Edwards Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki F-35 testi duraklatıldı, tam oranlı üretim kararına etkisi bilinmiyor

WASHINGTON – F-35 testleri jetin işletme test aşamasını tamamlamak için gerekli Kaliforniya'daki Edwards Hava Kuvvetleri Üssü koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olur.

Cuma günü, Edwards AFB kapılarını görev temel personeli ve sakinleri dışında herkese kapattı. Kurulumda uçuş testleri askıya alındı ​​ve sonuç olarak F-35'in Ortak Simülasyon Ortamı ve siber koruma testleri de yavaşlatılabilir veya durdurulabilir.

F-35 ortak program ofisi sözcüsü Brandi Schiff, “F-35 Test Kurumu, çeşitli kuruluşlar federal, eyalet ve yerel COVID-19 kısıtlamalarına yanıt verdiği için çoğu büyük doğrulama yerinde etkiler yaşıyor” dedi. “Bugün itibariyle F-35 uçuş testi organizasyonları uçuş operasyonlarını durdurdu, ancak tele-çalışma yoluyla doğrulama faaliyetlerine devam edebilecek kuruluşlar bunu sürdürüyor. Ayrıca, belirli laboratuvar ve yer testi faaliyetleri devam ediyor ve filo hazırlığını sürdürmek için uçak sınırlı bakım faaliyetleri devam ediyor. ”

Schiff, program ofisinin COVID-19 kısıtlamaları kaldırıldıktan sonra test faaliyetlerinin hızlı bir şekilde devam edebilmesi için adımlar attığını da sözlerine ekledi, ancak durumun F-35 programının belirli yönleri için testi geri aldı.

“Her ne kadar belirli gelişim ve saha aktivitelerinde gecikmeler yaşanacak olsa da, F-35 ekipleri iş gücümüzün sağlığını ve güvenliğini korurken ve korurken çabalarını ilerletmenin yollarını değerlendirmeye devam ediyor” dedi.

Lockheed sözcüsü Edwards Hava Kuvvetleri Üssü komutanının direktifini gördü ve müteahhit tarafından sağlanan operasyonlar üzerindeki etkileri belirlemek için temel personel ile birlikte çalışıyor, diyor Lockheed sözcüsü Brett Ashworth.

Testteki duraklama, aylar geç kalan ve Pentagon'un Lockheed Martin tarafından üretilen F-35 için tam oranlı bir üretim kararı vermesine neden olan Ortak Simülasyon Ortamı için daha büyük bir gecikmeyi tetikleyebilir.

JSE, Pentagon'un bir dizi yüksek tehdit senaryosunda F-35'in simüle edilmiş değerlendirmelerini yapmasına izin verir, bu da F-35'in Rusya ve Çin gibi oyuncuları canlı eğitim vermeden yenip yenemeyeceğini değerlendirmek için kritik bir teknoloji haline getirir. casusluk için bir fırsat.

Bu nedenle, Pentagon’un en iyi silah alıcısı Ellen Lord, F-35'in JSE etkin testleri operasyonel test aşamasının bir parçası olarak tamamlayabilene kadar Aralık 2019'da yapılacak tam oranlı üretim kararını ertelemeye karar verdi.

Şu anda Ocak 2021 için belirlenen yeni tam oranlı üretim kararı, programın vadesine sembolik bir güven gösterisi olarak görülüyor ve Savunma Bakanlığı'nın F-35 satın alma oranını etkilemiyor. ABD ordusu F-35'i zaten çok sayıda satın alıyor ve yıllık üretim hızı, üretim kararından bağımsız olarak 2019'da 2023'e kadar 160'a yükselecek.

F-35 program yürütme ofisi, JSE'nin bu yaz hazır olacağını tahmin etti ve Pentagon’un bağımsız silah test edicisinin son raporu teknolojinin bu zaman çizelgesini karşılama yolunda olduğunu belirtti.

Operasyonel test ve değerlendirme direktörü Robert Behler, Ocak raporunda “JSE ekibinin en çok planlanan zaman çizelgelerini sürekli olarak karşıladığını ve bu yaz operasyonel testler için bir simülatör sağladığını” yazdı.

Ekip, JSE'yi Lockheed Martin tarafından sağlanan F-35 ile bir kutu yazılımına entegre etmekten beklenenden daha yavaş olmasına rağmen – F-35 hava aracını ve simülatördeki aerodinamik performansını çoğaltmak için gerekli tüm verileri içeren – Behler, gereksinimleri karşılaması muhtemel görünüyordu.


Bir cevap yazın