Pentagon Kongre için ilk elektronik harp raporunu hazırlıyor

Pentagon’un elektronik savaş için yeni oluşturulan çapraz fonksiyonel ekibi ilk raporunu Kongre'ye sunmaya hazırlanıyor.

2019 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası tarafından zorunlu kılınan görev gücü, Kongreye her 180 günde bir rapor sunmak zorundadır. Ayrıca, DoD stratejisinin elektronik savaş stratejisi hakkında bir güncelleme sağlamalıdır.

Brik. Ortak Kadro'daki J8 gereklilikleri ve yetenek geliştirme müdür yardımcısı Gen. Lance Landrum, ekibin bu ilk raporun final aşamalarında olduğunu söyledi. Landrum 28 Ekim'de yıllık Old Crows Uluslararası Sempozyumu'nda konuştu,

Genel olarak, çapraz fonksiyonel ekip, tüm alanlarda askeri avantaj sağlamak için elektromanyetik üstünlüğe odaklanmıştır.

Resmi olarak 1 Nisan'da kurulan kuruluş, DoD ile yükleniciler arasında yaklaşık 20 personele sahiptir ve departmanda 11 kuruluşu temsil eden 13 DoD personeli bulunmaktadır. Zamanını çapraz işlev ekibine ayıran Landrum, ekibin mevzuatta belirtilen soruları da cevaplaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu, grubun "yönetişimi ve elektromanyetik spektrum ve bu fiziksel manevra alanındaki operasyonlarla ilişkili yeteneklerimizi ele alan gereksinimleri belirlemek, politikalar geliştirmek ve planlar uygulamak olduğu anlamına gelir." Diyen Landrum, “Bunu bir araya getirmekten ve vizyonumuz, elektromanyetik spektrumun yaygın doğası, elektromanyetik spektrumun önemi ve tüm yeteneklerimize nasıl dokunduğu, sistemlerimize nasıl dokunduğu, ağlarımızı nasıl etkilediği, komutumuz nedeniyle buna bütünsel bir şekilde bakmaktır. ve kontrol, veri bağlantılarımız vb. ”

Savunma yetkilileri, kilit taşı çabasının Pentagon’un 2013 DoD elektromanyetik spektrum stratejisini ve 2017 elektronik savaş stratejisini tek bir üstünlük stratejisiyle birleştireceğini açıkladı.


Bir cevap yazın