Donanmanın hastane gemileri için ağ oluşturma başka bir zorluktur

Donanma hastane gemisi Comfort, 2010 yılında yıkıcı depremlerin ardından Haiti'ye konuşlandırıldığında, bölgede yayın yapan medya kuruluşları o kadar çok uydu bant genişliği yedi ki geminin kağıt işlemlerine dönmesi ve bazı gemiden kıyıya mesajlaşma için uydu iletişimini ayarlaması gerekiyordu.

O sırada geminin en büyük BT memuru olarak görev yapan Sean Kelley, kesintilerin yaygın bir sorun olmasa da, sorun bu gemilerin karşılaştığı bir zorluğun altını çizdi: geniş bant.

Şimdi, Mercy ve Comfort hastane gemileri sırasıyla Los Angeles ve New York'a konuşlandırıldı ve koronavirüs pandemik rahatlama çabalarının sembolleri olarak ulusal spot ışığı altında. Ancak güvenlik ve BT uzmanları, gemilerin misyonunun Donanmaya siber güvenlikten hastalar için ağ bağlantısına kadar farklı ağ sorunları sunduğunu söylüyor.

Bütünleşik cihazlar

Felaketler başladığında, Donanma'nın hastane gemileri birkaç gün içinde devreye girerek yaklaşık 100-1.200 kişilik bir ekiple seferber olur. Ancak personel akışı da, hepsinin güvenli olması ve bant genişliği gerektiren cihazların ihlaline neden olur.

Bir BT ve siber güvenlik şirketi olan Unissant'ın genel başkan yardımcısı Kelley, “Şu anda bu ortama alıştırılması gereken birçok farklı yere gidecek birçok farklı insanınız var” dedi. “Bu gerçekten en büyük zorluklardan biri, tüm bu şeyleri açıyor, tüm bu şeyler aktive oluyor, hepsinin en son yamalar ve düzeltmelerle uyumlu olduğundan ve iyi olduklarından emin oluyor.”

Donanma ve siber güvenlik bölümü direktörü eski başkan yardımcısı eski emekli Rear Adm Danelle Barrett, bu sürecin bir "kabus" olabileceğini söyledi.

ABD ordusunun 2010 depreminden sonra Haiti'deki misyonu Birleşik Birleştirilmiş Müdahale Operasyonu için iletişim ve siber alanı denetleyen Barrett, “Bu, her ne zaman gerçekleşse ilk birkaç gündür,” dedi. “Ekip nasıl çalışmak istediklerini birleştiriyor ve ayaklarını ıslatıyor, ağlarda yeni hesaplar alıyor… girişlerini alıyorlar.”

Gemilerdeki siber güvenlik de karmaşıktır. Her iki gemide de 1000 yatak, 12 ameliyathane, kan bankaları, laboratuarlar, tıbbi cihazlar ve hastane yataklarına bağlı çok sayıda “şeylerin interneti” cihazı bulunmaktadır. Sağlık IoT güvenlik şirketi tarafından yapılan 2018 anketine göre Zingbox, her yatak 10-15 IoT cihaza kadar sahip olabilir.

Forescout'taki küresel savunma çözümleri stratejisti Dean Hullings, yeni bir siber güvenlik sağlamak için oluşturulmuş bir Savunma Departmanı çerçevesi olan Dean Hullings, “Siber olarak hazır olmalılar ya da Merhamet'in misyonu düşünülüyor (bozuldu)” dedi. cihazlar – USNS Mercy için.

Bağlanabilirliği sağlama

Cihazların çalışması için bağlantıya ihtiyaçları vardır. Gemiler Mart ayı sonlarında limanlara vardıklarında teknoloji firması CenturyLink, Mercy'e bağlantıyı bağışlarken Verizon, Comfort'a bağlantı sağladı.

Eski ve mevcut Donanma yetkilileri C4ISRNET'e yeterli genişbantın bu gemilerin karşılaştığı en zorlu BT değerlendirmesi olduğunu söyledi.

Barrett, “Açıkçası X-ışını veya bunun gibi şeylerin görüntülerini daha yoğun ve daha yüksek veri hızı gerektiren bir şekilde aktaracaksınız, böylece limanda bant genişliği önemlidir” dedi.

