Ordu tüm seyahat için tüm seyahat, konuşlandırma, tatbikatları askıya aldı

Gelecek iki üç ay boyunca hem yurtdışında hem de Amerika Birleşik Devletleri'nde sürekli istasyon değiştirme hamleleri ve zorunlu olmayan seyahatlere ara verdikten haftalar sonra, Pentagon tüm personeli ve Savunma Bakanlığı sivillerini etkileyecek bir durdurma emri çıkardı.

Sipariş, egzersizleryanı sıra Afganistan, Irak ve Suriye'deki muharebe operasyonlarından yapılan konuşlamalar, koronavirüs yayılımı, Pentagon Çarşamba günü açıkladı

“Önümüzdeki 60 gün içinde konuşlandırılması veya yeniden konuşlandırılması planlanan yaklaşık 90.000 servis üyesi bu durdurma hareketi emrinden etkilenecektir” dedi.

İstisnalar şunları içerir:

  • Askeri tıbbi hastalar veya sağlayıcılar için seyahat.
  • Donanma gemilerinin hareketleri, 14 günlük karantina sürelerine uydukları sürece.
  • Zaten seyahat sürecinde olanlar.
  • Geçici görevde olmayanlar.
KADENA HAVA ÜSSÜ, OKINAWA, JAPONYA ABD Hava Kuvvetleri Personeli Sgt. 18. Havacılık Tıbbı Filosuna atanan biyo-çevre mühendisliği teknisyeni Johnathan Sabat-Figueroa, 19 Mart 2020'de Japonya'nın Kadena Hava Üssü'nde bir N95 maske uyum testi uyguladı. N95 maskesinde Kalitatif Uyum Test Protokolü (QLFT) olarak da bilinen uygun bir sızdırmazlık sağlama prosedürü, Bitrex adı verilen bir madde kullanır ve birkaç solunum egzersizinden oluşur. (ABD Hava Kuvvetleri fotoğrafı, Kıdemli Havacı Cynthia Belío)

Bir savaşçı komutan, askeri servis sekreteri veya ortak şeflerin başkanı olan Ordu Gen. Mark Milley, seyahatin vazgeçilmez olması, insani bir sorun veya başka bir aşırı zorluk nedeniyle vaka bazında istisnalar verebilir.

"Şu anda, bu emrin imzalanan anlaşmayı takip eden 135 gün içinde tamamlanması planlanan ABD güçlerinin Afganistan'dan sürekli çekilmesini etkilemesi beklenmiyor" dedi.


Bir cevap yazın