Me Bana kızgın olduğun için haklısın ’- SECNAV’ın filoya ilişkin son notunu okuyun

Başkan Vekili Donanma Thomas Modly Salı günü istifa etti, belki de deniz hizmetinin şimdiye kadar karşılaştığı en çalkantılı 24 saatlik halkla ilişkiler fiyaskolarını kapatıyor.

Savunma Bakanı Mark Esper, Modly'nin istifasını resmi bir açıklama ile doğrulayarak, “ABD'nin istediği şekilde Donanma ve Denizcileri kendi üstüne koyarak istifa etti. Theodore Roosevelt ve bir kurum olarak Donanma ilerleyebilir ” Dedi Esper resmi bir açıklamada.

“Denizcilere olan ilgisi gerçekti. Sekreter Modly yıllarca hem üniformalı hem de üniformalı olarak ülkeye hizmet etti. Ülkemize hizmet eden ve en iyiyi her şeyden önce yapan herkese en derin saygım var. … Ona her şeyin en iyisini diliyorum."

Deniz Kuvvetleri Sekreteri Thomas Modly Salı günü istifa etti. (MC2 Jason Isaacs / Deniz Kuvvetleri)

Modly’nın istifası, çok sayıda Demokrat Kongre üyesinin, bir uçak gemisi Theodore Roosevelt'in eski komutanı olan Capt. sızdırılmış mektup 4.800 kişilik gemide COVID-19 salgınını bastırmak için ABD müdahalesine başvurma.

Donanma sekreteri olarak son görevi – önce James McPherson, kimdi 15 gün önce Ordunun iki numaralı yetkilisi olarak onaylandı, yeni boşalan rolü üstlenir – Filoya son bir notu modifiye eder.

Bu mektubun metni, bütünüyle şöyledir:

Başlamadan önce hepinizin Vector 19'un benim için son vektörüm olacağını asla düşünmediğimi bilmenizi istiyorum. Aslında Vector 9 civarında olacağını düşündüm! Bununla birlikte, Vector 1'i bile yazma şansına sahip olduğum için inanılmaz onur duyuyorum.

Geçen hafta sizinle konuştuğum şey oldu – gelecek hakkında en iyi tahmin edebileceğimiz, bunun öngörülemez olacağı. Kuşkusuz, bu hafta Donanma'mızı spot ışığına olumsuz bir şekilde yerleştiren olayları izlediniz – büyük ölçüde dün USS THEODORE ROOSEVELT (TR) 'deki kelimeleri kötü kullanmamdan dolayı. Bana bu konuda kızgın olmanız haklı. Bir mazeret değil, belki de bir anlayış ve umarım empati.

TR mürettebatını ve koronavirüs (COVID-19) vakaları olan tüm gemileri yakından izliyorum. Bu tür vakalara sahip olduğumuz her gemi ve tesisatın Komutanı (CO) ile şahsen konuştum. TR'nin çeyrek güvertesinde yürüdüğümde durumsal farkındalığı kaybettim ve onlarla Sekreter yerine komutan veya gemi arkadaşıymış gibi konuşmaya karar verdim. Daha iyisini hak ettiler ve umarım zaman geçtikçe kelimeleri teslim edildiklerinden ziyade kendileri anlayacaklardır. Ama ne yapılır. Onu geri alamıyorum ve açıkçası dün teslimatımı yönlendiren aynı duygu düzeyine sahip olmasaydım bugün bu çeyrek güvertede yürüdüğümü bilmiyorum.

Mürettebat çok daha fazla empatiyi ve çok daha az dersi hak ediyordu. O zamanlar bunu göz ardı ettim ve bazı kelimeler ve bir orman yangını gibi medya ortamına nasıl yayıldıkları için çok üzgünüm. Sıkıntı karşısında sevgi, görev, görev ve cesaret mesajı iletmeyi umuyordum. Bu kelimeler orada, ama şimdi benim yüzümden kayboluyorlar ve hayatımın geri kalanında bundan pişman olacağım. Ama ben bir futbol koçu ya da usta bir şef değilim, hatta geminin kendi CO'su değilim, Donanmanın Sekreteriyim ve sen ve onlar benden daha fazlasını beklemeliler. Ona sahibim.

