Füze Savunma Ajansı vatan füze savunma sözleşmesine rekabet enjekte edecek

WASHINGTON – ABD Füze Savunma Ajansı, Amerika’yı modernize etmek ve sürdürmek için müteahhitler arasında çalışmayı ayırabilecek bir rekabet düzenlemeyi planlıyor füze savunma sistemiKıtalararası balistik füze tehditlerini yok etmek için tasarlanmıştır.

Boeing, geliştirme ve sürdürme sözleşmesini imzaladı Fort Greely, Alaska ve Vandenberg Hava Kuvvetleri Üssü'nde (California) bulunan Yer Temelli Orta Saha Savunma sistemleri için. Boeing’in sözleşmesinin geçerlilik süresi 2023’te sona erecek.

GMD sistemi, yer kontrol istasyonları, algılama ve yangın kontrol sistemleri ve diğer destek altyapısı ile birlikte zemindeki silolara gömülmüş 44'ten fazla Zemin Tabanlı Durdurucudan oluşur.

Boeing, 2018 yılında yeni bir silo ve 20 GBI daha inşa etmenin yanı sıra sistemi sürdürebilmek için tek kaynak 6.6 milyar $ ödül aldı.

Fakat Müdür Yardımcısı Jon Hill, MDA’nın direktörü, Mart ayında ABD Ordusu Birliği toplantısında bir izleyiciye “sözleşmenin gelecek için ihtiyacımız olan her şeyi vermediğini biliyoruz, bu nedenle bu sözleşmeyi aşağı yönde rekabet edeceğiz” dedi.

Ajans, mevcut GBI'leri daha yetenekli önleyicilerle değiştirecek Yeni Nesil Bir Durdurucu geliştirmek için çalışıyor. GBI’nın ekzoatmosferik öldürme aracını yeniden tasarlanmış bir sürüm iptal edildi 2019'da teknik sorunlar nedeniyle. Ajans, bu programı yeniden işlemekten ziyade, tamamen yeni bir önleyici tasarlamaya ve yeni GBI'lar oluşturmayı durdurmaya karar verdi.

NGI için teklif talebi yakında bitmek üzere.

Ancak yeni bir NGI ile birlikte, “yer sistemleri, sensörler ve yangın kontrolünün, tüm sistemin geri kalanının, bu rekabeti enjekte etme fırsatımız olduğundan emin olacağız, çünkü bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi Hill.

MDA daha önce sözleşmeyi birkaç kez bölmeyi düşünerek bunun maliyeti düşüreceğine ve programda verimlilik yaratacağına inanıyordu, ancak bu hedefe yönelik hiçbir şey gerçekleşmedi.

Bu kez MDA, sözleşmeyi bölme olasılığı bulunan iki bilgi talebi yayınladı. en son RFI yayınlandı Beta.Sam.Gov Martta.

“Size lider sistem entegratörümüzün bugün harika bir iş çıkardığını ve bu yapı içindeki endüstri ile ortaklıkların harika bir iş çıkardığını söyleyeceğim, ancak bunun çok büyük ve karmaşık olduğunu ve bunu bölebilmek için herkese bir iyilik yapmamız gerektiğini düşünüyoruz tüm bu parçalar arasındaki entegrasyonu kaybetmeden, ”dedi Hill,“ niyetimiz bu yönde ilerlemek. ”

Ajans “GMD Program Elemanı gereksinimlerini karşılamak için farklı yaklaşımlar araştırmaktadır. Dikkate alınan satın alma yaklaşımları, program kapsamının bölümlerini / görevlerini yürütmek için birden fazla sözleşmenin verilmesinden program kapsamının tamamını yürütmek için tek bir sözleşmeye kadar değişmektedir ”diyor RFI. “Göz önünde bulundurulan tüm edinim yaklaşımları için esas olan, tek bir ana sözleşme altında veya birden fazla sözleşmeden biri olarak (Silah Sistemleri Entegrasyonu (WSI)) işlevlerinin program yaşam döngüsü boyunca yürütülmesi için kalıcı bir düzenleme stratejisinin oluşturulmasıdır. sözleşmeler.”

RFI, sözleşmeyi beş parçaya bölmek için olası bir plan hazırlar. Yüklenicilerden biri, ayrı bir teklif talebi ile ele alınan NGI'yi sağlayacaktır. Bir diğeri eski ve gelecekteki yer sistemlerinden, diğeri ise mevcut GBI'lerin sürdürülmesinden sorumlu olacaktı.

RFI, bir şirketin silah sistemini askeri operatörlerle birlikte işletecek ve filo bakım planlaması ve arındırma, saha operasyonları, test desteği ve depo ve parça yönetimi gerçekleştirecek.

Son olarak, bir yüklenici silah sistemleri entegratörü olarak hizmet verecek ve genel GMD entegrasyonundan sorumlu olacak “GMD bileşenlerinin fiziksel ve mantıksal entegrasyonu, GMD sistemi ve MDA kurumsal düzeyde entegrasyonu, genel doğrulamak ve doğrulamak için gerekli tüm testlerin planlanması ve yürütülmesi şartlara uygunluk ”dedi.

RFI'ya verilen yanıtlar 10 Nisan'a kadar olacak.


Bir cevap yazın