Hava Kuvvetleri’nin Gelişmiş Savaş Yönetim Sistemi programı bir sonraki büyük kazanım hatası mı?

WASHINGTON – Hava Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Gen Gold Davefe 2016 yılında servisin en üst düzey generali olarak devraldığından beri Hava Kuvvetleri silahlarını nasıl bağlayacağınızı bulmak Ordu, Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri birlikleriyle en büyük önceliği.

Hava Kuvvetleri,Gelişmiş Savaş Yönetim Sistemi Ancak hizmet hala tanımlamakta zorlanıyor ABMS'nin yapması gerekenler ve maliyeti ne kadar, Hükümet Sorumluluk Ofisi 16 Nisan'da yayınlanan bir raporda söyledi.

"Hava Kuvvetleri, ABMS için gereksinimlerini tanımlayan bir plan veya iş vakası, gerektiğinde olgun teknolojilere ulaşmak için bir plan, bir maliyet tahmini ve uygun fiyatta bir analiz oluşturmamıştır. … Hava Kuvvetleri bugüne kadar bir geliştirme programı belirlememiştir. ABMS için ve resmi olarak belgelenen gereklilikleri yok ”dedi.

Hayalet Robotik CEO'su Jiren Parikh, 18 Aralık 2019'da Eglin Hava Kuvvetleri Üssü, Fla'daki Gelişmiş Savaş Yönetim Sistemi gösterisi sırasında Robodogs'un yetenekleri hakkında bilgi veriyor. (Tech. Sgt. Joshua J. Garcia / US Hava Kuvvetleri)

Bunun yolun aşağısındaki program için önemli sonuçları olabilir, diye devam etti GAO:

“GAO’nun daha önceki çalışmaları sağlam bir iş durumu olmayan silah sistemlerinin program gecikmeleri, maliyet artışı ve entegrasyon sorunları için daha büyük risk altında olduğunu göstermiştir.”

GAO dört tavsiyede bulundu: bir maliyet tahmini ve programın nasıl karşılanacağını belirleyen bir plan oluşturma, ABMS'ye katılanların karar verme yetkilerini resmileştirme ve ilk sisteme uyması beklenen teknolojilerin bir listesini geliştirme.

Rapora yanıt olarak, satın alma için savunma sekreter yardımcısı Kevin Fahey, dört tavsiyenin hepsiyle aynı fikirde oldu – ileride Hava Kuvvetleri'nin ABMS planlarının daha fazlasını sağlamlaştırması gerekebileceğinin bir işareti.

Hava Kuvvetleri, programın geleneksel olmayan yapısının ve metodolojisinin bir hata değil, bir özellik olduğunu ileri sürmüştür.

Eski platformlarla birlikte dokunabilecek yeni teknolojileri keşfetmeye ve olgunlaştırmaya yardımcı olmak için bir dizi deney kullanmak istiyor. Örneğin, ilk ABMS deneyi SpaceX'in Starlink takımyıldızını bir AC-130 savaş helikopteriyle birleştirdi ve bir sonraki demoda, F-22 ve F-35'in verileri güvenli bir şekilde paylaşmalarını ve aynı zamanda verilerin korunmasına izin vermesini sağlayan bir Kratos Valkyrie drone taşıyan gizlilik.

Hava Kuvvetleri yetkilileri, deneyler sırasında başarılı ve olgun olduğu kanıtlanan teknolojilerin ABMS sistem ailesi içinde kayıt programları olabileceğini söyledi.

Ancak Hava Kuvvetleri, hangi teknolojilere ihtiyaç duyduğuna ve bunları ne zaman çevrimiçi hale getireceğine dair kesin bir plana sahip görünmüyor. Hizmet, yeni bir bulut ağı, yeni bir ortak radyo ve verileri sunmanın ve birleştirmenin farklı yollarını sunan uygulamaları içeren 28 geliştirme alanı belirledi. Bununla birlikte, bu alanların hiçbiri belirli teknik gerekliliklerle bağlantılı değildir ve Hava Kuvvetleri bu ürünlerin geliştirilmesinden hangi kuruluşların sorumlu olduğunu açıklamamıştır.

Bir lanetleme bölümünde GAO, ABMS'yi, insanlı ve insansız teknolojiler ailesini planlamaya çalışan Ordunun Gelecek Savaş Sistemleri programı ve bir hükümet kurmayı amaçlayan Ortak Taktik Radyo Sistemi gibi benzer amaçlarla iptal edilmiş birkaç programla karşılaştırdı. sahip olunan yazılım tanımlı radyo. Bu programlar, kısmen bazı teknolojiler yeterince olgun olmadığı ve programın çözülmesine neden olduğu için, milyonlarca dolarlık kalkınma sonrasında kamuoyunda alevlendi.

Pentagon'un Maliyet Değerlendirme ve Program Değerlendirme Ofisi GAO'ya verdiği demeçte, ABMS'nin kapsamı önceki programlardan çok daha geniş olacak. Ancak Hava Kuvvetleri ayrıntılı bir satın alma stratejisi sağlamadığı için CAPE, Hava Kuvvetleri'nin bu programların başarısız olduğu yerlerde başarılı olacağına dair güven duymuyor.

GAO, “Savaş yönetimi komuta ve kontrol misyonunun kritikliği ve eski programların planlanan emekliliği göz önüne alındığında, ABMS iş vakasının olmaması, gerekli yeteneklerin gerekli zaman dilimlerinde geliştirilip geliştirilmeyeceği konusunda belirsizlik yaratıyor.” Dedi.

GAO, ABMS için kimin sorumluluk ve karar verme yetkisine sahip olduğunu bulmak da dağınık bir teklif.

ABMS çabası baş mimar, Preston Dunlap, teknoloji portföyü arasındaki dengeleri yönetmekten ve deneysel çabaları yönlendirmekten sorumludur. Bununla birlikte, ABMS ailesinin bir parçası olacak mevcut programlar ayrı program ofislerini kendi bağımsız yönetimleriyle koruyacak ve Hava Kuvvetleri, Dunlap'ın bu programın finansmanını ABMS hedefleri ile uyumlu olacak şekilde yönlendirip yönlendiremeyeceğini henüz açıklamamıştır.

Örneğin, Hava Kuvvetleri'nin uzay program ofisi şu anda ABMS'nin bir bulut ağını alan çabalarına karşılık gelebilecek bir veri entegrasyonu projesi üzerinde çalışıyor.

Ancak “bu proje için bazı ABMS fonları zorunlu olmasına rağmen, Başmimar'ın PEO'yu tanımlandıktan sonra proje hedeflerini veya zaman çizelgesini ABMS gereklilikleriyle uyumlu olacak şekilde değiştirebileceğini destekleyecek hiçbir belge yoktur” GAO dedim.

Hizmetin gelecekte savaşlarla nasıl mücadele edeceğini tanımlamaya yardımcı olmak için 2017 yılında kurulan Hava Kuvvetleri Savaş Söndürme Entegrasyonu Yeteneği veya AFWIC'in rolü de belirsiz. Bir AFWIC üst düzey yetkilisi GAO'ya kuruluşun 2019'da hizmetin çok alanlı komuta ve kontrol girişimlerine liderlik etmeye başladığını söyledi, ancak AFWIC'in ABMS programının yönünü değiştirme gücüne sahip olup olmadığı belirsiz.


Bir cevap yazın