Ordu elektronik savaş prototiplerine hazırlanıyor

Önümüzdeki altı ay içinde Ordu'nun, hizmetin ilk entegre sinyalleri istihbarat, elektronik savaş ve siber platform üzerinde prototipler ve deneyler için en az iki şirket seçmesi bekleniyor.

Ordu, Karasal Katman Sistemi olarak bilinen platform için yetenekleri, kavramları test etmek ve askerlerden geri bildirim almak için “ön prototipler” dediği şeyi yapıyor.

Bu ön prototipleri geliştirmeye yönelik teklifler penceresi 31 Ekim'de kapanıyor ve Ordunun elektronik harp programı yöneticisi planın kazananlar hakkında Nisan ayına kadar bir karar vermesi gerektiğini söyledi.

Elektronik savaş program yöneticisi Col. Kevin Finch, “Bir sonraki hedef, bazı prototipler sunmaları ve bu prototipleri bir platforma yerleştireceğiz ve sonra bunları değerlendirmek için aslında askerin eline koyacağız” dedi. ve Program Yönetim Ofisi Zekası, Elektronik Harp ve Sensörler dahilinde siber. Finch, ABD Ordusu yıllık Birliği konferansında 15 Ekim'de yaptığı röportajda C4ISRNET ile konuştu. "Sonra bir satıcıya geri seçim yapacağız ve daha sonra ileri gideceğiz."

Finch, planın 2022 sonbaharında sistemle donatılmış ilk ünitelere sahip olmasını söyledi.

İki birincil ön prototip, bir Stryker üzerine takılan Taktik Elektronik Harp Sistemi (TEWS) ve daha küçük Flyer72 tabanlı Taktik Taktik Harp Işığı (TEWL) ve Taktik Sinyaller İstihbarat Aracı'nı (TSIG) içerir. Her ikisi de Ordunun algılama, istihbarat, elektronik savaş ve RF özellikli siber saldırılara izin verecek teknolojileri denemek için kullandığı entegre platformlardır.

Elektronik savaşta geçen yıl neler öğrenildi?

Elektronik savaş için Başbakan Col. Kevin Finch, ofisinin 2019'da neler öğrendiğini açıklıyor.

TEWS, sistemi Ordu Liderleri'nin nasıl kullanıldığını öğrenmesi için Ulusal Eğitim Merkezi'ne götüren 2. Stryker Tugayı Muharebe Ekibi, 2. Piyade Tümeni ile birlikte kullanılıyor. Ayrıca Eylül ayında Cyber ​​Blitz deneyinin bir parçasıydı.

TEWL, General Dynamics yetkililerine göre, İtalya'nın Vicenza kentindeki 173. hava tugayı muharebe ekibi tarafından da kullanılıyor. Ordu liderleri sadece yeteneğin kendisi ile ilgilenmiyor, yetkililer ve sanayi üyeleri, ancak bunların nasıl kullanılacağına dair kavramları söyledi.

Finch, servis liderlerinin hangi araç tiplerinin TLS'ye takılacağından tam olarak emin olmadığını açıkladı.

"(Kuvvetler Komutanlığı) 'dan aldığımız geri bildirim, birimlerden gelen geri bildirimin yanı sıra bunu yönlendiriyor” dedi. “Açıkçası, formasyona benzeyen bir araç görmek istiyorlar. Bir Stryker'ın bir Stryker'a sahip olması için. Zırhlı bir formasyon için bu (Saldırı İhlali Aracı) bir platform olacaktır. Şu anda bu, sonuçlandırılmayı tamamlamak için beklediğimiz kararlardan biri, “hey, bunu hangi platformda kullanmanız gerekiyor?” ”

Yetkililer, bir TLS yer sistemleri ailesini, bir bölünme ve kolordu varlığı, Bir Stryker gibi büyük bir araca monte edilecek olan TLS büyük, TLS küçük, muhtemelen araca monte edilmiş olarak kalacak, ancak daha küçük bir form faktörüne sahip olacak ve TLS sökülebilir.

TLS büyüklüğünün ilk geliştirilip sahaya alınması bekleniyor.


Bir cevap yazın