Elektronik savaş için yeni bir Hava Kuvvetleri lideri nasıl yardımcı olabilir?

Hava Kuvvetleri liderleri, Pentagon'daki planlama personeline elektronik savaşa odaklanan bir genel subay yerleştirerek, hizmetin stratejisini geliştirebileceğini ve bu alandaki gelişimi zorlayabileceğini umuyorlar.

Hava Kuvvetleri’nin elektromanyetik spektrum operasyonları üzerine yıllarca süren çalışmasının ardından, servis elektronik harp müdürlüğü kurmaya karar verdi stratejik plan ve programlar için A5 / 8 bölümü dahilinde. A5, Force tasarımından sorumlu strateji, gereklilikler ve yeni Hava Kuvvetleri Savaş Söndürme Yeteneğini denetler.

Brig, “Şefe söylediklerimiz,“ bunları her yıl, her gün uygulamaya devam etmemizi sağlayacak özel bir lideriniz olmadı ”dedi. Orgeneral David Gaedecke, müdürlüğün yeni lideri ve çalışmanın yazarı. Gaedecke 30 Ekim Eski Kargalar Birliği Sempozyumu'nda konuştu.

Hava Kuvvetleri elektromanyetik spektrumdaki kabiliyetinin çoğunu ortadan kaldırmıştı. Şimdi, yeteneklerini ve iş gücünü yeniden canlandırmak zorunda.

R-Nebraska temsilcisi Don Bacon, aynı konferansta gazetecilere verdiği demeçte, “On yıllardır görevden kimseyle ilgilenmedik” dedi. “Aktif görevdeyken kızgındım çünkü 90'ların başında en iyi EW doktrininden ve yeteneklerinden uzaklaştığımızı düşündüm. Emekli olduğumda en iyi ikinci ya da üçüncü kişiydik. ”

Gaedecke, A5'te elektronik harp müdürlüğünün Hava Kuvvetlerinin tasarımını şekillendirebileceğini açıkladı. Buna ek olarak, şu anda Hava personelinin bir parçası olarak, geçmişte elektronik savaştan temsilcileri nadiren içeren, bütçe tartışmaları gibi forumlara dahil edildiğini söyledi.

Operasyon seviyesinde, Hava Kuvvetleri elektronik savaşları tek bir komutanın altına siber, bilgi operasyonları ve istihbarat, gözetleme ve keşif ile de entegre etti. 16. Hava Kuvvetleri.


Bir cevap yazın