Kongreye gelecek alan edinimi raporu için 'çığır açıcı' olması bekleniyor

ABD Savunma Kuvvetleri Komutanı Orgeneral David Thompson, raporun yakın gelecekte Kongreye gönderilebileceğini bildiren Kıdemli Savunma Bakanlığı yetkilileri, alan edinimlerinin reformu hakkında bir rapor inceliyor.

“Bölümle birlikte incelemenin son aşamalarında. Departman çok yakın bir zamanda Kongreye sunacak, ”dedi Thompson bir Uzay Haberleri sanal etkinliğinde 23 Nisan.

Kongre Aralık ayında Uzay Gücü'nü yarattığında, kazanımların ordunun yeni, altıncı hizmet kolu altında nasıl yeniden düzenleneceği konusunda büyük ölçüde agnostikti.

Mevzuat alan alımlarını denetlemek için yeni bir konsey ve yürütme pozisyonu oluşturdu Hava Kuvvetleri Departmanı altında, şu anda esas olarak Uzay ve Füze Sistemleri Merkezi, Uzay Geliştirme Ajansı ve Uzay Hızlı Yetenekler Ofisi arasında bölünmüş olan satın almaların organizasyon yapısı hakkında önemli bir rehberlik sağlamamıştır. Mevzuat, Hava Kuvvetleri Dairesi dışında gerçekleşen uzayla ilgili devralmalara ne olacağını da öngörmedi.

Uzay Kuvvetleri bu ay Kongre'nin iktisap planlarıyla ilgili bir rapor sunacak. (ABD Hava Kuvvetleri Fotoğraf: Dave Grim)

Bunun yerine, mevzuat yeni kurulan Uzay Gücü'nü Mart ayı sonuna kadar Kongre'ye devralım reformları hakkında bir rapor sunmaya çağırdı. Ancak, Uzay Kuvvetleri tarafından sunulan yasama teklifi edinme reformları da dahil olmak üzere daha karmaşık sorunların çoğunu yoldan attı. Thompson, satın alma raporunun kısa süre içinde Kongre'ye gönderileceğini söyledi.

Thompson, "Yakın zamanda … Savunma Bakanlığı kıdemli üyeleri tarafından yeni, daha çevik, daha duyarlı bir satın alma sistemi önermek üzere incelenen bir raporu tamamladık." Dedi.

“Bu sadece bir satın alma süreci değil,” diye ekledi. “Organizasyonel Uzay Gücünü desteklerken başka bir faaliyet alanı daha var. Organizasyonel bu çaba çizgisinin bir parçası olarak, (Hava Kuvvetleri Sekreteri Barbara) Barrett ve uzay operasyonları şefi Gen (John) Raymond aracılığıyla savunma sekreterine ve diğerlerine teklifimizi sunmak bizim sorumluluğumuzdur. Savunma Bakanlığı'nda alanla ilgili kazanımları gerçekleştiren satın alma işlevlerinin ve organizasyonlarının nasıl hizalanması ve organize edilmesi gerektiği ve hangi yetkililer ve nasıl faaliyet göstermeleri gerektiği. ”

Thompson henüz raporda ne olduğunu açıklayamayacağını, ancak Uzay Kuvvetlerinin Ulusal Keşif Ofisi, SDA, Füze Savunma Ajansı ve uzaya odaklanmayan birçok satın alma organizasyonuna danıştığını söyledi.

Thompson, “Raporda sonuç olarak yarattığımız, Uzay Gücü için en anlamlı olan bir dizi öneri” dedi. “Ve bireysel olarak atılırken, nispeten basit adımlar. Hepsini adım sayısı ve sahip olduğumuz şekilde bir araya getirdiğinizde, bunun kesinlikle satın almalara cesur ve çığır açıcı bir yaklaşım olacağını düşünüyoruz. ”


Bir cevap yazın