Pentagon, Yeni Nesil Durdurucu ile ilgili teklif talebini açıkladı

WASHINGTON – Amerika’nın bir sonraki füze önleme sistemini inşa etme mücadelesi resmen başladı.

Füze Savunma Ajansı Cuma günü teklif talebi Yeni Nesil Durdurucu (NGI) için. RFP, daha sonra Amerika'nın anavatan füze savunmasının çekirdeğini oluşturacak olan önleme inşa etme hakkı için yarışacak iki şirkete geri seçim yapmayı hedefliyor.

Teklifler 31 Temmuz'a kadar olacak, ancak MDA, devam eden COVID-19 koronavirüs pandemisi nedeniyle bu programda bir miktar verilebileceğini kaydediyor.

Ajans, 4.9 milyar $ 'ın bir parçası olarak NGI programı için 2021 mali yılında 664.1 milyon $ talep etti beş yıllık bütçe planı.

MDA sözcüsü Mark Wright, RFP'yi “Amerikan vatanını savunmak için olağanüstü önemli amaç için hem DoD hem de Amerikan endüstrisinin en iyi yeteneklerini tasarlama, geliştirme ve geliştirmede hayati bir adım” olarak nitelendirdi.

Wright, “Özellikle, NGI çabasının aynı anda geliştirilmesi için iki sözleşme imzalama niyeti, mümkün olan en kısa sürede mümkün olan en iyi NGI'yi üretmek için iki müteahhit takımı arasında sağlıklı bir rekabeti teşvik ediyor” dedi.

Ağustos ayında, Pentagon sürpriz kararı verdi Yeniden Tasarlanan Kill Aracı programıDoD araştırma ve mühendislik başkanı Mike Griffin, temel teknik sorunlara sahip bir programa para atmak istemediğini söyledi.

RKV, ABD anavatan savunma sisteminin balistik füze savunma tehditlerine dayanacak şekilde tasarlanan önleyicilerini yükseltirdi. Pentagon karar verdi daha fazla yer tabanlı önleme için Zemin Tabanlı Orta Saha Savunma Sistemi (GMD) inşa edilecek ve GMD sisteminin bir parçası olarak alan tüm gelecekteki önleyiciler yeni önleyici, yani NGI programı olacaktır.

RKV'yi iptal etme ve yeni bir tasarımla başlama kararının eleştirmenleri zaman çizelgesiyle ilgili endişelerAncak MDA genel müdür yardımcısı Jon Hill, yeni yeteneklerin bu kadar uzun süre beklemesinin “savaşçı görüşünden kabul edilemez” ve “program yöneticisi olarak benim için kabul edilemez” olduğunu söyledi.

Hill, teklifler masaya oturduğunda, ajansın programa daha sıkı bakabileceğini ve bir ödül verildikten sonra, endüstrinin “tüm küçük kapıları” karşılamakla sorumlu olacağını söyledi. Bu durumda, program sola çekilebilir.

Washington'daki Jen Judson bu rapora katkıda bulundu.


Bir cevap yazın