İşte Trump Hava Kuvvetleri’nin 2 numaralı sivil adayı olacak

WASHINGTON – Başkan Donald Trump Cuma günü niyetini açıkladı Shon Manasco'yu aday gösterecek Hava Kuvvetleri müsteşarı olarak.

Trump’ın Manasco'yu aday gösterme niyetini açıklayan Beyaz Saray bildirisi, cumhurbaşkanının iş için resmen ne zaman ona dokunacağından bahsetmedi. Bununla birlikte, Senato 4 Mayıs'a kadar tekrar oturum açmak üzere ayarlanmadığı ve ilerlemek için adaylıklara sahip olduğu için Manasco'nun onaylama sürecinden geçmesi haftalar veya aylar alabilir.

Hava Kuvvetleri'nde liderlik rolüne rağmen, Manasco 1992'de West Point'ten mezun oldu ve kariyerinin bir kısmı için Kuzey Carolina, Fort Bragg'daki bir komuta pozisyonu da dahil olmak üzere ABD Ordusu subayı olarak görev yaptı. 1995 ve 1997 yıllarında Askeri Destek Ofisi'nin finans ve muhasebe direktörlüğünü yapmıştır.

Manasco ayrıca özel sektörde de deneyime sahiptir, son zamanlarda Birleşik Hizmetler Otomobil Birliği başkan yardımcısı ve genel müdürüdür. Beyaz Saray'a göre orada “derneğin iş çözümlerini, bilgi teknolojisini ve inovasyon organizasyonlarının yanı sıra kurumsal hizmetler, kurumsal siber ve fiziksel güvenlik, satın alma ve iş ittifaklarını yönetti”.


Bir cevap yazın