisi Spirit AeroSystems Salı günü yaptığı açıklamada, yeni koronavirüsün patlak vermesiyle Wichita, Kansas ve iki Oklahoma tesisinde gerçekleştirilen Boeing için çalışmayı geçici olarak durdurduğunu duyurdu.

Hareket Boeing'in Pazartesi günü yaptığı açıklamada askıya alma işlemleri Seattle, Washington'daki bölge tesislerinde. Washington eyaletinde, çoğunlukla Seattle bölgesinde, COVID-19'dan en az 110 kişi öldü. Boeing bölgede yaklaşık 70.000 kişiyi istihdam ediyor. Şirket, 32 çalışanın virüse karşı pozitif test yaptığını, bunun 25'i büyük Seattle bölgesinde olduğunu söyledi.

Ruh'ta, askeri, Boeing olmayan işler ve diğer programlar devam edecek. Oklahoma'da, süspansiyon Tulsa ve McAlester'daki tesisleri etkiliyor. Spirit, Boeing’in Charleston, Güney Carolina tesisindeki 787 çalışmayı desteklemeye devam edecek.

Ruh kaç çalışanın etkileneceğini söylemedi, ancak askıya alma Çarşamba günü başlayacak ve 8 Nisan'a kadar sürecek. Çalışanlara iki haftalık süre boyunca ödeme yapılmaya devam edilecek. Çalışma alanlarının ve tesislerinin derinlemesine temizlenmesi de planlanmaktadır.


Bir cevap yazın