Space Command destek için LinQuest ile yapışıyor

8 Nisan'da ABD Uzay Kuvvetleri, şirketin ABD Uzay Komutanlığı'na destek sağlamaya devam etmesini sağlamak için LinQuest Corp.'a 14 milyon dolarlık bir sözleşme verdi; bu komut, komut yeniden kurulmadan önceki tarihten beri desteklenmektedir.

Nisan 2019'da, LinQuest bir yıllık sözleşme ile ödüllendirildi Joint Force Space Component Commander Gen. John “Jay” Raymond 11. savaş komutanlığını ayağa kaldırdı. Bu 9 milyon dolarlık tek kaynaklı sözleşme kapsamında LinQuest, ABD Uzay Komutanlığını desteklemek ve desteklemek için kişisel olmayan hizmetler sağladı.

O noktada yeniden kurulan ABD Uzay Komutanlığı'nın ilk komutanı olarak atanan Raymond, o yaz Senato tarafından doğrulandı ve Ağustos ayında organizasyon bir Gül Bahçesi töreninde resmen kuruldu. Daha sonra ABD Uzay Gücü Aralık ayında kurulduğunda, Raymond da yeni hizmetin ilk uzay operasyonu şefi olarak görev yapmak üzere atandı.

Şimdi bu bir yıllık sözleşme sona erdiğinde, her iki kuruluş resmi olarak kuruldu, ancak her ikisi de hala geliştiriliyor. 8 Nisan sözleşmesi, LinQuest’in 21 Nisan 2021 tarihine kadar yeni ABD Uzay Komutanlığı’na verdiği desteği uzattı. Çalışma Colorado’da Peterson Hava Kuvvetleri Üssü ve Schriever Hava Kuvvetleri Üssü’nde gerçekleştirilecek.

LinQuest, ABD Uzay Kuvvetleri veya ABD Uzay Komutanlığı'nın kurulmasından önce hizmetin uzay operasyonlarını birkaç yıl boyunca destekleyen uzun süreli bir ABD Hava Kuvvetleri yüklenicisidir. Temmuz ayında Hava Kuvvetleri şirketi ödüllendirdi 562 milyon dolarlık, yedi buçuk yıllık sözleşme uydu sistemleri ve mimarisi için mühendislik, entegrasyon ve çözüm desteği sağlamaya devam etmek.


Bir cevap yazın