Kongre üyeleri Pentagon GPS uyarısı yayınladıktan sonra cevap istiyor

Ulaştırma ve Altyapı Meclisi Başkanı, Federal İletişim Komisyonu'ndan bir spektrum bandının yeniden tahsis edilmesinin Küresel Konumlandırma Sistemiveya Pentagon'un iddia ettiği gibi GPS.

C4ISRNET bir rapor yayınladı 10 Nisan öğleden sonra FCC, eski adıyla Lightsquard olan Ligado Ağı'nı Savunma Bakanlığı'nın GPS sisteminin yakınında bulunan bir spektrum bölgesi olan L-Band'da onaylamayı planlıyor.

DoD ve diğer hükümet kurumları yıllardır Ligado’nun planının bir savunma görevlisinin “savaşçıya kabul edilemez operasyonel etkiler” olarak adlandırdığı şeye neden olacağı konusunda uyardılar. Ancak bazı uzmanlar, Pentagon'un GPS yakınındaki spektrumla çok sıkı olduğunu ve kaynakların FCC'nin bu endişelere rağmen ilerlemeye niyetlendiğini söyledi. Hareket, kısmen Beyaz Saray'dan gelen baskı ile tahrik ediliyor ekonomi ve Amerika’nın 5G yeteneklerini geliştirmeye yardımcı oluyor.

Raporun bir parçası olarak, C4ISRNET bir Hava Kuvvetleri notu ve iki mektup açıkladı – Araştırma ve Mühendislik Savunma Müsteşarı Mike Griffin ve Baş Bilgi Sorumlusu Dana Deasy'den 12 Mart notu ve Savunma Bakan Yardımcısı David'in 24 Mart mektubu Norquist – Ligado'nun onayına karşı savunarak Savunma Bakanlığı'ndan gönderildi.

Her iki mektubunun içeriklerinin kamu kaydının bir parçası haline getirilmesini talep eden her iki mektuba rağmen, 10 Nisan öğleden sonra henüz kamuya girişe girmemişlerdi. Kaynaklar, bunun kısmen Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi'nin baskısından kaynaklandığını söyledi.

Hikayenin yayınlanmasından sonra, Ev Ulaştırma ve Altyapı komitesi başkanı D-Oregon Temsilcisi Peter DeFazio ve House Silahlı Hizmetler Komitesi alt komitesine başkanlık eden D-Califorinia Temsilcisi John Garamendi, Ulaştırma Bakanı Elaine Chao “Federal İletişim Komisyonu'nda (FCC) yalnızca GPS'e değil, GPS'in kendisine de yedek sinyal geliştirilmesini tehlikeye atabilecek bir kararla ilgili güçlü endişelerimizi dile getirecek.”

Mektupta, iki kongre “Departmanınızdaki bu konuyla ilgili tüm bilgilerin Kongre'ye, kamuya ya da FCC'ye sunulmadığından endişe duyduklarını” söyledi ve nakliye arasındaki herhangi bir yazışma dahil bir dizi belge istedi. Departmanı ve bu konudaki diğer herhangi bir devlet kurumu ile “FCC'ye resmi olarak iletilip iletilmediğine bakılmaksızın, birden fazla kurum ve / veya departman tarafından imzalanan yazışmalar”, Hava Kuvvetleri notuna uyacak bir açıklama.

Dikkat çekici bir şekilde, iki kongre, talepleri üzerine Nisan'ın son teslim tarihini, bu mektupların genellikle taşıdıklarından çok daha kısa bir zaman çizelgesi ve Kongre'nin devlet kurumlarıyla olan memnuniyetsizliğini ifade etmesinin bir yolunu koydu.

Bir kongre çalışanına göre, komite, bilginin “elektromanyetik spektrumun yönetimi, işletimi ve kullanımı ile ilgili GNSS / GPS uygulamalarının sivil ve askeri uygulamalarına ilişkin ilgili federal kurumların ortaya çıkardığı güçlü endişeleri daha iyi anlamasını bekliyor. .

“Komitenin yetki alanı kapsamındaki neredeyse tüm altyapılar, gelecekteki GPS'in bozulması veya güvenilmezliğinden doğrudan etkilenecektir. Komite, FCC'nin bu başvuruyu ele almasını yakından izlemek istiyor ”dedi.

Ardından, 10 Nisan'ın sonlarında, Ulusal Telekomünikasyon ve Bilgi İdaresi (NTIA) resmi olarak eklendi bu konuda Savunma Bakanlığı tarafından FCC'nin dosyalama sistemine gönderilen not ve iki mektup.

NTIA yardımcı yöneticisi FCC Komiseri Ajit Pai'ye yazdığı bir mektupta örgütün Pentagon'un endişelerinin çözüldüğü sonucuna “makul bir şekilde” ulaşamayacağını söyledi.

Bu yorum, 12 Nisan'da Ligado tarafından şirketin NTIA açıklamasını ve Pentagon'dan eklenen notları “şaşırtıcı” ve “korku izleme ile dolu” olarak yeni bir dosyalamaya yol açtı.

Şirket ayrıca, DOD’un GPS'in bundan etkileneceği sonucunun “alakasız ve yanıltıcı verilere dayandığını” iddia etti, en önemlisi, hizmetin notunda belirtilen Hava Kuvvetleri testinin şirketin o zamandan beri terk ettiği eski bir plana dayandığını belirtti.

Gazetecilere 13 Nisan'da konuşan Pentagon’un üst düzey BT yetkilisi Deasy, bölümün değerlendirmesine güvendiğini açıkça belirtti.

Deasy, “Bu teklifle ilerlemenin, bitişik GPS spektrumuna zarar vereceğini gösteren çok güçlü teknik kanıtlarımız var” dedi. “Bu nedenle, bunun en iyi menfaatlere olduğuna inanmaya devam ediyoruz – ve bunu tüm ajanslar adına söyleyebileceğime inanıyorum – Ligado lisanslama talebini yerine getirmemek hükümetin yararınadır.”

Deasy, Savunma Bakanı Mark Esper ve Ortak Genelkurmay Başkan Yardımcısı General John Hyten dahil olmak üzere, üst düzey savunma yetkililerinin konuyla ilgili “aktif görüşmelerde” yer aldıklarını da sözlerine ekledi.

C4ISRNET'ten Mike Gruss bu hikayeye katkıda bulundu.


Bir cevap yazın