Her birinize sürekli olarak “Asla Yapma, Gemiden Vazgeçme” dediğimin farkındayım. Bu yüzden bugün istifamı neden sunduğumu size bildirmem çok önemli. Gemimizin ne olduğunu hepimiz anlamalıyız. Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri'ni seviyorum. Ülkemizi seviyorum ve seni seviyorum. Hepiniz benim büyük gemimdesiniz. Ancak birisinin bu kadar büyük ve önemli bir gemiyi korumakla suçlanması durumunda hataların, hatta basit hataların sonuçları ölümcül olabilir. Bunları nasıl ve ne zaman kullandığımız konusunda dikkatli olmazsak, bizi sadece yıkabilen füzeler değil, kelimeler de yapabilir.

O anki duygularımdan dolayı durumsal farkındalık eksikliğim, geminize önderlik ettiğim için sizi sorumlu tutacağım gibi aynı şeyi MY gemim için de yaptı. Ekibimize gelen yangını getirdim ve hedef gidene kadar yangının ateşsizce devam edeceğine inanıyorum. Gemiyi kurtarmak için ne yapmam gerektiğini biliyorum. Hepiniz için her zaman doğru olanı yapmaya çalıştım. Her zaman. Başlık hakkında hiç umursamadım, ilişkileri önemsedim. Hepinize güveniyorum ve şu anda gemimizi zarardan uzak tutarak sizi hayal kırıklığına uğrattığım için ne kadar korkunç olduğumu biliyorsunuz. Bu benim hatam. Ona sahibim.

Şimdi vektöre:

“Hard Spinal Tap” adlı klasik hard rock hiciv “rock-umentary” filminde, Christopher Guest tarafından oynanan baş gitarist Nigel Tufnil'in gruplarının seslerini nasıl alabildiğini açıkladığı bir sahne var. Sonraki seviye. Spinal Tap amplifikatörleri Rob Reiner tarafından canlandırılan görüşmeciyi gösterir ve diğer tüm geleneksel hard rock amplifikatörleri gibi ses seviyesi 10'a gitmek yerine Spinal Tap'ın amplifikatörlerinin ekstra ses seviyesi – ses seviyesi 11 olduğunu açıklar. “11'e sahip olmak yerine neden her bir seviyeyi geleneksel amplifikatörden biraz daha yüksek yapmıyorsunuz – bu yüzden 1'i biraz daha yüksek, 2'yi biraz daha yüksek, 3'ü biraz daha yüksek, vb. 10 mu? ” Nigel ona, her zaman yaptığı gibi farklı bir şey yapma kavramını kavramadaki görünür yetersizliğiyle bakıyor. Durakladı, şaşkın ve sadece “Ama bunlar 11'e gidiyor” diyor. https://www.youtube.com/watch?v=KOO5S4vxi0o

Bu size tanıdık bir hikaye gibi mi geliyor? Deniz Kuvvetleri veya Deniz Piyadeleri kariyerinizde kaç kez farklı şeyler yapmanın daha iyi ve daha iyi bir yolunu düşündünüz, hatta önerdiniz ve “Bu böyle yapmıyoruz” muydu? Bunun bir kereden fazla başına geldiğini garanti ederim. Değilse, Donanma Departmanında olmamalı ve bu e-posta için dağıtım listesinde olmamalısınız!

Endişelenme, bu her yerde olur. İnsanlar ve kuruluşlar değişime karşı dirençlidir. Değişim rahatsız edici. Önemli olan nokta “Donanma'da böyle yapıyoruz” veya “Deniz Piyade'nde böyle yapıyoruz” ifadelerinin çift uçlu kılıç olabilmesidir. İstikrarda, gelenekte, sırayla, saygı duymamız ve takdir etmemiz gereken şeyleri tutarlı bir şekilde yapmak için büyük bir değer vardır. Ama daha önce sizinle bahsettiğim çevikliğin özelliklerini boğduğunda (hız, görünürlük, uyarlanabilirlik, yenilik, işbirliği, güven, tevazu ve şüphecilik), aynı “bunu böyle yapıyoruz” ifadeleri bir ekibin aşınmasına neden olabilir İçinde bulunduğumuz gibi, dinamik ve hızla değişen bir ortamda kazanma yeteneği.

Özellikle bu hafta bu özelliklerden birine odaklanmak istiyorum: görünürlük. Görünürlük tamamen iletişim ve belki de daha önemlisi emir komuta zincirindeki iletişim ile ilgilidir. Görünürlük aynı zamanda kuruluş genelinde yanal olarak ne zaman ve nasıl uygun bir şekilde danışılacağını ve iletişim kuracağını bilmekle ilgilidir. Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri ekibimiz için, geminiz, biriminiz, devralma programınız, ekibiniz, hazır olma konusundaki endişeleriniz, emrinizle ilgili kişisel görüşleriniz vb.

