Pentagon'un iktisabı elektronik savaşa ayak uydurabilir mi?

Elektronik savaşın kedi ve fare doğası, sistemlerin her zaman güncel olması gerektiği anlamına geliyor, ancak Pentagon’un satın alma yetkilileri Savunma Bakanlığı'nın her zaman yeterince hızlı hareket etmesine izin vermiyor, üst düzey bir satın alma yetkilisi 28 Ekim'de söyledi.

Washington'daki Old Crows Uluslararası Sempozyumu'nda konuşan Pentagon’un satın alma ve sürdürme için savunma müsteşar Yardımcısı Alan Shaffer, elektronik savaştaki başarının çeviklik, hız ve düşük maliyetli sistemler anlamına geldiğini söyledi.

“Yeni sistemlerin geliştirilmesi ve yeteneklerin geliştirilmesi için her şeye uygun tek bir şey yapmayı bırakmalıyız” dedi. “Doğrusal büyük ölçekten uzaklaşmalıyız… .”

Bakanlığın, satın alma kural kitabını ve Kongre tarafından verilen “orta seviye edinim” denilen yeni makamları yeniden yazma girişimlerine, belirli yeteneklerin hızlı prototiplendirilmesine ve denenmesine izin verdiğini belirtti.

“Eğer milyarlarca dolara mal olacak bir şey bulursam, muhtemelen çevik olmayacağız. Orta seviye edinimi kullanarak bir yetenek gösteriyorsam, özellikle açık sistemleriniz varsa hızlı bir şekilde gidebilirim ”dedi.

Bu yaklaşımı izlemek, sistemlerin geliştirilmesini daha küçük, daha yönetilebilir parçalardan koparmak ve güneş altında her şeyi yapabilecek bir sistem yaratmak değil, sadece sahadan çıkıp eski hale gelmek anlamına gelir. Denklemin bir sonraki bölümünde, şirketlerin bu sistemleri daha uygun hale getirmeleri olduğunu açıkladı.

Shaffer, 2026 yılına kadar nükleer caydırma projelerinin savunma bütçesinin yüzde 6,5'ini oluşturacağını ve borca ​​olan ilginin tüm savunma bütçesinin kendisinden daha fazla olacağını söyledi.

Bu, herkesin, özellikle nispeten küçük elektronik savaş topluluğunun, yeteneklerin bir sürekliliği olarak elektronik savaş hakkında fon sağlamak ve düşünmek için mücadele etmesi gerektiği anlamına gelir.

“Dolar için nasıl rekabet ediyorsunuz… hangi kabiliyeti sağladığınızdan bahsederek,” dedi.

Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri birçok durumda maliyet eğrisinin gerisindedir.

“Çok pahalı bir sisteme girdiğimizde 1.000 dolarlık bir paraşütçünün 1 milyon dolarlık bir platformu yenebileceğini unutmamalıyız. Maliyet eğrisinin yanlış tarafı bu yüzden bunun üstesinden nasıl geleceğimizi anladık ”dedi.

Nihayetinde, eğer Birleşik Devletler bu alanda daha çevik hale gelmezse, onun zararına olacaktır.

“Dijital savaş alanının rekabeti burada ve şimdi. Batı, biz bunu kazanmazsak, dünyanın içinde faaliyet göstermemiz gereken bazı bölgelerde askeri olarak faaliyet gösteremeyiz ”dedi.

ABD düşmanları yıllarca bilgi savaşı ve bilgi hakimiyetinin daha büyük sürekliliği boyunca elektromanyetik spektrumDoD artık kendi yeniden yapılanmasında kavramaya başlıyor.

Bunun anlamı, Shaffer, elektronik savaş camiasının geleceğin daha fazla savaş merkezli bir savaş alanında nasıl kullanılabileceğine dair yeni konseptler geliştirmesi gerektiğidir.

“Başka birinin bilgi akışlarını nasıl bozabilirsiniz? Doğru olabilecek ya da olmayabilecek bilgileri nasıl sunabilirsiniz? Düşmanın aklına nasıl şüphe edebilirsin ”dedi. “Bana göre verileri kontrol etmek elektromanyetik spektrumu kontrol etmeye bağlıdır. Bunu yapabilmek için bu topluma bakıyorum. Elektromanyetik spektrumu kontrol edebilmeliyiz, sadece sıkışma açısından düşünmeyi bırakmalıyız, ancak savaşçıların kullanabileceği bilgileri nasıl etkilediğiniz açısından. ”

Gelecekteki bir kavgada, kazanacak olan "en büyük pazı" değil, karar hızı ve bilgi kalitesi, "dedi Shaffer.


Bir cevap yazın