GPS, L-bandı ve Pentagon’un 5G'deki savunulamaz konumu

Geçen hafta, Federal İletişim Komisyonu başkanı Ajit Pai, L-band Ligado spektrum teklifini onay için sundu ve bu da “az kullanılan spektrumdan daha verimli yararlanacak ve 5G'nin dağıtımını teşvik edecek” dedi. zararlı (GPS) paraziti önlemek için. ” Beş FCC komisyoncusunun tümü olarak resmi olarak 70 sayfalık bir raporda yayınlanan teklifi onaylamak.

L-bandı, ABD 5G'nin konuşlandırılmasını hızlandıracak kritik bir spektrum parçasıdır, böylece rekabet edebilir ve nihayetinde Çin'e karşı kazanabiliriz. Savunma Bakanlığı L bandının kullanımı (Ligado'nun önerdiği gibi), ordumuz ve ekonomimiz için önemli olan GPS'ye müdahale edecektir.

FCC’nin son kararı, DoD ve diğer rakiplerin GPS parazit iddialarını temel aldığı testin geçersiz olduğu sonucuna varıyor. L-band rakiplerinin girişim ölçümü (1dB C / No olarak adlandırılır) “uygunsuz” ve bu girişim ölçüsünün bir GPS alıcısının “performansa dayalı metriklerle ilgili olduğunu” kanıtlayan “teknik çalışmalarda sunulan bir bağlantı yoktur”.

Kısacası, FCC zararlı GPS müdahalesi olmadığını ve rakiplerin kusurlu bir metodoloji ve FCC'nin “kesinlikle katılmadığı” geçersiz bir test kullandığını söyledi.

FCC'nin son raporu, Ligado teklifinin GPS müdahalesine neden olmadığı ilk kez belirlenmedi. 2019'un başlarında, David Redl yönetimindeki Ulusal Telekomünikasyon ve Bilgi İdaresi, Ligado önerisini – inceleme organını oluşturan 20 devlet dairesi ile birlikte – dikkatle gözden geçirdi ve müdahale olmadığını tespit etti. NTIA daha sonra onay için bir öneri yazdı ve FCC'ye ulaşmadan önce engellendi ve sonunda Redl’in işten çıkarılmasına yol açtı.

(LR) Meclis Silahlı Hizmetler Komitesi sıralaması üyesi Mac Thornberry, R-Texas, Senato Silahlı Hizmetler Komitesi başkanı Sen. James Inhofe, R-Kötü., Meclis Silahlı Hizmetler Komitesi başkanı Rep. Adam Smith, D-Wash. Ve Senato Silahlı Hizmetleri Komite sıralaması üyesi Sen. Jack Reed, DR.I., FCC tarafından atılan yeni bir eylem hakkında büyük endişelere sahip. (Fotoğraf Chip Somodevilla / Getty Images)

Ayrıca, yüksek teknolojili ABD / DoD destekli ve tasarlanmış bir tesiste (dünyaca kabul gören standart testteki Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü bilim adamları ve mühendisleri tarafından yapılan) 1.500 saat dahil olmak üzere 5.000 saatten fazla testin zararlı olmadığını kanıtladı GPS paraziti. Daha sonra, test sonuçlarını izleyen ve onaylayan bir DoD uzmanı bana “müdahale sorunu yok, sadece bürokrasi sorunu var” dedi.

Yine de DoD yürütme ve yasama organlarını karıştırmaya devam etti ve muhalefeti zorlayıcı bir itirazla destekledi: Ligado, askeri operasyonları tehlikeye atan ve ekonomiye zarar verecek olan GPS'e zarar veriyor. Güçlü. Ama aslında yanlış. Ve eğer yanlışsa, Savunma Bakanı Mark Esper neden FCC'ye karşı lobi yapmaya devam ediyor?

FCC bağımsız bir ajanstır. 1934 tarihli İletişim Yasası, FCC'yi "ulusal savunma amacıyla" da dahil olmak üzere önemli nedenlerle iletişimi düzenlemekle suçladı. Öyleyse DoD, Ligado'nun teklifinin ve belki de dolaylı olarak Ligado'nun kendisinin ölümüne doğru savaşmak için – saldırgan operasyon ilkelerini kullanıyor?