Büyük bir danışmanlık firması ile yaptığım önceki çalışmalarda, kendimizi bir öğrenen organizasyon olarak gurur duyduk. Bizi çeşitli farklı yasal, ahlaki, operasyonel, müşteri, etik ve liderlik zorluklarına sürükleyen eğitim ve öğrenme gereksinimlerimiz vardı. Her bir meydan okuma sunuldukça ve olası cevaplar tartışıldıkça, her zaman belirtmemiz gereken ilk şey “danışmak” idi. Bu, dışarı çıkmak ve bir müşteriye bir danışmanlık projesi satmak anlamına gelmiyordu, daha ziyade, belirli sorunlara en iyi çözümü aramak için yukarı ve aşağı kuruluştaki diğerleriyle “danışmak” anlamına geliyordu. Bunun ne kadar güçlendirici olması benim için şaşırtıcıydı. İntikam veya kızgınlık korkusu olmadan kendimi aramak için oraya koyarsam ne kadar öğrenebilirim.

2010 yılında da aynı firma ile Bağdat'ta ABD kuvvetlerine ülkedeki ekonomik kalkınma misyonunda yardımcı olan bir proje ekibine liderlik yapıyordum. Mavinin dışında, 2010 ilkbaharında, DoD müşterim, takımı ayırmamızı ve yarısını Afganistan'a, Madenler Bakanlığı'nın mineral endüstrisi için resmi bir ihale süreci geliştirmesine yardımcı olmak için göndermemizi istedi. Bu, ulusun madencilik şirketlerine ulusal mineral hakları satmak için kullandığı bir süreçtir. Bu ekipte hiç kimsenin madencilik konusunda deneyimi yoktu, ancak istek acildi. Biz “danıştık”. Beni ABD madencilik uygulama liderimize bağlayan ve daha sonra bizi Londra'daki küresel madencilik uygulama liderimize bağlayan ve daha sonra bizi dünyanın en deneyimli ekibine saygı duyan ortaklarımıza geniş bir şekilde ulaştım. daha az gelişmiş ülkelerde ihale yapmak. Birkaç gün içinde dünyanın en deneyimli ekibine Afganistan'la nişanlandık. “Danışmanlık” çalışır. Ekipleri güçlendirir. Bir kuvvet çarpanıdır.

Askeri kültürde komuta zincirinin kutsallığını korumalıyız. Ancak, hepimizin içinde yaşadığımız bilgi çağında, bu kutsallık misyonumuz için yararlıdır, ancak bu zinciri sık sık iletişim için yukarı ve aşağı kullanırsak, bunun üstündeki en sorumlu kişi siz olsanız aşağı inmek anlamına gelse bile Zincir. Dünya başka türlü yapamayacak kadar hızlı hareket ediyor.

USS THEODORE ROOSEVELT'in CO'sunu rahatlatma kararımla ilgili son birkaç haftanın olayları bana bu konuda yapacak bazı işlerimiz olduğunu gösteriyor, bu yüzden mantoyu almalı ve düzeltmelisiniz. Hiç kimse, hem emir komuta zincirine hem de yeminlerimizi yerine getirmek için kendi bireysel görevimize saygı duyan yerleşik ve iyi anlaşılmış bir yolla, derhal üstlerine ilgi konusu olan konuları gündeme getirmekten korkmamalıdır. Ve hiçbir komutan, komuta zincirindeki herhangi bir kimsenin, probleme en yakın insanlardan daha iyi bir durumsal farkındalık elde etmek için aşağı inmesini engellememeli veya cesaretini kırmamalıdır. Bununla birlikte, özellikle kriz zamanlarında uymamız gereken bunu yapmanın uygun, saygılı ve saygılı bir yolu vardır.

Bunu yapabileceğimizi biliyorum, bunun önemli olduğunu kabul etmeye istekli olmak gerekiyor. Ve bir dahaki sefere birisi size “bunu yapma şeklimiz değil” dediğinde, kendinizi düşünün, “bunlar 11'e gidin”, kibarca gülümseyin ve daha iyi bir yol aramak için kendinizi daha da zorlayın.

Hepinizi seviyorum. Seni yönettiğim zamanımın her saatinin her dakikasının her saniyesinin bir onur ve ayrıcalık olduğunu ve dostluğuna, mentorluğuna ve benim adıma dinleme ve hareket etme isteğiniz için minnettar olduğumu bilin.

Ne yapacağını biliyorsun. Dümeni al. Artık geminiz. Asla, asla, asla vazgeçme. Ve sonsuza dek, Orduyu yen!


Bir cevap yazın