Panel yapay zekaya yapılan federal harcamaları iki katına çıkarmak istiyor

Kongre tarafından zorunlu kılınan bir teknoloji uzmanları paneli, savunma departmanı dışında yapay zekaya harcanan para miktarını iki katına çıkarmak ve doğrudan Savunma Sekreterine rapor vermek üzere önemli bir Pentagon ofisini yükseltmek de dahil olmak üzere hükümet için ilk önerilerini yayınladı.

2018 yılında Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası tarafından oluşturulan Yapay Zeka Ulusal Güvenlik Komisyonu dır-dir görevli “ekonomik risk dahil olmak üzere ABD'nin ulusal ve ekonomik güvenlik ihtiyaçlarını ve ilgili diğer konuları” ele almak amacıyla “yapay zeka, ilgili makine öğrenimi gelişmeleri ve ilgili teknolojilerdeki gelişmeleri” gözden geçirmek.

Komisyon, Kasım ayında, gelecek yıl boyunca fiili politika önerilerini yavaş yavaş sunma sözü veren bir ilk rapor yayınladı. Bugünkü rapor, bu sonuçlardan ilki temsil ediyor – 43 tanesi, 2021 mali yılı bütçe sürecinde Kongre tarafından kolayca eklenebilecek yasama diline bağlı.

Yapay Zeka Ulusal Güvenlik Komisyonu, önerilerini zaman geçtikçe kongre bütçelerine dönüştürmeyi umuyor. (ipopba / Getty Images)

Bob Work, eski savunma bakan yardımcısı Komisyon başkan yardımcısı olan rapor, DoD'yi büyük platformlara odaklanmaktan daha geniş bir çabaya bağlı olduğunu söyledi.

“Gördüğünüz şey, herkesin DoD'u bir yazılım şirketi gibi daha fazla yapmaya niyetli olduğu dijital bir işletmeye dönüşüm. Çünkü gelecekte, yapay zeka ve yapay zekaya olanaklı özerkliğe dayanan algoritmik savaş, bize en büyük askeri rekabet avantajı sağlayacak olan şey ”dedi.

Temel öneriler arasında:

