En son acil koronavirüs finansman paketi, on milyarlarca savunma, VA

savunma Bakanlığı acil durum finansmanı için 10,5 milyar dolar daha almaya hazırlanıyor ve Gazi İşleri Dairesi Başkanlığı devam edenlerin ekonomik etkisini köreltmek için tasarlanmış 2 trilyon dolarlık bir paketin parçası olarak 19,6 milyar dolar daha koronavirüs salgını Amerika'da.

Para, devlet hükümetlerinin ortaya çıkan sağlık ihtiyaçlarına cevap vermesine yardımcı olmak için Ulusal Muhafız dağıtımları için 1,4 milyar dolar, gerektiğinde askeri hastanelerin ve mobil tıp merkezlerinin genişletilmesi için 1,5 milyar dolar ve tıbbi üretimin sağlanmasına yardımcı olmak için Savunma Bakanlığı için 1 milyar dolar içerir. pandemi nedeniyle kaynak yetersiz.

Bu ay, Kongre'nin bu ay üçüncü üçüncü koronavirüs yanıtı olacağı tedbiri, hastanelere milyarlarca dolar vermek için hükümler, yeni eyalet ve yerel yönetim desteği, genişletilmiş işsizlik tazminatı ve muazzam iş kredilerini de içeriyor. ekonomi, virüs yayılmasını engellemek için benzeri görülmemiş sosyal kapanışların ortasında.

143. Taşımacılık Şirketi ile New Jersey Ordusu Ulusal Muhafız Askeri, 19 Mart 2020, Teaneck'teki Teaneck Armory'de devlet aktivasyonu için tıbbi tarama sırasında sıcaklığını kontrol etti. (ABD Hava Ulusal Muhafız fotoğrafı Master Sgt. Matt Hecht tarafından)

Senato milletvekillerinin tedbir için Çarşamba öğleden sonra oy kullanmaları bekleniyor. Ev kısa süre sonra onu alabilir.

Ulusal olarak, 54.000'den fazla kişi, dünya çapında bozulmalara ve paniğe neden olan koronavirüs suşu olan COVID-19 için pozitif test etmiştir. Sadece Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 730'dan fazla ölüm, geçtiğimiz ayın tamamında hastalığa bağlandı.

R-Ky Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, anlaşmaya Çarşamba sabahı ulaştıktan sonra yaptığı açıklamada, "Bu hastalıkla mücadele ülkemizi ulusal hayatımızın büyük bölümlerini duraklatmaya zorladı ve işten çıkarmaları tetikledi." Bu garip yeni gerçeklik, milletimizi savaş zamanı gibi bir şeye zorladı. Kıyılarımıza bir kavga geldi. ”

Anlaşma üzerinde çalışan milletvekilleri, Savunma Bakanlığı finansmanının “öncelikle Silahlı Kuvvetlerin üyelerinin, ailelerinin ve askeri emeklilerin korunması için” hedeflendiğini söyledi.

Fonların hiçbiri, geçmiş ödenek kavgalarında Demokratlar ve Başkan Donald Trump arasında bir yapışma noktası olan güney sınır duvarının inşasıyla bağlantılı hesaplara aktarılamaz.

Hava Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Orgeneral David Goldfein, COVID-19 çevresindeki operasyonlarla ilgili bir toplantıya katıldı. (Sarayuth Pinthong / ABD Hava Kuvvetleri)

Toplam 10.5 milyar dolar olan Savunma Üretimi Yasası ile kullanılmak üzere 1 milyar dolar ayrılacak, bu da departman yetkililerinin “kişisel koruyucu ekipman ve tıbbi ekipmanların üretim oranını artırmak için anahtar olan üretim yeteneklerine yatırım yapmalarına” izin verecek.

Bu ürünler son haftalarda yetersiz kaldı. Trump, bu hafta başlarında eylemi başlattı, ancak korkutucu öğelerin sivil üretimini henüz sipariş etmedi.

Gaziler İşleri

VA içinde paranın çoğunluğu – yaklaşık 15,9 milyar dolar – özellikle gazilerin sağlık ihtiyaçlarına yanıt olarak doğrudan bakım için kullanılacaktır.

Bir fatura özeti, “Bu, VA hastanelerinde, ayrıca toplum acil bakım kliniklerinde ve acil serviste koronavirüs için ülke çapında gazilerin tedavisini kapsıyor” dedi. “Bu fonlar VA'nın klinik personeli için fazla mesaiyi, kişisel koruyucu ekipmanların, test kitlerinin ve bu salgının kıdemli nüfus arasındaki etkilerini yönetmek için gerekli diğer ekipmanı kapsamasını sağlıyor.”

VA içindeki yeni teletıp çabaları için, mobil tedavi alanlarının personelinin bulunması ve donatılması ve “koronavirüs için tedavi edilen gazilerin ihtiyaçlarını ele almak için VA tesislerine ve devlet tarafından işletilen gazi evlerine yeniden yapılanma” da dahil olmak üzere 3.1 milyar dolar daha ayrılacak.

Savunma Bakanı Mark Esper, 4 Mart 2020'de Washington'daki Capitol Tepesi'nde bütçe hakkında Senato Silahlı Hizmetler Komitesi'ne ifade verdi. (Jacquelyn Martin / AP)

Yaklaşık 300 gazide koronavirüs suşu ve hastalığa bağlı VA hastalarının dört ölümü teşhis edildi.

Tasarıda ayrıca, VA görevlilerinin tehdide cevap vermesi için tıbbi sağlayıcılar için uzatılmış fazla mesai ödeme kuralları, gaziler için teletıp seçeneklerini artırmak için geniş bant internet tedarikçileri ile yeni anlaşmalar ve gelir düzeyi uygunluğuna ilişkin bazı kurallardan feragat etme gibi bir dizi genişletilmiş yetkili de yer alıyor. departman faydaları.

Milletvekilleri, Çalışma Bakanlığı'na, özellikle evsiz gazileri de dahil olmak üzere, işten çıkarılan işçilere eğitim ve destek hizmetleri sağlayan programlara yatırım yapması için 360 milyon dolar da dahil ettiler.

Beyaz Saray yetkilileri, Trump'ın Kongreyi geçmesi durumunda tedbiri yasaya imzalayacağını belirtti. Bu haftanın başlarında Trump milletvekillerini, hastalığın ülke üzerindeki ekonomik etkisinin sağlık komplikasyonlarından daha yıkıcı olabileceğini söyleyerek hızlı bir şekilde anlaşma sağlamaya çağırdı.


Bir cevap yazın