Ordu, COVID-19 acil durum müdahalesi için vantilatörler inşa etmek için rekabet düzenleyecek

Ciddi COVID-19 vakalarını tedavi etmek için ABD'nin ventilatör eksikliğini gidermek için, xTechSearch Ekip, “minimal bileşenler gerektiren ve basitleştirilmiş seri üretim için tasarlanmış” ucuz, acil durum ventilatörü inşa etmek için yenilikçi yaklaşımlar için endüstriye dokunacak.

Açıklamada, yarışma “büyüklüğünden bağımsız olarak herhangi bir Amerikan işine” açık olacak.

Ekip, 13 Nisan'dan itibaren rakiplerin sanal sahalarını kabul etmeye başlayacak. Açıklamaya göre, “Yeni çözümler”, kavramların sahalarını sanal olarak bir hakimler paneline sunmak için 5.000 dolarlık bir ödül kazanacak. Ordu daha sonra konsept prototipleri geliştirmek için kazanan çözümlere 100.000 $ nakit ödül verecek. Bazı teknolojiler, daha fazla üretim ve dağıtım için takip sözleşmeleri alabilir.

Ordu xTechSearch program müdürü Zeke Topolosky, "Teknoloji çözümü, saha hastanelerini destekleyecek küçük bir alanda kısa süreli, engebeli tarla operasyonu yapabilen hızlı yanıt veren bir solunum cihazı sağlamalıdır." Dedi.

Açıklamada, teknolojilerin konseptten prototipe ve üretime ne kadar hızlı bir şekilde geçmesi gerektiği ayrıntılı değildi.

xTechSearch, programın web sitesine göre, Ordu'nun “yeni çift kullanımlı bilim ve teknoloji çözümlerini ortaya çıkarmak için küçük işletmeleri hedefleyen” satın alma şubesinin sponsor olduğu bir yarışmadır. “Yarışma, Ordu'nun en iyi Ordu odak alanlarını destekleyen en kritik modernizasyon zorluklarıyla mücadele etmeyi amaçlıyor.”


Bir cevap yazın