(Denise Paine / CenturyLink)
(Denise Paine / CenturyLink)

Ve hastaların tanıtımı ile bant genişliği ihtiyaçları daha karmaşık hale gelir.

Askeri Sealift Komutanlığı sözcüsü Tom Van Leunen, C4ISRNET'e yaptığı açıklamada, “Bu konuşlandırma sırasında karşılaşacağımız en büyük iletişim sorunu, hastaların kaldıkları süre boyunca gemiden iletişim kurma gereksinimlerinin artmasıdır” dedi. “Hastane gemilerimiz, geminin mürettebatı ve işini bitiren tıp camiası için resmi iletişimi desteklemek üzere tasarlandı. Hastaların sevdiklerine ulaşma kabiliyeti eklemek, bant genişliğini gemiden çıkarma riskini artırır. ”

Donanmanın her iki gemide de bant genişliğini iki katına çıkardığını belirterek, Donanma personelinin hastaların iletişimi için ayrı ağlar kurduğunu da sözlerine ekledi.

Bu bir ağ sorununu çözerken, siber güvenlik riskini de artırabilir.

Gemilerin güvenliği

Hastane gemilerindeki siber güvenlik, Donanma filosunun geri kalanıyla aynı standart uygulamaları izler. Gemide bulunanlar büyük ölçüde Donanma sağlık personeli ve personeli olduğundan, ağda hangi faaliyetlerin kabul edilebilir olduğunu biliyorlar.

“Sistemin getirebileceği ve sadece gemiyi etkileyebilecek potansiyel güvenlik açıkları nedeniyle o ağa hiçbir şey sokamazsınız ve geminin geri kalanına (Savunma Bakanlığı Bilgi Ağı) bağlı olduğunu unutmayın. , ”Dedi Barrett. “Yani bir kişi tarafından risk herkes tarafından paylaşılıyor.”

ForeScout’un Hullings bir hastane ortamının Bağlanmaya Uyum programının neden gerekli olduğunu “özetlediğini” söyledi. Gemide, sağlık hizmeti sağlayıcılarının hasta bakımını izlemek için kullandığı masaüstü bilgisayarlar, sunucular, yönlendiriciler, yazıcılar ve diğer ağ ekipmanlarının yanı sıra tabletler gibi mobil cihazlar bulunur.

“Gerçekten eşsiz olan şey, hastanenin X-ray makineleri, MRI makineleri, ameliyat sonrası iyileşme odalarındaki yataklar gibi hepsi de sensör olan görev sistemleridir. Ve hepsi veri geçiriyor. Korunmaları gerekiyor, ”dedi Hullings.

Donanma sözcüsü C4ISRNET'e gemilerin görevleriyle ilişkili siber güvenlik zorluklarına hazırlandığını, ancak özel vatandaşların eklenmesiyle hangi siber güvenlik zorluklarının getirildiğini ele almayı reddettiğini söyledi.

Cmdr “Bu gemiler, Pasifik Ortaklığı (USNS Mercy) ve Sürekli Vaat (USNS Comfort) gibi ortak ulusal limanlarda faaliyet göstermelerini gerektiren insani yardım misyonlarına rutin olarak yerleştirildi, yabancı ulusal hastalar gemiye ve gemiden getirildi” dedi. . Dave Benham, Donanmanın 10. Filosu sözcüsü. “Tüm faaliyet yerlerinde ağlarımızı güvende tutmak için gerekli önlemleri alıyoruz ve operasyonel güvenliği korumak için belirli önlemleri tartışmıyoruz.”

Hastane gemilerindeki siber güvenlik, diğer Askeri Sealift Komutanlığı gemileriyle aynı protokolleri izliyor.

“Ağlarımızı korumak sürekli bir zorluktur ve genel endişe, doğru bilginin doğru zamanda, doğru düzeyde, doğru düzeyde korunmasını sağlamaktır” diye açıkladı.

Hastane gemilerindeki siber güvenlik, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından yapılan önerilere benzer çabaları izler: Ellerinizi yıkayın.

Barrett, “Bilgisayarınızla da“ ellerinizi yıkayın ”dedi. “Bilgisayarınızla iyi hijyen yapın.”


Bir cevap yazın