Pentagon, Uzay Komutanlığı konum aramasını yeniden başlattı. İşte nedeni.

WASHINGTON – Gelecekteki yeri ABD Uzay KomutanlığıSavunma Bakanı Mark Esper'in bölümün arama sürecini yeniden başlatma yönergesi sayesinde Kasım seçimlerinden önce gelmeyecek.

Salı günü, Uzay Gücü Komutan Yardımcısı Gen. David Thompson Meclis Silahlı Hizmetler Komitesine departman liderlerinin “tüm potansiyel seçeneklere, tüm potansiyel yerlere bütünsel bir şekilde bakacaklarını” söyledi savaşçı komuta için.

“Geri dönmeye, diyaframı açmaya ve hepsine bakmaya yönlendirildik. Ve böylece, üsleri içeren – içerir. Belki de bazı geleneksel olmayan yerleri içerir. Bu kuruluşların her biri için kesinlikle ihtiyacımız olan kriterleri belirleyeceğiz ve sonra da buna göre dayandıracağız ”dedi.

Ve Çarşamba günü, Hava Kuvvetleri Sekreteri Barbara Barrett Hava Kuvvetleri'nin Uzay Komutanlığı'nın bulunduğu yerdeki ulusal rekabeti yeniden başlatacağını doğruladı.

Sekreter, "Süreci yeniden açacağız ve kriterleri ayrıntılı olarak ortaya koyacağız ve iyi bir çekim yaptıklarını düşünen herkesi, bu olası temel seçim için topluluklarını temsil etmeye davet edeceğiz." Dedi. Barrett, yeni yarışmayla ilgili bir duyurunun “bu bahar” olacağını ekledi.

Bu yorumlar, Senato Silahlı Hizmetler Komitesi duruşması sırasında doğrudan yeniden rekabet etme kararının seçim politikalarına bağlı olup olmadığını doğrudan sorduğu Senatör Doug Jones, D-Ala'dan Esper'e sivri bir sorgulama çizgisine yol açtı.

Thompson, "Hava Kuvvetleri'nin yönlendirildiğini – ve ben de 'yönlendirildi' kelimesini vurgulayıp geri dönüp açacağını ifade etti," dedi Jones. "Bugünün dünyasındaki alaycı bir kişi, burada bazı seçim politikalarının devreye girdiğini düşünür .” Daha sonra kararın Beyaz Saray'dan gelip gelmediğini sordu.

Sızıntılı bir 2019 potansiyel üssü Colorado'da dört yeri listeledi – Buckley Hava Kuvvetleri Üssü, Cheyenne Dağ Hava Kuvvetleri İstasyonu, Peterson Hava Kuvvetleri Üssü ve Schriever Hava Kuvvetleri Üssü – ayrıca Ordunun Alabama'daki Redstone Arsenal ve Kaliforniya'daki Vandenberg Hava Kuvvetleri Üssü . Florida heyetinden de ağır siyasi baskılar oldu.

Uzay Komutanlığı ve sayısız işi ödüllendirmek, Colorado veya Florida gibi bir salınım devletinde çalışan politikacılara fayda sağlayabilir; 2017 özel seçimlerinde sürpriz kazanan Jones, Kasım ayındaki seçimlerde Cumhuriyetçiler için en iyi hedeftir ve ödül kendi ülkesi Alabama'ya giderse potansiyel olarak fayda sağlayabilir.

Ancak Esper, Beyaz Saray'dan siyaseti etkilemek için açıkça söyleyerek itici bir itiraz olduğunu reddetti: “Benden geldi. Sorumlu taraf benim. ”

Yetkili, değişikliğin nedeninin, adaylarla Ağustos ayı adaylık sürecine kadar olan tartışmalardan geldiğini açıkladı.

“Adaylığımdan önce tepedeki görüşmelerim sırasında, özellikle buradaki duruşmamdan sonra, Evi ziyaret ettim ve koridorun her iki yanındaki üyelerden yürütülen sürecin haksız olduğunu ve şeffaf olmadığını düşündüklerini duydum. Bir takım şikayetler vardı ”dedi. “O zaman yerinde duracağımızı söyledim.

“(Savunma Bakan Yardımcısı David) Norquist ile birlikte brifing aldım. Biz yeterince şeffaf olduğunu hissetmedim; yeterli sayıda devlet, üye vb. katılma şansı buldu. Bu yüzden tekrar gözden geçirilmeye yönlendirildik ve bir yerin niteleyici olarak buluşacağı, tüm üyelere atıldığı ve yerleri aday göstermelerini önerdiği kriterleri, (kriterlerin) belirleyeceği farklı bir yaklaşım benimsendi. ” kriterler hakkında şeffaf olmak ve çalışma ilerledikçe Kongre'ye güncellemeler vermek.

Bununla birlikte, bu sürecin başlaması zaman aldı ve bir ay öncesine kadar tamamen devam etmeyen Esper, kabul etti, yani bir şey tamamlanmadan önce “birkaç ay” alacak – neredeyse kesinlikle Kasım ayının seçimi bittikten sonra.

“Bunu ben yaptım. Benim şeffaflığımdan emin olmak ve sürece katılmak ve sürece rıza göstermek benim girişimimdi ”dedi. “Sizi teminat altına alırsa, seçimden önce ilan edilen bir şey görmüyorum.”

Bir cevap yazın