Space Force yeni modemler için 1 milyar dolar değerinde sözleşme imzaladı

Uzay Gücü, korunan uydu iletişimine yardımcı olacak yeni modemlerin geliştirilmesi ve üretimi için L3 Technologies ve Raytheon’un Uzay ve Havadaki Sistemleri sözleşmelerini ödüllendirdi.

Her biri 500 milyon dolar değerindeki belirsiz teslimat / belirsiz miktar sözleşmeleri, A3M olarak da bilinen Hava Kuvvetleri ve Ordu Anti-Jam Modem programının bir parçasıdır. Modemler, savaş alanındaki savaşçılara anti-parazit iletişimi sağlayan yeni Korumalı Taktik Dalga Formunu yönetebilecek.

Program, Ordu Program Yönetim Ofisi Komuta Kontrol İletişimi – Taktik ve Uzay Kuvvetleri Uzay ve Füze Sistemleri Merkezi tarafından yönetiliyor.

Uzay Gücü yetkilileri, sözleşmeyi planlanandan yaklaşık dört ay önce verdiklerini vurguladılar.

2018'den gelen bilgi talebinde, askeri yetkililer modemin Hava Kuvvetleri Kara Çok Bantlı Terminali ve Ordu Uzay Taşınabilir Terminalinde kullanılacağını söyledi. Kontratların ayrıca yeni Korumalı Taktik SATCOM sistemi, ticari uydular ve Hava Kuvvetleri'nin Geniş Bant Global SATCOM uydularıyla çalışmak için terminalleri veya terminal bileşenlerini içermesi bekleniyor.

Taktik SATCOM Bölümü üst düzey malzeme lideri Shannon Pallone, “Hem Hava Kuvvetleri Departmanı hem de Ordu kullanıcılarına Korumalı Taktik Dalga Formu anti-jam kabiliyeti getirmek için Raytheon ve L3 Technologies Inc. ile ortaklık yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi. bir sürüm. “Bu en başından beri ortak bir ekip, Uzay Gücü ile Ordu arasında bir ortaklıktı ve (Ulusal Güvenlik Ajansı) desteğini içeriyordu.”


Bir cevap yazın