O ordu ekipmanı demiryolu ile mi hareket ediyor? Yaklaşan sıkıyönetim belirtisi değil

Bekleyen sıkıyönetim belirtisi değil millet.

Demiryolu ile hareket eden ordu araçları ülke çapında eğitim operasyonları ve ekipman teslimatlarının normal bir parçasıdır, ancak ulusal kriz zamanlarında hiper farkında Amerikan halkı bu hareketleri daha sık fark eder ve bazen amacına göre spekülasyon yapar.

bir Twitter yayını Cuma paylaştı Ortak Hafif Taktik Araçlar Chicago banliyösünde demiryolu ile hareket etmek 2.000 retweet ve 4.000'den fazla beğeni topladı. Görev, araçların doğuya doğru ilerlediğini ve “yakında mı geleceklerini” sordu.

Ülke çapında hareket halindeyken askeri teçhizat gösteren bir dizi Tweet'den biriydi.

Cumartesi günü, Pentagon sözcüsü Jonathan Rath Hoffman başkalarının işaret ettiklerini doğruladı.

Kamyonlar, Ordu Materiel Komutanlığı tarafından Wisconsin, Oshkosh'taki bir fabrikadan Fort Bragg, Kuzey Carolina'ya taşınan yeni Ortak Hafif Taktik Araçlardı.

Hoffman, “Ülke çapındaki üslerimize trenle yapılan bu teslimatlar seyrek değildir ve COVID-19 ile hiçbir ilgisi yoktur” dedi.

Ordu, birimlerinin muharebe eğitim merkezi rotasyonları Kaliforniya Fort Irwin'deki Ulusal Eğitim Merkezi ve Fort Polk, Louisiana'daki Ortak Hazırlık Eğitim Merkezi'nde.

Ray, ağır ekipmanı uzun mesafelerde taşımanın en etkili yollarından biridir.

Ordu geçtiğimiz günlerde bu bahar adlı Avrupa tatbikatına hazırlanmak için yüzlerce ekipmanı demiryolu ile birkaç ABD limanına taşıdı Defans 2020. Koronavirüs pandemisinin ortasında bu egzersiz kapsamı azalmıştır.

Şubat ayının ortalarında, Ordu İhale Komutanlığı'nın, ABD ordusu tarafından yaygın olarak kullanılan M-ATV'leri de yapan savunma firması Oshkosh Corporation'dan 1.200'den fazla Ortak Hafif Taktik Araç siparişi verdiği açıklandı.

Ulusal Muhafız Bürosu başkanı Orgeneral Joseph L. Lengyel Perşembe günü 2.000'den fazla kişinin Ulusal Muhafız askerleri ve havacıları 27 eyalette valiler tarafından koronavirüs yanıtını desteklemek üzere aktive edilmiştir.

Lengyel, bu rakamın hafta sonu iki katına çıkması ve sonunda on binlerce kişiye ulaşması bekleniyor, yani Amerikan halkı, önümüzdeki haftalarda koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için askeri teçhizat ve Guard personelinin artan hareketlerini göreceği anlamına geliyor.


Bir cevap yazın