Donanma Sekreteri resmen istifa ederek 24 saatlik tuhaf Theodore Roosevelt fiyaskosunu kapattı

Donanma Sekreter Vekili Thomas Modly resmen istifa etti ve belki de deniz hizmetinin karşılaştığı en çalkantılı 24 saatlik halkla ilişkiler fiyaskolarını kapattı.

Savunma Bakanı Mark Esper'e, ikisi arasındaki bir toplantı sonrasında Salı günü istifasını bildiren bir haber verildi. Esper daha sonra Modly'nin istifasını resmi bir açıklamada teyit etti.

“ABD Anlaşması için Donanma ve Denizcileri kendi üstüne koyarak kendi isteğiyle istifa etti. Theodore Roosevelt ve bir kurum olarak Donanma ilerleyebilir ” Dedi Esper resmi bir açıklamada.

“Denizcilere olan ilgisi gerçekti. Sekreter Modly yıllarca hem üniformalı hem de üniformalı olarak ülkeye hizmet etti. Ülkemize hizmet eden ve en iyiyi her şeyden önce yapan herkese en derin saygım var. … Ona her şeyin en iyisini diliyorum."

Esper, Amerika Birleşik Devletleri Ordu Sekreteri Vekili olarak atandı James McPherson Donanmanın yeni vekil sekreteri olarak görev yaptı. McPherson (önceki değeri) 15 gün önce Ordunun iki numaralı yetkilisi olarak onaylandı. Son aylarda en iyi rolleri doldurmak için Esper tarafından dokunan üçüncü Ordu yetkilisi oldu.

Modly’nin istifası, çok sayıda Demokrat Kongre üyesi, Yüzbaşı Brett Crozier'in görevden alınması, uçak gemisi Theodore Roosevelt'in eski komutanı, sızdırılmış mektup 4.800 kişilik gemide COVID-19 salgınını bastırmak için ABD müdahalesine başvurma.

Pazartesi günü, Modly, Guam için hedeflenen bir uçağa bindiğinde olayların kasırgalarını başlattı; varışta, filo boyunca ve Washington'da kaşlarını derhal yükselten bir konuşmada Theodore Roosevelt denizcilerine hitap etti.

Geminin 1MC interkomunda – konuşmanın sesi Military Times tarafından elde edildi. – Modly Roosevelt denizcilerine, komutanlarının “böyle bir geminin komutanı olmak için çok naif veya çok aptal” olduğunu söyledi.

Konuşmasının halka açıldığını öğrendikten sonra Modly, “Söylediğim her kelimenin yanındayım” diyerek cevap verdi.

İstifa teklifinin haberinin açıklanmasından kısa bir süre önce, D-Calif'ten House Speaker Nancy Pelosi, Modly'nin mürettebata yaptığı yorumları “son derece uygunsuz” olarak nitelendirdi ve görevinden kaldırılması gerektiğini söyledi.

“Sekreter Modly’nin eylemleri ve sözleri, birliklerimizin güç korumasına öncelik vermediğini gösteriyor” dedi. “Şu anda ihtiyaç duyulan sağlam yargı ve güçlü liderlik konusunda ciddi bir eksiklik gösterdi.”

Benzer şekilde, Ev Silahlı Hizmetler Komitesi Başkanı Adam Smith, D-Wash. Modly'i “kişisel egoya daha fazla odaklanmış bir ton-sağır yaklaşım” ile suçladı.

“Donanma Modly Vekilinin ABD'deki COVID-19 salgınıyla başa çıkma biçimine kesinlikle katılmıyorum. Theodore Roosevelt, ”dedi Smith.

“Kaptan Crozier'i rahatlatma kararı, Kaptan'ın mürettebatını korumak için attığı olağanüstü adımlara karşı en iyi tepki idi. Sekreter Modly'nin Roosevelt'teki denizcilere hitap etme ve kişisel olarak saldırmaya karar verme Yüzbaşı Crozier, bu krizde umutsuzca ihtiyaç duyduğumuz sakin, istikrarlı liderlikten daha kişisel egoya odaklanmış bir ton-sağır yaklaşım gösteriyor. ”

Gerginlik arttıkça, Başkan Donald Trump devreye gireceğini açıkladı her iki tarafta da yoğunlaşan vitriolleri bastırmak için arabulucu rolünü oynamak.

Trump, “Biliyor musun, iki iyi insanın var ve tartışıyorlar,” dedi. “Ve argümanları çözmede iyiyim, ister inanın ister inanmayın.”

Modly daha sonra rotayı tersine çevirdi, Roosevelt denizcilerine yaptığı konuşmanın içeriği için bir özür ifadesi yayınladı.

"Yüzbaşı Brett Crozier'in naif ve aptal olduğunu düşünmüyorum," dedi Modly. “Kaptan Crozier akıllı ve tutkulu. … Tam olarak saf ve aptal olmadığı için endişe verici e-postasını, gemideki duruma halkın dikkatini çekmek için kamu malı haline getirmek amacıyla gönderdiğine inanıyorum. ”

Bürokratik pandemoniumun ortasında, Modly, günler önce yayınlanan bir mektuba cevap veren 745 kelimelik bir fikir yazmayı başardı New York Times: Theodore Roosevelt’in büyük torunu, Tweed Roosevelt, 1898'de Crozier ve büyük dedesi tarafından sarı bir ateş ve sıtma salgını sırasında aldığı eylemler arasında paralellikler çekti.

“Bay Roosevelt'e ve ailesinin ülkeye muazzam hizmet mirasına büyük saygı duyuyorum. Ancak Kaptan Crozier'de yanılıyor, ”diye yanıtladı Modly, yayınlanmasından kısa bir süre sonra silinmiş olan Navy Live blogu üzerinden.

Modly’nin yanıtı, burada silinmeden önce arşivlendi, Deniz Kuvvetleri'nin Crozier'i görevden alma nedenlerini şöyle anlatıyor: “Sonuçta, Bay Roosevelt, Kaptan Crozier, USS Theodore Roosevelt'in Komutanı idi ve büyük büyükbabanızın baskı altında çok daha fazlasını isteyeceğinden nispeten emindim.”

Tuhaf 24 saatlik dönem, Salı günü Modly'nin istifa mektubu ile sona erdi ve burada zamanını Donanma sekreteri olarak “hayatımın onuru” olarak nitelendirdi.

“Donanma ve Deniz Piyadeleri ekibinin her üyesine, onlara hizmet etme fırsatı için bir ömür boyu minnettarım ve bir kez daha onlarla borçluyum,” diye yazdı Modly.

“Deniz Kuvvetleri Bölümü'nün kadın ve erkekleri, büyük Cumhuriyetimize yakışan sivil liderliğin sürekliliğini ve yaşam tarzımızı güvenceye alan belirleyici deniz kuvvetini hak ediyor. Bunun bir parçası olma fırsatım ve kutsamam için sonsuza dek minnettar olacağım. ”

Military Times muhabiri Leo Shane bu parçaya katkıda bulundu.


Bir cevap yazın