Hava Kuvvetleri Guam'daki Sürekli Bombacı Varlığı görevini durdurdu

Stratejik bombardıman uçakları artık Andersen Hava Kuvvetleri Üssü Guam 2004'ten beri sahip oldukları gibi, Hava Kuvvetleri Küresel Grev Komutanlığı.

Hava Kuvvetleri, hamlenin Sürekli Bombacı Varlığı misyonunun bir parçası olarak 16 yıllık bir misyonun sona erdiğini göstermesine rağmen, değişiklik, stratejik bombardıman uçaklarının Hint-Pasifik'te artık faaliyet göstermeyeceği anlamına gelmiyor.

“Ulusal Savunma Stratejisi doğrultusunda, Amerika Birleşik Devletleri, stratejik bombardıman uçaklarının Hint Pasifik bölgesinde, gerektiğinde ve gerektiğinde daha fazla operasyonel esneklikle, daha geniş denizaşırı bölgelerden ileriye doğru hareket etmesini sağlayan bir yaklaşıma geçti. Hava Kuvvetleri Global Grev Komutanlığı yaptığı açıklamada, kalıcı olarak Birleşik Devletler'de bulunuyor.

"BİZE. stratejik bombardıman uçakları Hint-Pasifik'te Guam'ı da seçtiğimiz zamana ve tempoya dahil etmeye devam edecek ”dedi.

Hava Kuvvetleri Grev Komutanlığı, operasyonel güvenlik endişeleri nedeniyle uçağın bölgede faaliyet göstereceği Hava Kuvvetleri Sürelerine özgü yerleri açıklamamıştır. Ancak komuta, Hava Kuvvetleri'nin müttefikler ile eğitime devam edeceğini ve denizaşırı duruşunu değerlendirmeye devam edeceğini söyledi.

Komuta, “Birlikte çalışabilirlik sağlamak ve kolektif olarak operasyonel olarak öngörülemez olma yeteneğimizi desteklemek için müttefiklerimiz ve ortaklarımızla birlikte eğitim için tüm fırsatları en üst düzeye çıkaracağız” dedi. “Yurtdışı duruşumuzu sürekli olarak yeniden değerlendiriyoruz ve Ortak Kuvvet ve savaş komutanlarının ve antlaşma taahhütlerimizin gereksinimlerini karşılayacak şekilde ayarlıyoruz.”

Karar, 13 Nisan'da Andersen'in pistinde “fil yürüyüşü” deniyor ve burada beş B-52 stratejik bombardıman uçağı bir Hava Kuvvetleri RQ-4 Global Hawk, KC-135 Stratotankers, bir Navy MQ-4C Triton ve bir Donanmaya katıldı MH-60S Knighthawk, Guam'da konuşlanmıştır.

“Fil yürüyüşü” Çinli uçak gemisi Liaoning ve grev grubunun Japonya ve Tayvan yakınlarındaki Miyako Boğazı'ndan geçmesinden günler sonra geldi, Güney Çin Sabah Post göre. Guam, Pekin'e 4 km'den fazla uzaklıktadır.

The Drive'a göre, rapor eden ilk kişi kimdi Resmi Savunma Görsel Bilgi Dağıtım Servisi de 14 Nisan'da Guam'daki B-52'lerin fotoğraflarını yayınladı ve “Guam'daki Son Sürekli Bombacı Varlığı Misyonu” resimlerini etiketledi. Başlıklar daha sonra “Andersen hazır kalır” olarak değiştirildi.

Hava Kuvvetleri Küresel Grev Komutanlığı, Perşembe günü bir sosyal medya yayınında potansiyel bir sarsıntıyı da önceden haber verdi.

Hava Kuvvetleri Global Grev Komutanlığı, “Çeşitli bombardıman filosu – B-52, B-1 ve B-2 – küresel olaylara her zaman, her yerde cevap vermemizi sağlıyor,” dedi. “İster Louisiana, Guam ya da İngiltere'den fırlatılmış olsunlar, uzun menzilli stratejik bombardıman uçakları caydırıcılığımızın temel taşıdır ve öyle kalacaktır! #DynamicForceEmployment.”

2018'de ortaya koyduğu Ulusal Savunma Stratejisi eski Savunma Bakanı Jim Mattis'e göre, dinamik kuvvet istihdamı konsepti orduyu daha az tahmin edilebilir olmaya teşvik ediyor. Savunma Bakanı Mark Esper, asıl amacının Ulusal Savunma Stratejisini uygulamak ve Çin ve Rusya'dan gelen tehditleri ele almak olduğunu yineledi.

Çevrimiçi askeri uçak takipçisi Uçak Noktalarına göre, beş B-52H Guam'dan ayrıldı ve 16 Nisan'da Kuzey Dakota'daki Minot Hava Kuvvetleri Üssü'ne gitti.


Bir cevap yazın