Gemideki denizciler COVID-19 için Theodore Roosevelt testi pozitif

Taşıyıcı Theodore Roosevelt'teki üç denizci COVID-19 için pozitif test etti, Donanma Salı günü yaptığı açıklamada, yeni koronavirüsün neden olduğu bir gemideki hastalığın ilk vakalarını açıkladı.

Donanma Genel Sekreteri Thomas Modly ve Deniz Harekatı Şefi Michael Gilday ile yaptığı basın toplantısında, Modly üç vakayı açıklayarak, servisin denizcileri en kısa sürede tahliye etmeye çalıştığını da sözlerine ekledi.

COVID-19'un devam eden bir savaş gemisine yayılması, 5.000'den fazla konuşlu denizci arasında yeni bir dava kümesinin korkutucu olasılığını artırıyor ve Donanmanın savaşında yayılımı içerecek yeni bir bölüme işaret ediyor. Modly, hizmetin bugüne kadar yaklaşık 90 vakayı belgelediğini söyledi.

Gilday, Roosevelt'in 15 gün önce Vietnam'ın Da Nang limanında son olduğunu söyledi. Yetkili, Mart ayının başlarında liman ziyareti ile devam etme kararının, Vietnam'ın sadece 16 hane vakası olduğunda tamamlandığını söyledi.

Denizcilerin hastalığa nasıl bulaştığı henüz bilinmemektedir, uçakların komuta dışından düzenli olarak gemiye indiğini belirten Gilday, ancak Donanmanın denizcilerin hareketlerini izlemeye ve temas ettikleri denizcileri izole etmeye çalıştığını söyledi ile.

Gilday, Roosevelt denizcilerinin şimdiye kadar sadece hafif semptomlar sergilediğini söyledi.

“Bu durumlarda, bu denizciler bir sıcaklık yapıyorlar ve bazı vücut ağrıları var, ancak onları mutlaka hastaneye yatmayı gerektiren olarak nitelendirmeyiz” dedi. ”Ama olumlular, bu yüzden onları hızla gemiden çıkarıyoruz ve gemide kimlerle temasa geçtiklerini anlamak, böylece elimizden gelenin en iyisini yapabileceğimizi, izole edip içerebileceğimizi anladık. ”

Gemide daha geniş bir salgın olasılığına rağmen, Donanma gemiyi hatırlamayı veya limana çekmeyi düşünmüyor.

Gilday, “Şu anda o gemiyi içeri almamız ya da ön gemiden çıkarmamız gereken bir konumda değiliz, bu yüzden bu günlük bir değerlendirme olacak” dedi.

Donanmanın hazır bulunmaya kararlı olduğunu söyledi.

“Gün be gün alıyoruz ve bunu nasıl yaptığımız konusunda çok kasıtlıyız,” dedi Gilday saflarındaki yayılımı koruma mücadelesini söyledi. “Savunma Bakanı'nın öncelikleri insanlarla ilgileniyor ve ve her ikisi de bu COVID-19 ortamında el ele yürürler. ”


Bir cevap yazın