Savunma Bakanlığı araştırması ABD Donanması’nın 2 uçak gemisini kesmesi çağrısında bulundu

WASHINGTON – Savunma Bakanı iç değerlendirme ofisi Donanmanın iki kişiyi kesmesi için çağrıda bulundu uçak gemileri filosundan, mevcut seviyelerdeki büyük yüzey savaşçı muhrip ve kruvazör filosunu dondurun ve düzinelerce insansız veya hafif insanlı gemiler Savunma Haber tarafından elde edilen belgelere göre.

Çalışma, 11 mevcut filodan aşağı dokuz taşıyıcıdan oluşan bir filo ve 65 insansız veya hafif insanlı yüzey gemileri gerektiriyor. Çalışma, 80 ila 90 büyük yüzey savaşçısı arasında bir yüzey kuvveti ve küçük yüzey savaşçılarının sayısında bir artış olmasını gerektiriyor – bu da Donanmanın şu anda faaliyet gösterdiğinden önemli ölçüde daha fazla.

Değerlendirme, DoD çapında Donanma kuvvetleri yapısının sürekli gözden geçirilmesinin bir parçası ve Savunma Bakanı Mark Esper'in aylardır söylediklerini yineliyor gibi görünüyor: Savunma Bakanlığı uçak gemilerini Donanma kuvveti projeksiyonunun merkezi olarak vurgulamaya başlamak istiyor ve bir çatışmada daha kolay feda edilebilecek ve görevlerini daha uygun bir şekilde gerçekleştirebilecek insansız teknolojilere daha fazla önem verin.

Bir DoD sözcüsü, kuvvet yapısı değerlendirmesi hakkında yorum yapmayı reddetti.

Brook DeWalt, "Karar öncesi olan bir DoD ürünü hakkında yorum yapmayacağız." Dedi.

Deniz Kuvvetleri de üzerinde çalışıyor kendi kuvvet yapısı değerlendirmesi Deniz Kuvvetleri'nin Donanma ile daha yakından bütünleşme arzusu ile yakından uyumlu olması planlanıyor.

Telemus Grubu'ndan emekli bir Donanma kaptanı ve analisti Jerry Hendrix, iki uçak gemisini kesmek, Donanmanın dünyadaki varlığına yaklaşma şeklini kalıcı olarak değiştirecek ve hizmeti dünya çapında güç yansıtmak için modelini yeniden düşünmeye zorlayacağını söyledi.

“Ortaya koyduğumuz ve hala tuttuğumuz dağıtım modelleri, yaklaşık 15 taşıyıcı geliştirildi, böylece hepsi birbirinden ayrılacak” dedi Hendrix, Orta Doğu ve Asya-Pasifik'teki mevcut taşıyıcı varlığı gereksinimlerine atıfta bulundu. “Bu gerçeği yeniden ortaya çıkaracaktı. Böyle bir hareket, Donanmanın konuşlandırılması için mevcudiyetten uzaklaşıp taşıyıcı istihdamı için bir model olarak dalgalanma ve egzersize doğru hareket eden yeni bir paterni işaret edecektir. ”

Bir dalgalanma modeli, taşıyıcılar için ayakta durma gereksinimlerini ortadan kaldıracak ve bölgesel savaşçı komutanların müsait olduklarında veya acil bir durumda ihtiyaç duyulduğunda taşıyıcı alacakları anlamına gelecektir.

9 gemiyle, Donanma herhangi bir zamanda altı ila yedi arasında bir orta yaşta yakıt ikmali ve revizyonunda ve bir veya iki bakım süresinde kullanılabilir olacaktır. Net sonuç, her takvim yılında önemli ölçüde daha az operatör dağıtımı olacaktır.

Toplam taşıyıcı sayısını azaltan değerlendirme, OSD çalışmasının Taşıyıcı Hava Kanatını daha alakalı hale getirmek için yenilemediğini gösteriyor.

