Pentagon, COVID-19 için pozitif test eden DoD için çalışan birinin ilk ölümü olduğuna inandığını bildirdi

Kristal Şehir merkezli bir müteahhit, Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansıbir basın açıklamasında, Pentagon yetkilileri 21 Mart'ta vefat etti.

“Bildiğimiz kadarıyla, bu DoD için çalışan bir kişinin ilk ölümüdür. COVID-19 için pozitif test edildi, ”Diyor Military Times.

Military Times, “Kişi normalde Crystal City'de çalışıyor ve Şubat ayından bu yana Pentagon binasında bulunmuyor” dedi. Kişi 60 yaşın üzerindeydi, derhal kesin bir yaş sağlayamayan yetkililer.

Birey COVID-19 için pozitif test etmiş ve yerel bir hastanede tıbbi tedavi görmüştür.

“DSCA'da, bireyin çalıştığı alanlar, pozitif test ettiğinde ve kişinin iş arkadaşları tele-çalışma yaparken CDC kılavuzuna göre temizlendi” dedi.

Ajans, web sitesine göre, “yabancı güvenlik güçlerinin ortak mücadeleye cevap verme kapasitesini artırarak ABD ulusal güvenlik ve dış politika çıkarlarını ilerletmek için” kuruldu. “DSCA, yabancı ortakları eğitme, eğitme, tavsiye verme ve donatma çabalarında daha geniş ABD güvenlik işbirliği kuruluşuna liderlik ediyor.”

“Beyaz Saray, Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen ABD politika çıkarlarını ve hedeflerini destekleyen güvenlik işbirliği programlarını yönetir. Bu hedefler arasında belirli iş ortağı yeteneklerinin geliştirilmesi, ittifaklar ve ortaklıklar oluşturulması ve ABD erişiminin kolaylaştırılması yer alıyor.

Military Times, Pazar öğleden sonra 111 servis üyesi, 32 sivil, 37 bağımlı ve 31 COVID-19 vakası doğrulanmış müteahhit bulunduğunu söyledi.

Bu, Cuma sabahı bildirilen 67 servis üyesinin savaştığı doğrulanmış vakaları olan servis üyesi ve yüklenici sayısında yüzde 65'ten fazla bir sıçrama COVID-19, Pentagon verilerine göre, 15 DoD sivili, 26 bağımlı ve 16 yüklenici.

Bu, askerler için yüzde 31'lik bir sıçrama – dün 51 vaka bildirildi – ve Perşembe toplamlarına göre bağımlılar için yüzde 60'tan fazla bir sıçrama yapıldı. Askeri sağlık sistemi Perşembe günü 1.500'den fazla örneği test etmişti.

“Başsağlığı ailemize, arkadaşlarımıza ve iş arkadaşlarımıza gidiyor ve bu virüs karşısında hayatını kurtarmak için çalışan tıp uzmanlarına teşekkür ediyoruz” dedi. “Departman servis üyelerimizi, ailelerini ve sivil çalışanlarımızı korumaya kararlı.”

Bu gelişmekte olan bir hikaye. Güncellemeler için MilitaryTimes.com ile kalın.


Bir cevap yazın