Elektronik savaş konusunda hizmetlerin aynı dalga boyunda olması

Pentagon'un elektronik savaş sistemlerini modernize etmek için önümüzdeki beş yıl boyunca 47 milyar dolar harcaması bekleniyor. Bu finansman olmadan uzmanlar, bazı bölgelerde zaten Rusya ve Çin'i takip eden ABD ordusunun gelecekteki bir savaş alanında mücadele edeceğini söylüyor.

Ancak birçok uzman ve hükümet personeli, Savunma Bakanlığı'nın elektromanyetik spektrumdaki operasyonları, yatırımları ve yetenekleri yönlendirmeye yardımcı olacak hizmetlere ilişkin yukarıdan aşağı bir vizyona ihtiyaç duymakta ısrar ediyor.

Yeni bir Amerikan Güvenlik Merkezindeki savunma programında araştırma görevlisi olan Will Mackenzie, “Politika tarafında, ters olmak değil, ancak görebildiğim, kapsayıcı bir politika stratejisi olması gerekmez,” dedi. “Rusya ya da Çin konusunda kapsamlı bir yaklaşım olması gerekmez.”

Rusya ve Çin liderleri gelecekteki çatışmalarda rakiplerin koordinasyonunu önlemek ve radarların tehditleri tespit etmesini durdurmak için önce iletişim sistemlerini hedefleyeceklerini söylediler.

Emekli bir albay ve Rusya Siyasi-Askeri Araştırmalar Merkezi üyesi Anatoly Tsyganok, “Elektromanyetik spektrumu kontrol etmeden savaşa başlamak yenmek anlamına geliyor” dedi.

Ancak Mackenzie, Pentagon'un yayınladığı stratejileri – baş bilgi memuru tarafından geliştirilen 2013 elektromanyetik spektrum stratejisi ve departman için 2017 elektronik savaş stratejisi – çoğunlukla departmanda kullanılan departmanla aynı türden yeteneklere daha fazla yatırım yapmaya çağırdığını belirtti. Geçtiğimiz.

Soğuk Savaştan sonra, bölüm elektronik savaşa pek odaklanmadı ve EW yeteneklerinin çoğunu elden çıkardı. Son 20 yılın isyan karşıtı kavgaları sırasında ordu, doğaçlama patlayıcı cihazları engellemek için künt parazit araçları kullandı ve bu da yanlışlıkla sistemlerin sıkışmasına neden oldu.

Corvus grubunun genel müdürü ve başkanı ve elektronik savaşta uzmanlaşmış emekli bir Ordu albay olan Laurie Buckhout, C4ISRNET'e elektromanyetik spektrum operasyonlarının işletim ortamının bir parçası olarak kabul edilmediğini, çünkü IED sorununa kadar rakipler onlara odaklanmadığını söyledi. Bu gözetim, eğer bu uluslar elektromanyetik spektrumu savaş planlarına dahil ediyorlarsa, Rusya ve Çin için bir avantaj yaratabilirler, ancak ABD askeri liderleri bunu bir sonradan düşünce olarak görüyorlar.

Bu eksiklikleri kabul ederek, 2018 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'ndaki Kongre, DoD'yi elektromanyetik spektruma odaklanmasına yardımcı olacak bir elektronik savaş çapraz fonksiyonel ekibi oluşturmaya yönlendirdi.

Kongre, “EW çapraz fonksiyonlu bir ekip kurdu. Bunu biz yapmadık. Ancak Elektromanyetik Spektrum Operasyonları Çapraz İşlevli Ekibini oluşturduk. Bunu gerekli görüyoruz çünkü elektromanyetik spektrumun bütünsel bakış açısını alıyor, ”dedi. Çok işlevli ekibin genel müdür yardımcısı Binbaşı Gen. Lance Landrum, Aralık ayında gazetecilere verdiği demeçte. “Elektronik savaşı – elektronik saldırı, koruma ve destek – dikkate alıyor, ancak EMS ile ilişkili spektrum yönetimi rollerini ve işlevlerini de hesaba katıyor.”

Çapraz fonksiyonel ekibin temel görevi, bu yaz beklenen bölüm için yeni bir elektromanyetik spektrum üstünlüğü stratejisi geliştirmektir.

Landrum, ortak Genelkurmay başkan yardımcısı Gen. John Hyten liderliğindeki çapraz fonksiyonel ekibin görüşüne göre elektromanyetik spektrumun “büyük güç rekabetinde ön ve merkez” olduğunu söyledi.

“Elektromanyetik spektrum içindeki hareket özgürlüğümüz, elektromanyetik spektrum içindeki manevra özgürlüğümüz nasıl kazandığımızı, kuvvetlerimizi nasıl manevraladığımızı, kuvvetlerimizle nasıl bağlantı kurduğumuzu, kuvvetlerimizle nasıl iletişim kurduğumuzu destekleyecektir” dedi. “Büyük güç rekabetine meydan okuduğumuz için, spektrumdaki üstünlüğümüz bizi rakiplerimizden ayırabilir.”

Devletteki bazı kişiler için, nasıl faaliyet gösterileceğine dair bir strateji, sistemlere harcanacak daha fazla fondan daha önemlidir.

“Bütçe söz konusu olduğunda EW'nin eşit olacağını hiç düşünmemiştim, ancak doktrin ve strateji söz konusu olduğunda eşitliğe sahip olmalı” dedi. Don Bacon, R-Neb. Ve eski bir tek yıldızlı general Elektronik Harp, Ekim ayında gazetecilere verdiği demeçte. “Para kısmı şu anda ikincil. Doktrininiz yoksa, doğru alanlarda liderliğiniz yok, departmandaki yapıya sahip değilsiniz, satın aldığınız şey yanlış olacak ve boşa gidecek. ”

22 Ocak C4ISRNET'e yaptığı açıklamada Bacon, Kongre'nin Pentagon'a savunma liderlerinin spektrumdaki hakimiyeti hızla geri almaları ve son birkaç ay içinde özel bir ekiple kaydedilen ilerlemeyi geliştirmeleri gerektiğini açık bir mesaj gönderdiğini söyledi.

