Savunma milletvekilleri askeri bütçe sürecini devam ettirmek için 'kağıt' duruşmalarına geçti

Kongre devam eden koronavirüs salgını nedeniyle şehir dışında olsa bile, savunma milletvekilleri yıllık savunma yetkilendirme faturası süreci önemli askeri konularda bir dizi “kâğıt” duruşmasıyla yoluna devam etti.

Senato Silahlı Hizmetler Komitesi yetkilileri, senatörlerin son oylarını birkaç hafta boyunca almaya hazırlandıkları için Çarşamba günü prosedürdeki değişikliği açıkladı. Senato liderliği, Çarşamba günü geç saatlerde geçmesi beklenen geçişten yaklaşık bir ay sonra 2 trilyon dolarlık acil fonlama paketi pandemi ile ilgili.

Komite liderleri yaptığı açıklamada, 50 yıldan uzun bir süredir Kongre aracılığıyla ilerleyen yıllık bir savunma bütçe politikası önlemi olan “ulusal savunma yetkilendirme yasasının hazırlanması için gerekli kongre gözetimini ve veri toplamayı sürdürmeye kararlı olduklarını” söyledi.

COVID-19 salgını, milletvekillerinin oy vermek için her zaman Başkent'te fiziksel olarak bulunmaları gerekip gerekmediği konusundaki görüşmeleri yeniden açtı. (Chip Somodevilla / Getty Images)

Ancak panel üyeleri, “ilgili herkesin sağlığını korumak için, mevcut koşullar altında geleneksel duruşmaların mümkün olmadığını” belirtti.

Tipik olarak, komite ve Meclis muadili Mart ve Nisan ayları boyunca ayrı yetki faturası taslakları öncesinde onlarca savunma duruşması duruşması düzenler. Bu etkinliklerde üst düzey Pentagon liderleri, servis şefleri ve uzmanları ile savunma sanayi dış savunucuları yer alıyor.

Bu duruşmaların sadece birkaçı bu ayın başlarında koronavirüs salgını ile ilgili sağlık önlemleri alınmadan önce gerçekleşti. Senato Silahlı Hizmetler Komitesi iki hafta içinde halka açıklanmadı.

Bu ayın başlarında Başkan Donald Trump, dünya çapında 20.000'den fazla kişiyi öldüren koronavirüsün yayılmasını engellemek için normal günlük aktiviteler üzerinde ciddi kısıtlamalar önerdi.

Toplantıları 10 ya da daha az kişiyle sınırlandırmak ve kongre oturumlarının çoğunu imkansız hale getirmek de dahildi.

Bunun yerine, yeni “bildiri” duruşmaları, tüm tanık ifadelerinin kamuya açık ilanını ve kilit senatörlerin ifadelerini içerecektir. Canlı soru-cevap biçimi yerine, “komite, üye soru ve tanıklarını açılış bildirimlerini yayınladıktan sonraki bir hafta içinde göndermeyi planlıyor”.

Yeni format, Perşembe günü başlayacak ve daha önce Ordu için duruşma duruşması başlayacak. Hizmet liderlerinden tanık ifadeleri saat 9: 30'dan itibaren komitenin web sitesinde ilan edilecektir.

Kıdemli Havacı Keith Orlino, ayrıldı ve Tech. Çavuş. Guam Hava Ulusal Muhafızlarından Shawn Morrison,) 23 Mart'ta Guam Barrigada'daki COVID-19 tecrit tesisinde güvenlik desteği sağlıyor (JoAnna Delfin / Ordu Ulusal Muhafızları)

Komite liderleri yaptığı açıklamada, "Koşullar geleneksel duruşmalara geri dönmeye izin verdiğinde, SASC tercih edilen moda geri dönecektir." Dedi. “Buna ek olarak, komite bu kritik gözetim işlevlerini sürdürmenin başka yollarını araştırıyor.”

House Silahlı Hizmetler Komitesi liderleri, yaklaşan duruşmalar için benzer bir prosedür uygulayıp uygulamayacaklarını henüz söylemediler. Capitol Hill'deki çok sayıda komite personeli, son günleri uzak konumlardan rutin işleri tamamlamak için alternatif yollar aramak için harcadı.

Hem Meclis hem de Senato askeri gözetim panelleri, şartlar bu zaman çizelgesinde bir gecikmeyi zorlayabilse de, ilkbaharın sonlarında yetki faturası taslaklarını işaretleme programlarına sadık kalmayı umduklarını söyledi.


Bir cevap yazın