Elektronik savaş stratejisi paradan daha önemli olabilir

Konuyla ilgili önde gelen bir kongre üyesi 30 Ekim'de, Savunma Bakanlığı doğru stratejiye sahip olmadığı sürece ordunun elektronik savaşta hakimiyet kazanmasına yardımcı olmayacak.

“Bütçe söz konusu olduğunda EW'nin eşit olacağını hiç düşünmemiştim. Ancak doktrin ve bir strateji söz konusu olduğunda eşitliği olmalı, ”dedi. Temsilci Don Bacon, 30 Ekim'de Eski Kargalar Birliği Uluslararası Sempozyumu gazetecilerine verdiği demeçte.“ Bunun para kısmı şu anda ikincil. Doktrininiz yoksa, doğru alanlarda liderliğiniz yok, departmandaki yapıya sahip değilsiniz, satın aldığınız şey yanlış olacak ve boşa gidecek. ”

Hizmeti sırasında elektronik savaşta uzmanlaşmış eski bir Hava Kuvvetleri tek yıldızlı generali Bacon, Savunma Bakanlığı'nın elektronik savaş ustalığını yeniden canlandırmanın en vokal kongre savunucularından biri oldu.

Geçen yılki savunma politikası tasarısında Kongre, departmanı Pentagon'da çok işlevli bir ekip oluşturmaya yönlendirdi elektromanyetik spektrum üstünlüğü stratejisi oluşturmaya odaklandı.

Takımın strateji lideri, Bacon’un materyale karşı strateji konusundaki görüşünü kabul eder.

“Ortak kuvveti uyumlu bir dövüş birimi olarak inşa etmenin temel yaklaşımlarını yaratmaya başlamalıyız ve konuşlandırıldıktan sonra farklı yetenekler bir araya gelmedikçe ve birdenbire ortak kuvvet işe yarayacak,” Teğmen Col David Mueller, aynı konferansta 29 Ekim'de söyledi.

Tüm bunlar gemiler veya uçaklarla iyi çalışıyor, ancak birbirleriyle işbirliği yapmak için tüm spektrum bağımlı sistemlere ihtiyaç duyduğunuzda, bir eğitim etkinliğinde bir araya gelmek veya daha da kötüsü, bir savaş alanına dağıtılırken bekleyemezler. .

“Bunlar, satın alma sürecinin en başından itibaren başlayan bir tasarımın parçası olmalı,” dedi Mueller.

Doktrin tarafında Bacon, DoD'ın spektrumda ne yapmak istediğini özetlemenin önemli olduğunu söyledi.

“EMS, tıpkı hava, deniz, yer ve uzay ve siber gibi üstünlüğe sahip olmak istediğimiz fiziksel bir alandır. Bunu açıkça çözdüğümüzü sanmıyorum, ama o kadar açık olması gerekiyor ”dedi.

Mueller diğer savaşla mücadele alanlarındaki üstünlüğün elektromanyetik spektrumdaki üstünlüğe dayandığını vurguladı.

“Modern savaşta, modern bir güçle, karşılaşacağımız rakiplerle ve (a) ortak güç, hava üstünlüğü kavramları, deniz üstünlüğü kavramları olarak kullanmak istediğimiz güçle, onlar mümkün değil elektromanyetik spektrumun kontrolü ”dedi.

Ek olarak Bacon, bölümün savaş komutanları ve hizmetleri aracılığıyla Pentagon'dan elektronik savaşı denetlemek için doğru liderleri tanımlaması gerektiğini belirtti.

“Bilmek istiyorum: EW için işler düzgün çalışmıyorsa kiminle çalıyorum?” Dedi.

Hava Kuvvetleri'nde Bacon, Hava Kuvvetleri genel merkezinde EW dizginlerini alacak olan plan personeli hakkında bir görevli belirlediklerini söyledi.

Savunma Sekreteri Ofisi'nde, anlayışına dayanarak, bölüm yardımcı sekreter gibi üst düzey bir yetkiliye sahip olmak istiyor, ancak Savunma liderleri elektronik savaşta kimin liderlik edeceğini tartışıyor.


Bir cevap yazın