Kongre elektronik savaş yeteneklerini geliştirmek istiyor

Savunma Bakanlığı'nın ABD ordusunun gelecekte elektromanyetik spektrumda rekabet edebilmesini sağlamak için bu ay Kongre'ye güncellenmiş bir elektronik savaş stratejisi göndermesi bekleniyor.

Doğu Avrupa'da yenilgiye uğrama korkusuyla hareket eden savunma liderleri ve milletvekilleri, Pentagon’un elektronik savaş yeteneklerini yeniden inşa etmeyi bir öncelik haline getirdi.

2019 mali yılı için yıllık savunma politikası tasarısının bir parçası olarak, yasa koyucular DoD'dan elektronik savaşla ilgili teknik, politika veya kaynak boşluklarını nasıl kapatacağını ve bu alandaki müttefikler ile işbirliğini nasıl iyileştireceğini açıklayan bir rapor istedi. Bu belge kongre savunma komitelerine bağlıydı. 1 Ekim. Milletvekillerinin raporu alması basın zamanına göre belli değildi.

Ayrıca Kongre, Pentagon'dan iki yıllık elektronik savaş stratejisini güncellemesini istedi. Milletvekilleri, askeri ofislerin elektromanyetik spektrumda baskın olacak hizmetler arasında yeterli koordinasyonu sağlamadığından endişe duyuyorlar.

Elektronik savaşın da bu yılın ilerleyen saatlerinde savunma harcamaları üzerinde tartışmalara neden olması bekleniyor.

Kongre Araştırma Servisi raporundaki rakamlara göre, Pentagon FY20 bütçe talebinde departman genelinde elektronik savaş programları için 10,2 milyar dolardan fazla talep etti.

Bu artış Ordu bütçelerinde belirgindir. Raporda, hizmetin önümüzdeki dört yıl içinde 20 yıllık bütçe talebinde elektronik savaş programları için yaklaşık 5,7 milyar dolar talep ettiği belirtildi. 2018 ilkbaharındaki bütçe belgelerine göre, bu süre boyunca Ordu liderlerinin aynı dönemde harcaması beklenenden yaklaşık 2,4 milyar dolar daha fazla.

Bu rakamlar, araştırma ve geliştirme için Ordu için yaklaşık 915 milyon dolar ve önümüzdeki beş yıl içinde bu alanda yaklaşık 3.5 milyar dolar içeriyor.

Kongre Araştırma Servisi raporu, artışı “Ordunun EW yeteneklerine yeniden odaklanması” ile ilişkilendirdi. Buna ek olarak, elektronik savaş için tedarik bütçesine yönelik fon talebinde bir artış “Ordu'ya Güvenceli Konumlandırma, Seyrüsefer ve Zamanlama için yeni bir program başlatılarak” atfedilebilir.

Ordu yetkilileri, savaş alanındaki GPS sinyallerinin sıkışmasından endişe ediyor ve hizmet, 300.000 savunma gelişmiş GPS alıcısını M-Code olarak bilinen daha sıkı bir sinyali destekleyen terminallerle değiştirmenin ilk aşamalarında.

Ordu liderleri ayrıca uzun ömürlü, insansız hava kaynaklı EW sistemlerine ve elektronik savaşla ilgili askerler için daha önemli eğitimlere yatırım yapmak istiyorlar.

Yerdeki elektronik savaş geleneksel olarak radarları, radyoları ve doğaçlama patlayıcı cihazları durdurmak ve sıkışmak için kullanılmıştır.

“Savaş tarzımız, arzu ettiğimiz şekilde savaşmamıza izin verecek düzeyde bir spektrum erişimi varsayıyor,” diyor Bill Conley, Haziran ayında C4ISRNET Konferansı'nda Savunma Bakanlığına bağlı elektronik savaş müdürü olarak görev yaptı. Edinme ve Sürdürme. “Amerika Birleşik Devletleri'ni yakından inceleyen herkes, bu bağlantıları – algılama, arayanlar – inkar etme yeteneğini bize meydan okumak için potansiyel bir yol olarak görüyor.”


Bir cevap yazın