  • Hükümet, akademik merkezler ve AI konularında çalışan ulusal laboratuvarları güçlendirmek için çalışması gereken hızlı bir nakit infüzyonu olan FY21 için “savunma dışı AI Ar-Ge finansmanını derhal 2 milyar dolara” ikiye katlamalı. Finansman, “mevcut ajans bütçelerinden fonları yeniden amaçlamamalı ve ajanslar tarafından yeni etiketlenmiş mevcut çabaları desteklememek için yeni araştırma ve girişimleri finanse etmek için ajansın üst düzey seviyelerini artırmalıdır.” Çalışmalar, bu Ar-Ge'nin MY 2009'da tekrar ikiye katlanmasını tavsiye ettiğini kaydetti.
  • Komisyon, DoD’in AI yatırımlarını artırma önerilerini açık bırakıyor, ancak böyle bir talepte bulunmadan önce sorunu daha fazla incelemek istediğini söyledi. FY21'de, departman AI geliştirme finansmanında kabaca 800 milyon dolar ve AI'da 1.7 milyar dolar daha özerklik talep etti, bu da Work'ün önümüzdeki oranın doğru olduğunu söyledi. “Bu ilk çeyrekte gerçekten savunma dışı Ar-Ge'ye odaklandık, çünkü bu noktada geride daha fazla düştüğümüzü hissettik” dedi. “DoD AI Ar-Ge harcamalarının da artmasını bekliyoruz” diye ekliyor.
  • Ortak Yapay Zeka Merkezi (JAIC) Direktörü doğrudan Savunma Sekreterine rapor vermeli ve üç yıldızlı bir subay ya da “önemli operasyonel deneyimi” olan biri tarafından yönetilmeye devam etmelidir. JAIC'in ilk başkanı, Teğmen Gen Shana Shanahan, bu yaz emekli oluyor; şu anda JAIC, muhabirleri sekretere ileten Baş Bilgi Görevlisi'nin ofisine girmektedir. Çalışmalar, komisyonun, tüm rekabet gücü gereklilikleri göz önüne alındığında, departmanda liderliğin yapay zekâya “yatırım yapmasını” sağlamak için bu hareketi gerektiği şekilde gördüğünü söyledi.
  • DoD ve Ulusal İstihbarat Direktörü Ofisi (ODNI), Savunma Sekreter Yardımcısı, Ortak Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve ODNI Baş Müdür Yardımcısı tarafından üç başkanlık yapan, gelişen teknoloji konusunda bir yönlendirme komitesi kurmalıdır. Ulusal güvenlik alanında “aksi takdirde önceliklendirilemeyen yeni teknolojiler üzerinde eyleme geçmek” amacıyla.
  • Yapay zeka ile ilgili hükümet mikroelektronik programları, “yapay zeka sağlayan mikroelektronik üretmek, entegre etmek, birleştirmek ve test etmek için yeni ve esnek kaynaklar geliştirmek” amacıyla genişletilmelidir. Buna ek olarak, komisyon “mikroelektronik ve ilgili altyapı için ulusal” eklemeyi talep ediyor.
  • DARPA’nın mikroelektronik programı için finansman 500 milyon dolara çıkarılmalıdır. Komisyon ayrıca 20 milyon dolarlık bir pilotun kurulmasını tavsiye ediyor mikroelektronik programı AI donanımına odaklanan İstihbarat Gelişmiş Araştırma Projeleri Etkinliği (IARPA) tarafından yürütülecek.
  • Geçici olarak AI için Ulusal Güvenlik Temas Noktası olarak adlandırılan yeni bir ofisin kurulması ve müttefik hükümeti uluslararası düzeyde koordinasyonu güçlendirmek için aynısını yapmaya teşvik etmek. Bu ofis için ilk hedef, Beş Göz milleti ile başlayarak müttefik AI araştırma ve uygulamalarının bir değerlendirmesini geliştirmek ve sonra NATO'ya genişliyor.

Pentagon, FY2021 araştırma yatırımlarını gelişmekte olan teknolojilerin dört geniş alanına odaklamak istiyor: Hipersonik, yapay zeka, 5G / mikroelektronlar ve otonom platformlar

Komisyon tarafından erken belirlenen bir konu etik AI sorunudur. Komisyon, yapay zeka işgücünde yapay zekanın sınırlarıyla ilgili etik eğitimlerle ilgili tartışmaları da içeren zorunlu eğitim önermektedir. Grup ayrıca İç Güvenlik Sekreteri ve Federal Soruşturma Bürosu müdürünü “etik ve sorumlu AI eğitim programlarını devlet, yerel, aşiret ve bölgesel kanun uygulayıcı yetkililerle paylaşma” ve hangi yargı bölgelerinden yararlandığını izleme çağrısında bulunuyor beş yıllık bir süre boyunca bu programlar.

Raporda eksik: Pentagon'un 3000.09 sayılı Direktifinden herhangi bir söz, 2012'de AI'nın savaş alanında nasıl kullanılabileceğine dair kuralları belirleyen bir emir. Geçen yıl C4ISRNet açıklandı Work dahil olmak üzere AI liderleri arasında bu direktifin hala geçerli olup olmadığı konusunda devam eden bir tartışma olduğu.

Tavsiyelere yansıtılmasa da, komisyona başkanlık eden eski Google yöneticisi Eric Schmidt, ekibinin AI'nın devam eden COVID-19 koronavirüs salgınıyla nasıl yardımcı olabileceğini araştırmaya başladığını belirterek, ““ Olağanüstü bir durumdayız ” zaman… hepimiz elimizden geldiğince yardım etmek için çok çalışıyoruz. ”

Raporun tamamı buradan okunabilir.

Mike Gruss bu rapora katkıda bulundu.


Bir cevap yazın