“Sorunu incelemek ve bir strateji oluşturmak için 18 ayları oldu, bu yüzden bu yıl net kilometre taşları ve gereksinimleri olan agresif bir uygulama planı görmeyi bekliyoruz” dedi.

Yeni bir stratejide neler olmalı? Hükümet içinden ve dışından yetkililer, bir diğer önemli görevin, doktrin, yetenekler ve terminoloji yolunda hizmetler için standardizasyon oluşturmaya yardımcı olmak olduğunu açıkladı.

Daha önce, hizmetler kendi amaçları için sistemler geliştirerek kendi elektronik savaş yollarını takip ediyorlardı. Buckhout, bunun, hizmetlerin her birinin elektromanyetik tehditleri aynı hızda takip etmediği anlamına geldiğini, çünkü her hizmetin farklı hedefleri olduğunu söyledi. Hava Kuvvetleri, platformlarını korumaya odaklanırken, örneğin Ordu, tipik olarak, savaş alanında gerektiği gibi hareket etme özgürlüğü yaratmak için spektrumu kullanır.

Şimdi bölüm, yeni bir stratejinin nasıl olması gerektiğine dair yukarıdan aşağıya bir yaklaşımdan daha fazlasını almaya başlıyor.

ABD Siber Komutanlığı genelkurmay başkanı Majör Orgeneral John Morrison, 21 Ocak'ta gerçekleşen bir konferansta elektronik savaştan söz etti: “Hizmete özgü bir yaklaşım değil, ortak bir yaklaşım olmalı. Cyber ​​Command'da çalışmadan önce Morrison, Ordunun Siber Mükemmeliyet Merkezi'ne liderlik etti ve ordunun elektronik savaş becerilerini geri kazanmasına yardımcı olmaya odaklandı.

“Bu, hizmetlerin savaşa kendi benzersiz yeteneklerini getirmediği anlamına gelmiyor. Ama kesinlikle, son 20 yılda nasıl çalıştığımız konusunda okula giden akran rakipler tarafından yoğun bir şekilde tartışılacak ve tıkanacak bir şeye ne getirsek getirelim, senkronizasyon olmalı ve yerden yüksek broşürlere ve uzaya kadar bütünleştirilebilir. ”

Diğer yetkililer, yeni bir stratejinin departman genelinde ortak bir sözlük geliştirmeye yardımcı olacağını söyledi.

Bu nedenlerle, çok işlevli ekibin en büyük gayreti, elektronik savaş ve EMSO etrafında daha iyi bir yönetişim yapısı oluşturmaktır.

“Elektromanyetik spektrumda başarılı operasyonlardan tek başına sorumlu ya da sorumlu kimse yoktur,” Cmdr. Çapraz fonksiyonel ekip genel müdürü Scott Oliver, Aralık ayında gazetecilere verdiği demeçte. “Bunlar, departman içinde yaptığımız bazı çok zorlu sohbetler … kimin ortak gücün elektromanyetik spektrum içindeki rakiplere veya rakiplere karşı başarılı bir şekilde çalışmasını sağlamaktan sorumlu ve sorumlu.”

Bacon, Pentagon'un nerede gelişmesi gerektiğini belirledi.

“Aradığımız belirli alanlar daha iyi doktrin ve eğitim, daha yakın ortak entegrasyon ve geliştirilmiş modelleme ve simülasyon yoluyla savaş planlarımızla net bir uyumlaşma” dedi. “Birçoğumuz da mevcut satın alma programlarımızın buzul hızıyla ilgileniyoruz ve EMS'deki savaş yeteneklerini hızla sağlamak için küçük ve orta ölçekli şirketlerin yeniliklerini ve çevikliğini kullanmak için daha iyisini yapmamız gerektiğine inanıyoruz.”

Buckhout ayrıca spektrumu görselleştirmek için elektromanyetik spektrum savaş yönetimi araçları denilen şeyin standartlaştırılmasının planlama için kritik olacağını belirtti.

Departman hala sistem gibi bir yoldan uzaktır, ancak bazıları ordunun kuvvetlerin spektrumu görmesine, anlamasına ve planlamasına yardımcı olan Elektronik Harp Planlama ve Yönetim Aracının güçlü bir aday olduğunu belirtmiştir.

Pentagon yeni bir strateji sunduğunda, çapraz fonksiyonel ekibin yapacak daha çok işi olacak. Birincisi, Kongre her 180 günde bir durum raporları istemektedir. Ayrıca, Landrum raporun sadece bir başlangıç ​​olduğunu söyledi.

Ekip “ileriye doğru bir adım, bir gelişme, bunun öneminin somut kanıtı olabilir, ancak tüm çözümün kalıcı sonu değildir” dedi. “(Çapraz-fonksiyonel ekip) elektromanyetik spektrum departmanını elektromanyetik spektrum ve rekabet için katalizör içindeki rekabet avantajımıza odaklamak için bir katalizördür, böylece bu rakiplere karşı rekabet avantajımızı ele alırız.

Sözde büyük güç rekabetinin ortaya çıkması, hizmetleri bir araya getirdi ve elektronik savaş daha üstün değil.

“Doğal olarak ortak olmalıdır. Kısa ve açıkçası, rakiplerimize çok sayıda ikilem sağlayamayacağız ”dedi Morrison.

Bir cevap yazın