Space Force, yörüngedeki nesneleri daha iyi izlemek için 1,2 milyar dolarlık bir sözleşme imzaladı

ABD Uzay Gücü, L3Harris Technologies'e, uzayda nesneleri ve faaliyetleri izleyen ordunun yer tabanlı sensörlerinin bakımı ve modernizasyonu için 1,2 milyar dolar değerinde bir sözleşme verdi.

10 yıl sürebilen sözleşme, Alan Durumsal Farkındalık Entegre Yeteneklerinin Bakımı veya MOSSAIC programının bir parçasıdır. Bu sözleşme, L3Harris'in 2002 yılında kazandığı Sistem Mühendisliği ve Sürdürme Entegratörü programının bir devamı niteliğindedir.

İlk sözleşme 23 milyon dolar değerinde.

1 Nisan duyurusunda L3Harris, sözleşmenin mevcut ve gelecekteki yer tabanlı alan etki alanı farkındalık sensörleri ve uzay savaşı yönetimi komuta ve kontrol yetenekleri için sürdürme hizmetlerini kapsadığını söyledi.

L3Harris'teki uzay ve hava indirme sistemleri başkanı Ed Zoiss, “Bir savaş alanı olarak yer, yer, hava ve uzaydan destekleyen karmaşık ve birbirine bağlı bir sisteme sahip,” dedi. “L3Harris bu alanların her birindeki müşterilerimizi desteklemekte, bize ekosistem ve misyon hakkında benzersiz bir anlayış kazandırmakta ve hızlı değişiklikler yapmamızı, gerekli sürdürmeyi sağlamamızı ve yeni yetenekler sunmamızı sağlamaktadır.”

Bu yeni sözleşme, ABD Hava Kuvvetleri'nin Yer Bazlı Elektro-Optik Derin Alan Gözetim Sistemine odaklanan önceki çalışma kapsamını genişletiyor. Bu program, coğrafi yörüngelerdeki nesneleri izleyen üç radar içerir. Yeni sözleşme aynı zamanda Kaliforniya, Colorado ve Virginia'daki uzay durumsal farkındalık merkezlerine destek sağlıyor.


Bir cevap yazın