Pandemi ile NGA daha fazla işi sınıflandırılmamış seviyeye zorluyor

Dünyayı haritalamakla görevlendirilen istihbarat ajansı, çalışanları evden çalışmaya adapte olduklarından daha fazla işi sınıflandırılmamış seviyeye zorluyor.

USGIF sanal GEOConnect'in açılış web semineri sırasında Ulusal Geospatial-Intelligence Agency müdürü Robert Sharp, “COVID-19 gerçekten burada tutuldukça ve hükümet yanıt vermeye başladığında gücümüzü hemen yeniden toplamaya ve yeniden konumlandırmaya başladık” dedi. dizi.

NGA, istihbarat topluluğu, savaşçıları ve politika yapıcılar için jeo-uzamsal zeka ve harita verilerinin üretilmesinden sorumlu. İşlerinin çoğu genellikle gizli bir ortamda yürütülürken, Sharp ajansın sınıflandırılmamış düzeyde daha fazla iş yapmaya çalıştığını, böylece çalışanların evden çalışırken görevlerini yerine getirmeye devam edebileceğini söyledi.

“Bizim için büyük değişiklik birçok insanı binadan dışarı itmekti (…) ve sonra bu bireyleri birbirine bağlamak için çaba harcamaktı. Bu yüzden, sınıflandırılmamış altyapımızı tamamen yeniledik ve halkımız mucizevi bir iş çıkardı ve kapasitemizi yükseltti, mevcut bant genişliğini artırdı ”dedi. “Yaptığımız başka bir şey de ticari ürünlerden ve ticari görüntülerden tam olarak yararlanmak ve bazı iş akışlarımızı gözden geçirmek, böylece ana akım çalışmalarımızdan bazılarını sınıflandırılmamış düzeyde yapmaya başlayabiliyoruz.

ZAMAN BİR DİKİŞ: NGA, görüntüleri birleştiren analistlere güvenerek, dijital öncesi varlıkları korumak için bir araç istiyor. (NGA)

Bazı durumlarda bu, NGA çalışanlarının, son dokunuşlar daha yüksek sınıflandırma seviyelerine eklenmeden önce bir ürün üzerinde çalışmanın çoğunu sınıflandırılmamış düzeyde yapabileceği anlamına gelir.

Sınıflandırılmamış iş analistlerinin evden yapabileceği örneklerden biri makine öğrenme araçlarını geliştirmek için gerekli veri işleme. Bir makine öğrenme aracının yararlı olması için, eğitim verilerinin beslenmesi gerekir. Analistler evden, makine öğrenme algoritmasını beslemek için gerekli olan veri etiketleme ve bilgisayar görselleştirmesini yapabildiler, dedi Sharp.

NGA, haftalık sanal belediye salonlarına ev sahipliği yapmak da dahil olmak üzere iş gücünün evden çalışmaya başlamasına yardımcı olmak için bir dizi adım attı.

Sharp, “Çevrimiçi ortamda onlara yardımcı olabilecek ve bağlantı güçlükleriyle çalışabilecek ekipler oluşturduk ve bir sürü yeni araç keşfediyoruz” dedi.

Ayrıca, ajans 7.000 Ortak Erişim Kartı okuyucusunu iş gücüne itti. Bu CAC okuyucuları, NGA çalışanlarının evden bazı istihbarat ağlarını ve sistemlerini kullanmalarına izin veriyor ve Sharp, ajansın toplamda 11.000 CAC okuyucu çıkarmak için çalıştığını söyledi.

Ulusal Mekansal-İstihbarat Teşkilatı direktörü Yardımcısı Robert Sharp, ajansın gelişen bir görev alanına nasıl adapte olduğu hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. (NGA'nın izniyle)

Daha fazla çalışanın evden çalışma zorunluluğu da yüklenicilere yayıldı.

“Bir ton farklı sözleşmemiz var ve hepsinin farklı yasal dilleri var, ancak ekibimiz, kritik görevlerimizi karşılarken sözleşme gücümüzü koruyabilmemiz ve koruyabilmemiz için öne eğilmede agresifti. Tüm şirketlerle çalışıyoruz ve elimizden geldiğince esnekliği teşvik ediyoruz ”dedi. "Sözleşmenizin alternatif sitelerden çalışmanıza izin verip vermediğini ve yapmak istediğiniz şey buysa, o zaman şunu yapalım."

Sharp, ajansın tele-çalışma yeteneğini mevcut sözleşmelere dahil etmek için şirketlerle çalıştığını söyledi.

Bu eylemler COVID-19 durumuna tepki olarak gerekli olsa da, Sharp bazı değişikliklerin kalıcı olacağına dair iyimserliğini dile getirdi.

“İş gücünün yeni iş yapma yollarını keşfetmek için bu zamandan yararlanmasından gerçekten memnun kaldım” dedi. “Bunlardan bazıları bizim için yeni norm haline gelecek.”


Bir cevap yazın