Üyeler Senato Silahlı Hizmetler Komitesinin ve House Silahlı Hizmetler Komitesinin tartmak DoD’un adına. Onlara kısmi, tek taraflı bilgi sunuldu. Bay Esper, Pentagon'a çok ihtiyaç duyulan değişiklikleri getiren yetenekli, reform fikirli bir savunma sekreteri. Ancak, ABD'deki özel bir ilgi grubuna benzer düzeyde bir etkiye sahip olan, son derece etkili Konum, Navigasyon ve Zamanlama Danışma Kurulu ile uzun zamandır devam eden bağlantıları olan üst düzey kadrosundan GPS sorunları için tek taraflı öneriler geliştiriyor. hükümet.

Savunma sekreterinin Kasım 2019'daki NTIA mektubunun okunması, DoD'nin bile kendi GPS müdahale iddiaları hakkında asla gerçekten emin olmadığını ve sadece “çok fazla bilinmeyen” olduğunu, “risklerin çok büyük” olduğunu gösteriyor. bozulma ve Ligado sistemi “için önemli bir olumsuz etkisi olabilir”.

Yine de, Ligado önerisi 15 Nisan'da onay için sunulduktan sonra – Kasım ayından bu yana yeni bir test veya analiz yapılmadan – DoD liderliği, Ligado'nun sinyalinin GPS kullanan DoD yeteneklerini “gereksiz yere tehlikeye atacağını” ve “GPS ağlarımızı sakat bırakma” riskini tweetledi.

Nominal değer olarak alınırsa, bu, DoD'ın 23 MHz uzakta çalışan 10 watt'lık bir verici (bir buzdolabı ampulü) tarafından işe yaramayacak kadar kırılgan bir askeri GPS sistemine 45 yıldan fazla 50 milyar doların üzerinde para harcadığı anlamına gelir. Eğer doğruysa, bu federal ihale tarihindeki vergi mükellefi dolarlarının en korkunç yanlış yönetiminden birini temsil edecektir.

Pandemi, Çin'in Çin 5G altyapısını benimsemeleri için tıbbi yardıma ihtiyacı olan ülkeleri zorladığını gösterdi. Çin'in 5G'deki baskınlığından kaynaklanan baskı daha kötü olurdu. FCC ve NTIA gibi ajanslar şu anda ulusal güvenlik arenasındalar. Başsavcı William Barr'ın Şubat ayında belirttiği gibi, “C bandını açık artırmaya kararlı bir şekilde ilerlemeli ve L bandına çözünürlük getirmeliyiz. Ekonomik geleceğimiz tehlikede. Karşılaştığımız dar pencere göz önüne alındığında, Çin ile 5G mücadelesini kaybetme riskinin diğer tüm hususlardan büyük ölçüde ağır basması gerektiğine dair bu spektrum kararlarını verirken aklımızda tutmalıyız. ”

Cesur, ileri görüşlü liderlik ve savaş zamanı bir zihniyetin zamanı. Başkan Pai bu örneği belirlemek için krediyi hak ediyor. Cesur kararı, FCC komisyoncularının desteği ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Barr'ın güçlü destek ifadeleriyle birleştiğinde, 5G yarışını kazanmak için yeni bir kararlılığa işaret ediyor.

L-bandı spektrumu, ABD 5G stratejisinin ve özel sektör yeniliğinin diğer önemli unsurlarının diğer seçeneklerden daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda teknoloji ve politikaya yönelik bilim temelli bir yaklaşımın kritik olduğunu gösteriyor, aksi takdirde Çin'in yararına olan her büyük kararda (bu gibi) neredeyse durma noktasına geleceğiz.

Amerika gerçekten “istisnai” ve dünyadaki her siyasi sistemin kıskançlığıdır, çünkü sistemimiz hukukun üstünlüğüne ve paydaşların rekabet eden çıkarlarının karara bağlanmasına izin veren kurumlara bağlıdır. Tüm partilerin davalarını açmaları için uzun yıllar oldu. FCC’nin birinci sınıf bilim adamları ve mühendisleri bir sonuca varmışlardır. DoD'nin yeni bilgisi yok; sadece sonucu sevmez.

Tüm iç politika savaşları yapıldıktan sonra, önemli olan tek bir seçim bölgesi vardır: Amerikan halkı ve bunların gerçeklere dayanan ABD politika hedefleriyle tutarlı olarak ulusal ve ekonomik güvenlikleri. Bu yüzden FCC'nin bilimsel olarak sağlam ve stratejik olarak akıllıca kararını benimsemeli ve daha yetenekli bir savaş prensibi olan çaba birliği tarafından yönlendirilmelidir.

Daniel S. Goldin, NASA'yı üç başkan (1992-2001) altında 10 yıl yönetti ve bilimsel, ticari ve ulusal güvenlik iletişimi araştırma ve geliştirme alanında 30 yıldan fazla deneyime sahiptir.


Bir cevap yazın