Donanma sekreter seçim braithwaite alır resmi başını salladı gelen trump

WASHINGTON – ABD Başkanı Donald Trump Cuma günü resmen aday gösterme niyetini açıkladı Kenneth “K.J.” Braithwaite Donanma sekreteri olarak. Braithwaite şu anda ABD'nin Norveç büyükelçisidir.

Eski bir Donanma sözcüsü ve arka amiral olan Braithwaite, ani ateşleme eski finansör Richard V. Spencer'ın Savunma Bakanı Mark Esper Kasım ayında yaptığı açıklamada, Braithwaite'ı iş için Trump'a tavsiye ettiğini söyledi.

Braithwaite adaylığı Donanma ve Savunma Sekreteri Ofisi ihtimal deniz hizmetinin bütçesi hakkında.

Esper, Donanmanın yeniden sermayeleştirme çabalarına yardımcı olmak için bütçeyi yeniden düzenlemeye isteksizken, tüm orduyu düşünmekle suçlandığı için, Donanma Sekreteri Thomas Modly Perşembe günü House milletvekillerine Perşembe günü mali 2021'de düz bir bütçe olacağını varsayarak Donanmanın önümüzdeki 10 yıl içinde Donanma ve Deniz Kuvvetleri'nin entegre kuvvet yapısı değerlendirmesini uygulamak için 120 milyar dolardan fazla paraya ihtiyacı olacak.

Senato Silahlı Hizmetler Komitesi Başkanı Jim Inhofe, R-Kötü., Yakında bekleniyor olması bekleniyor, ancak Braithwaite için bir onay duruşma tarihi açıklamadı. Inhofe, Pentagon bir dizi boş liderlik pozisyonuyla uğraşırken Trump'a Braithwaite gibi sivilleri süratle aday göstermesi için baskı yaptı.

Büyükelçi olarak Braithwaite, Rus ve NATO faaliyetlerinde bir artış gören Arktik'in güvenliğine odaklandı. Ayrıca Norveç'e gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde 2'si olan NATO savunma harcama hedefine ulaşması için baskı yaptı ve İskandinav ülkesine yönetimin ittifaka bağlı kaldığına dair güvence verdi.

Michigan doğumlu ve 1984 ABD Deniz Harp Okulu mezunu Braithwaite, Pasifik ve Hint okyanuslarındaki Sovyet denizaltılarını Hawaii merkezli bir devriye filosu için izleyen bir denizaltı karşıtı savaş pilotuydu. Oradan, 1993 yılında aktif hizmetten ve 2011 yılında Deniz Koruma Alanı'ndan ayrılmadan önce çeşitli iletişim ve yasama işlerinde görev aldı.

Ocak ayında CBS News, Braithwaite'ın 2017 yılında büyükelçi olarak aday gösterilmeden önceki yıl siyasi danışmanlık firması Cambridge Analytica ile daha önce açıklanmadığını ortaya koydu.

David B. Larter bu rapora katkıda bulundu.


Bir cevap yazın