Ordunun gelecekteki taktik insansız uçakları için ilk aday, askerle çalışan ilk uçuşu aldı

WASHINGTON – Ordunun yerine geçen ilk aday RQ-7 Gölge insansız uçak sistemi 7 Nisan'da bir yetenek değerlendirmesinde askerle çalıştırılan ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

1. Zırhlı Tugay Muharebe Ekibi, 1. Piyade Tümeni, Kansas'taki Fort Riley'de Arcturus İHA JUMP 20'yi uçurdu.

COVID-19 önleme tedbirleri nedeniyle uçuşu açıklayan 9 Nisan tarihli bir Ordu açıklamasına göre, değerlendirmenin programda kalıp kalmayacağı belirsizdi, ancak 1. Kimliğin komutanı General Majör John Kolasheski, “ virüslerin yayılması ile mücadele etmek için Hastalık Kontrol ve Savunma Dairesi Başkanlığı yönergeleri uygulanır.

Ordu, Shadow'un yerine aday olarak 2019 yılında dört insansız uçak sistemi seçti. Ve asker değerlendirmeleri ayrıca bir Gelecek Taktik İnsansız Uçak Sistemi (FTUAS) bu uygun bir Gelecekteki Dikey Artış ekosistem yeni helikopterler ve diğer yeni hava efektleri dahil.

Önce servis seçilen iki takım Mart 2019'da rekabetçi bir asker liderliğindeki değerlendirmeye geçmek için sistemler sağlamak: Martin UAV ve Textron’un AAI Corporation. Martin İHA, Northrop Grumman ile birlikte çalışarak V-Bat UAS. Textron, Aerosonde Genel Merkezini sunuyor.

Ancak kısa bir süre sonra Ordu karışıma iki uçak daha ekledi: Arcturus sistemi ve L-3 Harris’in FVR-90'ı.

UAS, titiz bir uçuştan geçti asker değerlendirme aşamasına geçmek üzere Utah, Dugway Proving Ground'da Aralık 2018 ve Ocak 2019'da.

Ordu, Shadow UAS’ın performansını, özellikle daha iyi akustiği (Gölge, çim biçme makinesine benziyor) ve pist bağımsızlığını geliştiren sistemler arıyordu (Shadow kalkış için bir piste ve karaya tutuklama cihazına dayanıyor).

Sistemleri değerlendirecek beş ünite vardır, beşinci ünitede ise ikinci bir Arkturus sistemi seti bulunur. Bir Ordu sözcüsü bu yılın başlarında Savunma Haberlerine verdiği demeçte, Arcturus uçağını test eden ikinci bir birimin sebebi “sadece bir matematik problemi” dir. Sözcü, "Dört tedarikçi ve beş BCT ile, saha, eğitim ve değerlendirme programını karşılamak için beşinci bir sistem satın almaya karar verilmesi gerekiyordu." Dedi.

Arcturus İHA, 18 metrelik kanat açıklığı ile 210 lb ağırlığında, askerî değerlendirmelere katılan insansız uçakların en büyüğüdür.

Ordu ifadesine göre, “Büyüklüğe rağmen Gölgeye kıyasla azaltılmış akustik imzası tüm mürettebat tarafından takdir ediliyor.

"Birbirimize çığlık atmaya ve iletişim kurmak için telsiz kullanmak zorunda kaldık," Spc. Açıklamada 1. Mühendis Taburuna atanan bir mürettebat şefi Christopher McCoy, 1. ABCT'yi söyledi. "Bu uçağın hemen yanında durabilir ve sesinizi bile yükseltemezsiniz."

Spc'ye göre JUMP 20, “minimum yer destek ekipmanı ile sınırlı bir alandan başlatılabilir ve kurtarılabilir”. UAS operatörü Nicholas Miller da 1. Mühendis Taburuna atandı.

Birlikteki askerler önümüzdeki beş ay içinde UAS ile birlikte çalışacaklar. “Değerlendirme, bir tarama, yürüyüş, çalışma zihniyeti, operatör ve kolektif eğitim yoluyla ilerliyor, daha sonra tugay düzeyinde saha eğitim alıştırmaları ve bir Savaş Eğitim Merkezi rotasyonu ile sonuçlanıyor” diyor.

Kentucky Fort Campbell'deki birimler; Fort Lewis, Washington; Fort Bliss, Teksas; ve Fort Bragg, Kuzey Carolina, Mayıs'tan Eylül'e kadar olan diğer UAS tekliflerini değerlendirecek, ancak açıklamaya göre değerlendirme programları “COVID-19 koşulları değiştikçe düzenli olarak yeniden değerlendiriliyor”.

Dört sistemin mali 2020 boyunca değerlendirilmesi, Ordunun sadece Shadow'u değiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda insanlı ve isteğe bağlı insanlı helikopterlerin yanında gelecekteki filoda ayrılmaz bir rol oynayacak bir FTUAS sistemi edinme yolunda nasıl ilerlemek istediğine karar vermesine yardımcı olacaktır. gelişmiş ekip.

Brig, “2021'e ve sonuçları görmeye çok odaklandık,” Brig. Ordunun Gelecekteki Dikey Asansör modernizasyon çabalarından sorumlu Gen. Wally Rugen 2019'da şunları söyledi: “Ancak hedefimiz, 2021'de bunun ihtiyacımızı tam olarak bildirebilmesidir. Ve eğer işler her zaman yapmadıkları muazzam bir şekilde ilerlerse, biz bu başarıyı 2021'de kullanmamız bekleniyor. ”


Bir cevap yazın