Northrop, yeni nesil ICBM'leri beklenenden daha çabuk yapmak için 85 milyar dolar ödül alabilir

"Bence erken ödül mümkün Will Roper telekonferans sırasında gazetecilere verdiği demeçte. “Çok umutluyum, ancak GBSD'nin sınıflandırılmış işin büyük bir bileşeni olduğu için, bu ekip (hassas bölmeli bilgi tesislerimiz) ve sınıflandırılmış alanlarımızda işgücüne girmek ve korumak zorunda. Bu yüzden kurulumların bu işe izin vermek için açık olduğundan emin olmak için çok dikkatli bir şekilde izliyoruz. ”

Gibi tek teklif veren GBSD programında, Northrop Grumman'ın Hava Kuvvetleri'nin yeni nesil kıtalararası balistik füzeleri tasarlamak ve inşa etmek için tahmini 85 milyar dolar kazanması bekleniyor.

Northrop ve Boeing 2017'de her birine sözleşme verildi Programın teknoloji olgunlaşması ve risk azaltma aşaması için ve Roper Perşembe günü Northrop'un söz konusu sözleşme kapsamında çalışmaya devam ettiğini doğruladı.

Bununla birlikte, Boeing, Northrop'un ABD'deki sadece iki katı yakıtlı roket motoru üreticisinden biri olan şimdi Northrop Grumman İnovasyon Sistemleri olan Orbital ATK'yi satın almasında haksız bir avantaj olarak gördüğü için yarışmada ilerlemeyi reddetti.

GBSD, 2020'lerin ortalarında Minuteman III ICBM'lerinin yerini alacak şekilde ayarlandı. Pentagon’un üst düzey satın alma yetkilisi Ellen Lord, 1960'larda görev alan Minuteman III için başka bir hizmet ömrü uzatması yapmak için “marj olmadığını” söyledi ve 50 yıllık kullanım süresi boyunca sadece asgari yükseltmelerden geçti.

Roper, Northrop'un GBSD'de şu ana kadar kaydettiği ilerlemeden memnun, özellikle sistemin montajını, performansını ve bakımını simüle edebilen yüksek kaliteli modeller kullanması.

ABD'nin nükleer üçlüsünü (ICBM'leri, bombardıman uçakları ve balistik füze denizaltıları) modernize etmek, neredeyse on yıldır ordunun en büyük kazanımı oldu. Ancak Roper, Savunma Bakanlığı'nın üst düzey bütçesinin yeni koronavirüs pandemisi sonrasında durağan kalabileceğini veya hatta azaltabileceğini kabul ederken, bunun nükleer modernizasyon üzerinde bir etkisi olmasını beklemiyor.

“Bütçe düştükçe, ileride daha zor seçimler olacak” dedi. “Endişem – endişem – nükleer üçlekteki herhangi bir program hakkında daha az. Bunun dışında: Faturacıyı nerede bulabiliriz? ”


Bir cevap yazın