Hava Kuvvetleri, Ligado anlaşmasının GPS üzerindeki etkisini 'hafifletmek' için çalışıyor

ABD Hava Kuvvetleri, Küresel Konumlandırma Sistemi kabiliyetlerinden sonra meydana gelmesi beklenen zararı “hafifletmek” için stratejiler geliştirmenin ilk aşamalarında Federal İletişim Komisyonu'nun onayı servisin üst üniformalı subayına göre Ligado Networks'ün spektrum talebinin

Çarşamba günü, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral David Goldfein “ Ligado kararı,Bu endişeleri ekleyen ABD Uzay Kuvvetleri'nin ilk başkanı Gen. Jay Raymond ile paylaşılıyor.

Goldfein, “Biz bir ulus olarak ve ben (dünya) olarak sunacağım, askeri operasyonlardan çok daha fazlasını etkileyen çok şey yapmak için GPS'e güveniyorum” dedi. “Bu bizim yaşam kalitemiz. İşleri böyle yönetiyoruz. Uçakları bu şekilde uçuruyoruz. Bu, para kazanmak için bu zamanlama sinyalini gerektiren ATM'dir. Bu, telefonunuzdaki A noktasından B noktasına gitmenizi sağlayan mavi noktadır, bu yüzden tamamen GPS'e güvenmeye başladık. ”

Pazartesi günü, FCC Ligado'nun planına göre 5-0 oy kullandı ve bu da şirketin hava ve yoğun bitki örtüsüne nüfuz etmek için GPS'in dayandığı 1 ila 2 GHz arasındaki bir dizi frekans L-bandını kullanmasına izin verecekti. Şirket, L-bandını Amerika'nın 5G yeteneklerini veya yeni nesil bağlantıyı genişletme planının bir parçası olarak kullanmak istiyor.

Savunma Bakanlığı ve diğer devlet kurumları, GPS'i etkileyeceğinden endişe duydukları için neredeyse on yıl süren öneriye karşı çıktılar. C4ISRNET ilk önce FCC'nin ilerleyeceği 10 Nisan haberi yayınlandı Ligado’nun isteği ile.

“Açıklamasını duyduğum en iyi yol – bir felsefe uzmanıyım ve bu benim için işe yarıyor – sessiz bir konuşma yapmaya çalışıyorsanız ve yan odada 500 watt'lık bir hoparlör size müzik çalıyor: Bu Gold GPS, kesinlikle bozulmamış olması gereken ve bu dünyaya güvenen bu GPS sinyaliyle etkileşimin ne olabileceğini gösteren bir görsel, "dedi." Bu konuda çok endişeliyim ve (ABD Uzay için Uzay Operasyonları Şefi) Force Gen. John “Jay”) Raymond ve ben farklı hafifletme adımlarına bakıyoruz. ”

Goldfein, bu adımların neler gerektirebileceği konusunda ayrıntılara girmedi. Günün ilerleyen saatlerinde Savunma Bakanlığı'nın modernizasyon araştırma ve mühendislik direktörü Mark Lewis, bir sonraki adımlarda Goldfein ile görüşmediğini, ancak Ligado planı hakkında benzer düşüncelerini dile getirdiğini söyledi.

“Açıkçası bu bir endişe kaynağı. Sadece uzayda değil spektrumda da çalışabilmemiz kritik öneme sahiptir. Sanırım şimdi size söyleyeceğim şey, etkilerin ne olacağını ve etkilerin ne olacağını düşünüyoruz ”diyor Lewis, Mitchell Enstitüsü tarafından düzenlenen bir etkinlikte.

Lewis, “oldukça aktif çalışıyoruz” diye ekledi.

Teknik azaltma çabalarının dışında, Ligado tarafından L-band kullanımını engellemeye çalışmak için politika çabaları olabilir. Bir C4ISRNET için özel op-ed, Meclis ve Senato Silahlı Hizmetler komitelerinin liderleri Ligado’nun planının nihayetinde “vergi mükelleflerine ve tüketicilere milyarlarca dolara mal olacağını ve ekonomimizi hızla ayağa kaldırmaya çalışırken mevcut GPS ekipmanının değiştirilmesini gerektirebileceği” konusunda uyardılar.

“FCC'yi Ligado'nun başvurusunun onayını geri çekmeye ve bu fırsatı NTIA (Ulusal Telekomünikasyon ve Bilgi İdaresi) ve Savunma ve Ulaştırma departmanları da dahil olmak üzere diğer federal kurumlarla birlikte çalışarak her ikisini de ticari olarak destekleyecek bir çözüm bulmaya teşvik ediyoruz. geniş bant genişlemesi ve ulusal güvenlik varlıklarının korunması. Dahası, FCC'nin, yasaların gerektirdiği şekilde ilerlemeden önce Savunma Bakanlığı endişelerini çözmesini bekliyoruz ”dedi.

“Olmazlarsa ve Başkan (Donald) Trump bunun ilerlemesini durdurmak için müdahale etmezse, Kongreye kadar olacak bu pisliği temizlemek için. ”


Bir cevap yazın