Esper, Mart ayında Savunma Haberlerine Pentagon'un Donanma ile birlikte Maliyet Değerlendirme ve Program Değerlendirme Ofisi'ni (CAPE), bir dizi savaş oyunu ve alıştırma yapmak üzere yönlendirdiğini söyleyen Donanma kuvveti yapısına büyük ilgi gösterdi. daha hafif bir Deniz Kuvvetleri yolunda ilerlemek için, ancak herhangi bir büyük karar tüm bakan için yeni bir ortak savaş planının tamamlanması etrafında olacağını söyledi, bu sekreterin bu yaz bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Esper, Savunma Haberlerine verdiği demeçte, "Bu süreci gelecekteki filo ile birlikte ele aldığımızda – bu gerçekten yeni bir temel, yol gösterici görev olacağını düşünüyorum," dedi. “Bize gitmemiz gereken genel yönü verecek ve bence bu, gelecek donanma, yapı için Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri ekibi için büyük bir oyun değiştirici olacak.”

Taşıyıcılar söz konusu olduğunda Esper, taşıyıcıları kuvvet yapısında tutmada çok değer gördüğünü ve bunun tamamen ya da hiç bir karar olmayacağını söyledi.

“Bu tartışma sıklıkla bir ikili dosyaya gelir: Sıfır mı yoksa 12 mi?” Dedi Esper. “Her şeyden önce bilmiyorum. Bence taşıyıcılar çok önemli. Bence Amerikan gücünü, Amerikan prestijini gösteriyorlar. İnsanların dikkatini çekiyorlar. Onlar büyük bir caydırıcıdır. Bize büyük bir yetenek veriyorlar. ”

Arap denizinde Dwight D. Eisenhower ve Harry S. Truman'ın taşıyıcıları 18 Mart. (Fotoğraf: Donanma)
Arap denizinde Dwight D. Eisenhower ve Harry S. Truman'ın taşıyıcıları 18 Mart. (Fotoğraf: Donanma)

OSD değerlendirmesi ayrıca büyük yüzey savaş filosunun büyüklüğünün dondurulmasını gerektirir. Filoda yaklaşık 90 kruvazör ve muhrip var: Çalışma en az 80 kişiyi tutmayı, ancak şu anda Donanma'nın şu anda üst seviyede faaliyet gösterdiği kadarı tutmayı önerdi.

Donanmanın küçük yüzeyli savaş programı esasen bugün 20 komisyonlu savaş gemileri ve sözleşmeli 15 yeni geminin yanı sıra 55 küçük savaşçının değerlendirilmesinde asgari sayıya ulaşacak olan 20 yeni nesil fırkateynidir. ek 15 muhtemelen daha fazla fırkateyn olmak.

Büyük değişiklik küçük insansız veya hafif insanlı yüzey savaşçılarında geliyor. Savunma Haberleri ile yaptığı röportajda Esper, Donanmanın bu teknolojileri filoya entegre etmeye odaklanması gerektiğini söyledi.

“Alay etmemiz gereken şey, gelecekteki filo neye benziyor?” Dedi Esper. “Sanırım oraya çabucak ulaşmanın yollarından biri, zamanla insansız olabilen hafif insanlı gemilere (gemilere) doğru ilerlemek.

“Hafif insanlı gemilerle gidebilir, onları oraya çıkarabiliriz. Onları isteğe bağlı olarak insanlarla çalışacak şekilde oluşturabilir ve daha sonra senaryoya veya teknolojiye bağlı olarak, belirli bir zamanda insansız hale gelebilirler.

“Bana göre itmemiz gereken yer burası. Çok daha agresif bir şekilde zorlamamız gerekiyor. Bu, sayılarımızı hızlı bir şekilde yükseltmemize izin verecek ve 2030'a kadar daha yüksek olmasa da 355'e ulaşabileceğimize inanıyorum. ”

Donanma şu anda insansız yüzey gemileri ailesi Çin ordusunun bir kavgada bulması gereken hedef sayısını arttırırken, daha az para için hücum yumrukunu artırması amaçlanıyor.

Bu, Deniz Harekatı Şefi Michael Gilday'ın geçen yılın sonlarında yaptığı yorumlarda onaylanan bir baskı.

“Gelecekteki filonun insansız bir karışım içermesi gerektiğini biliyorum,” dedi Gilday. “Kapasite ve platformları çok yüksek bir hızda üreten potansiyel bir rakibe karşı dağıtılmış bir şekilde savaşmamız gereken sayılara yaklaşık 2 milyar dolarlık 96 füze tüpünü sarmaya devam edemeyiz. Düşünme şeklimizi değiştirmek zorundayız. ”

Aaron Mehta Washington'dan gelen bu rapora katkıda bulundu.


Bir cevap yazın