GPS ekipmanınız kimlik sahtekarlığına karşı savunmasız mı? Hükümet bunu test etmek istiyor.

Bu yaz, İç Güvenlik Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Direktörlüğü, kritik altyapı sahiplerinin ve operatörlerinin, ticari GPS alıcılarının üreticilerinin ve sivil endüstri paydaşlarının ekipmanlarının bir kimlik sahtekarlığı saldırısı altında nasıl durduğunu görebileceği bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

“Müsteşarlık bilim ve teknoloji görevlerini yerine getiren üst düzey yetkili Bill Bryan,“ Doğru ve kesin konum, navigasyon ve zamanlama (PNT) bilgileri ülkenin kritik altyapısı için hayati önem taşıyor ”dedi. “(Bilim ve Teknoloji Direktörlüğü) bu programı GPS güvenlik açıklarını değerlendirmek, araştırma ve geliştirmeyi ilerletmek ve sektöre ulaşım ve katılımı artırmak için kurdu. Amaç, kritik altyapının güvenliğini ve esnekliğini artırmaktır. ”

Ordu, Orolia'nın yeni nesil sıkışma önleyici, sahteciliği önleyici antenleri test etmesini sağlayacak yeni simülasyon teknolojisini satın aldı. (Lockheed Martin)

Bu yaz için ardında, Kritik Altyapı için 2020 GPS Ekipman Testi olayı DHS tarafından barındırılan ve üçüncü tarafların ekipmanlarını benzersiz canlı gökyüzü ortamlarında GPS sahteciliğine karşı test etmelerine olanak tanıyan türünün üçüncü türü olacak. Bu olay temel olarak sabit altyapı uygulamalarına odaklanacak, ancak yer tabanlı mobil uygulamaları test etmek için bazı destek olacak.

Katılımcılar için kayıt ücreti alınmamaktadır ve ilgili tarafların kaydolmak için 24 Nisan'a kadar süreleri vardır.

Başlangıçta askeri bir araç olarak geliştirilmiş olmasına rağmen, GPS teknolojisi onlarca yıldır sivil yaşamda sürekli bir varlık haline geldi ve tarım, telekomünikasyon, finansal hizmetler, hava tahmini, elektrik şebekesi ve daha fazlasını sağladı. Geçen yıl yayınlanan RTI Uluslararası raporu, 30 günlük GPS kesintisi 35-45 milyar dolarlık ekonomik zarara yol açabilir.

ABD düşmanları ülkenin hem sivil dünyada hem de ordu tarafından GPS'e bağımlılığının farkındalar ve bu sinyali bozmak, reddetmek veya taklit etmek için geliştirilmiş araçlar.

Son aylarda ABD hükümeti, yalnızca PNT verileri için GPS'e güvenmenin ülkenin kritik altyapısını saldırılara açık hale getirmesinden endişe duyuyor. Bunu ele almaya yardımcı olmak için, Başkan Donald Trump bir yürütme emri imzaladı 12 Şubat ABD'yi güvenilmez hale gelirse GPS sinyalini tamamlayabilen veya değiştirebilen alternatif PNT verisi kaynakları geliştirmeye çağırıyor.

Bu yürütme emri kapsamında, Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi, GPS ve diğer küresel navigasyon uydu sistemlerinden bağımsız olarak PNT hizmetleri geliştirirken, aynı zamanda birden fazla PNT kaynağı içererek kritik altyapının esnekliğini artırmak için çalışacaktır.


Bir cevap yazın