Hava Kuvvetleri liderleri yeni elektronik savaş araştırmaları başlattı

WASHINGTON- ABD Hava Kuvvetleri uzun zaman önce gelecekteki savaşların sadece karada, denizde ve havada yapılmayacağını ve bu gerçeğe daha iyi hazırlanmak için hizmetin elektronik savaş (EW) kullanmayı planladığı konusunda üçüncü bir çalışmayı başlattığını fark etti. .

28 Kasım Eski Kargalar Uluslararası Sempozyumu ve Konvansiyonu'nda, servisin genel müdür yardımcısı Air Force Gen. Stephen Wilson, şubesinin Elektronik Eşya (EW) konusundaki artan odağını vurguladı. Sonuç olarak, Hava Kuvvetleri Kurumsal Yetenek İşbirliği Ekibinin lansmanı (ECCT) konuyu daha da araştırmak için, Breaking Defense bildirdi.

Ancak Wilson, Hava Kuvvetlerinin geçmişte işleyenleri güçlendirmenin ötesine geçmesi gerektiğini söyledi. Hava Kuvvetleri sadece daha güçlü performansa sahip olmakla kalmayan, aynı zamanda değişen çatışma ortamlarına da uyum sağlayan EW yetenekleri istediği için ekip için hem verimlilik hem de yenilik ihtiyacını vurguladı.

Hava Kuvvetleri’nin yeni kurulan EW odağını kolaylaştırmanın bir yolu olarak hizmet, L3’e EW platformu olarak Gulfstream 550 Havadan Erken Uyarı (AEW) uçağını, yani EC-X uçağı geliştirme sözleşmesi verdi. Savunma Tekniği raporlar EC-X’in odak noktası şu anda radyo, bilgisayar ve radar gibi düşman komuta kontrol iletişimini bozmaya odaklanacağını söyledi.

ECCT, Hava Kuvvetleri'nin gelecekteki çatışmalar için hava, siber ve uzay tabanlı savaş yeteneklerini daha iyi sentezleme çabalarının bir parçası olarak üstlendiği üçüncü çalışmadır. C4ISRNET toplu olarak MDC2 adı verilen bu yeni tespit edilen önlemlerin, Hava Kuvvetlerinin 2030'ların askeri ortam için hazır olmasını sağlamak olduğunu bildirmişti;


Bir cevap yazın