Kolordu, savaşın "oyunlaştırılamayacak kadar ciddi" olduğunu söylüyor, ancak bazı işverenler sanal dünyaya takılıyor

Bir Deniz anonim sistem operatörü, birime hızla yaklaşan bir düşman devriyesini yakaladığında Pasifik’teki büyük bir adadaki ekibi ile geceleri kalın fırça ile devriye geziyor.


Keşif uçağı tepegözünden küçük bir mercek besleme görüntüleri sayesinde, şirket 20 km ileride bir takım boyutu ve ağır silahlar taşıyan altı açık tenli zırhlı araç tespit ediyor.

Yıpranmış ve sökülmüş sistem operatörü el tableti ve dost pozisyonları çizer ve bir Deniz ile iletişim kurar zırhlı keşif aracı yakın bir karakolda park etti.

Onbaşı keşif aracından mühimmat intiharı intihar uçaklarının bulunduğu yere sürülmesini istiyor. Drone mühimmatları tepede göründüğünde, onbaşı araç ve yer operatörü arasındaki bir devirde komuta eder.

Kontrol ederken 15 uçağı sürüsü Deniz onbaşı, gezici mühimmatları düşman konvoyuna yönlendirmek için video oyun denetleyicisine benzer bir uzak cihaz kullanıyor.

Deniz Piyadeleri Bölgesi pazarlama ve iletişim görevlisi Marine Capt Michael Maggitti, “yüksek keskinlik, teknik bir yakınlık, konsantrasyon, duruş, odak”, oyuncular ve “dijital yerliler birden çok ekranla büyüyor” dedi. Bu onlara elektronik harp ve teknoloji ile ilgili kütüklerden Kolordu genelinde bir dizi iş alanında çalışma için aktarılabilir beceriler kazandırdığını söyledi.

Stereotip oyuncular askeri hizmet için uygun olmayan bodrum konutları, Esports dünyası ABD’yi havaya uçurmaya devam ettikçe aşınmaya başlıyor.

Maggitti, “Bodrumunuzda her zaman oyun oynayarak yalnız evde olduğunuz konusunda bu damgalama var – sıcak Cheetos ve Mountain Dew üzerinde çalışan sedanter bir yaşam tarzı, ancak bu gerçek değil,” dedi Maggitti.

Kolord’un elektronik savaş operatörlerinin gelecekteki gücü, siber ve veri iletişimi “şu anda çevrimiçi, bu oyun etkinliklerinde” diyor.

Esports dünyası, önümüzdeki birkaç yıl içinde milyonlarca izleyici getirmesi beklenen büyük bir gelişmekte olan pazar.

Ancak Kolordu, Donanma ve Ordu, gelecekteki bir güç için teknoloji konusunda yetenekli insanları çekmek için oyuncularla birlikte ekipleri istiflemeye başladığında, Deniz Piyadelerini toz içinde bırakabilecek bu potansiyel işe alım bonanza’ya başvurmak için yavaştı.

Kolordu şimdilik bir işe alım Esports ekibi oluşturmak için diğer hizmet dalları ile uyumu takip etme planının olmadığını söylüyor.

Deniz Piyadeleri, “Denizcilik ve savaşla ilgili konular sorumlu bir şekilde“ oyunlaştırılamayacak kadar ciddidir ”diyor. Hizmetlerde Kadınlara Yönelik Savunma Danışma Komitesi.

Ancak, 13 Midwestern eyaletinin yurtdışında bulunan 8. Marine Corps Recruiting District’in merkezi, Kuzey Amerika’nın Esports Stadium Arlington olarak bilinen en büyük oyun stadyumunun arka bahçesi olan Texas’ın Fort Worth kentinde bulunuyor.

Maggitti, işe alım bölgesinin Aralık 2019’da yapılan bir Smash Ultimate Turnuvası sırasında yerinde bir aktivasyon oluşturmak için Arlington oyun stadyumu ile ortaklık kurarak yerel oyun topluluğuyla birlikte ilerlediğini söyledi.

Turnuva, katılımcıların “yüz yüze temas” yapmalarına ve oyuncularla “yüz yüze” konuşma yapmalarına izin verdi.

Maggitti, “Kişinin Deniz Piyadeleri’ne katılmak için verdiği ciddi bir karardır.”

Gunnery Sgt, “Pazarımızı bu alana dahil etmek, taktiklerimizi geliştirmek için aktif olarak ek yollar arıyoruz, ancak bir Deniz işvereniyle etkileşim deneyimini aşırı derecede oyunlaştırmaktan kaçınmaya dikkat ediyoruz” Gunnery Sgt. Marine Corps Recruiting Command sözcüsü Justin Kronenberg, Marine Corps Times’a verdiği demeçte.

Kronenberg, “Denizcilik yoluna çıkmak genç erkekler ve kadınlar için ciddi bir karardır ve bu önemli ilk konuşmaların profesyonel bir ortamda yapılmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Maggitti, Kolordu şu anda bir Esports ekibi oluştururken, Teksas merkezli işe alım bölgesinin oyunculara ulaşmak için başka bir yol bulduğunu söyledi. Deniz Piyadeleri Akademik Mükemmellik Programı.

ABD Deniz Piyadeleri Sgt. 8. Deniz Piyadeleri Bölgesi Mobil Pazarlama Ekibi üyesi olan Peter Lopez, 8 Şubat 2020’de Arlington, Teksas’taki Esports Stadyumu Arlington’daki Burleson Bağımsız Okul Bölgesi Kış Davetiyesi sırasında nişancılık eğitmenine yardımcı olur. (Gunnery Sgt. Jessica Smith / Deniz Piyadeleri)

Rapor kartlarına veya transkriptlerine A alan her öğrenci için, öğrenci Arlington Esports stadyumunda ücretsiz bir saatlik oyun süresi kazanır.

Maggitti, programın oyun üzerindeki çalışmaları “önceliklendirmeye” yardımcı olduğunu ve sınıfta başarıyı ödüllendirdiğini açıkladı.

8. işe alım bölgesi, oyun topluluğunda bazı erken adımlar atıyor, ancak yine de potansiyel oyun girişimleri için sorumluluğun ağırlıklı olarak yerel işe alım görevlilerinin ve işe alım komutlarının eline geçtiği bir hodgepodge çabası.

Kronenberg, “Markamızın oyun nüfusunun belirli bölümlerine hitap ettiğini biliyoruz, bu nedenle yıllarca oyun alanına tutarlı, hedefli yatırımlar yaptık” dedi.

Ancak Kolordu, XBox Live’da Marine Corps markalı hedef deneyimlerini dahil etmek için oyun dünyasında başka çabalar da getirdi.

Kronenberg, “Deniz Piyadeleri İşe Alma Komutanlığı, çabalarının markamızı pazarlama amaçlı nasıl konumlandırdığının bilincindedir ve sözleşmeli reklam ajansı ile birlikte oyun alanını anlamak için hatırı sayılır bir çaba göstermiştir” dedi.


Bir cevap yazın