Siber operatörler USS America ile Pasifik'e yerleşti

31. Deniz Sefer Birimi ile savunma siber operatörleri, 31. Deniz Sefer Birimi'nden 5 Nisan tarihli bir habere göre, Pasifik'teki USS America ile ilk kez konuşlandırıldı.

31. MEU ile Savunma Siber Uzay Operasyonları-Dahili Savunma Önlemleri (DCO-IDM), Deniz Piyadeleri ve Donanma ağlarının, düşman araştırmasına ve kötü niyetli faaliyetlere karşı güvenli bir şekilde entegre edilmesini ve savunulmasını sağlayacaktır. MEU DCO-IDM. Ekibin hedefi ayrıca gelecekteki ekiplerin siber güvenliği ele geçirmeleri için bir çerçeve oluşturmaktır.

Gelecek ekipler, ileri konuşlandırılırken tüm gemileri tamamen destekleyeceklerini açıkladı.

Kosianowski, savunma operatörlerini ağda olağandışı eğilimler ve kötü niyetli talepler için arayacak bir “fitil koruma gücü” olarak nitelendirdi. Defansif siber operatör Staff Sgt. Ulises Villegas, DCO-IDM'nin, operatörlerin olay günlüklerini izlediği gerici bir yaklaşım yerine, grev grubunun ağını "proaktif" olarak odaklandığını söyledi.

Şimdi DCO-IDM ekibi ağı boşluklar için tarıyor ve açık tehdit vektörlerini hafifletiyor.

Villegas, “DCO-IDM, herhangi bir anormallik hakkında gerçek zamanlı bilgi vermek amacıyla ağları sömürmek için verileri analiz eden, içeriği filtreleyen ve düşman prosedürlerini filtreleyen araçlar veya uygulamalar kullanarak bu tehdidi anında belirleyebilir ve azaltabilir” dedi. "Denizciler düşman ihlallerini izleyebilir, karşı istihbarat, gözetim ve keşifleri (ISR) köklerine geri döndürebilir ve düşmanın dostça ağlarda erişime sahip olmamasını sağlayabilirler. Denizciler şüpheli içeriği gözden geçirir ve harekete geçin. ”

31. MEU DCO-IDM konuşlandırması, ekibin Tayland'daki Egzersiz Kobra Altın 2020'ye katılımını takip eder ve ekip, Tayland Kraliyet Silahlı Kuvvetleri merkezinde bir Siber Saha Eğitim Tatbikatını destekledi. Ekip, Tayland, Japonya, Malezya, Endonezya ve Singapur ile birlikte çalışarak yapılan açıklamaya göre, “dil engellerinin üstesinden gelmek ve aynı siber dilde iletişim kurmak için temel eğitim ve uluslararası standartlar oluşturmak” üzerine çalıştı.

31. MEU ve Amerika Seferi Grev Grubu, açıklamaya göre 7. Filo operasyon alanında faaliyet gösteriyor.


Bir cevap yazın