Donanma liderleri ağların bir sorun olduğunu kabul eder. Şimdi ne olacak?

Donanmanın baş bilgi sorumlusu, hükümet müteahhitleri için en büyük BT konferanslarından birinde hizmetin ağlarına doğrudan ve ölçüsüz bir eleştiriyi sürdürdü.

Eylül ayında Donanma CIO'su olan Aaron Weis, Batı 2020 konferansında 2 Mart açılış konuşmasında servis ağlarının aşırı karmaşık ve bu nedenle savunulması zor olduğunu söyledi. “Ağlarımızın bizi geride tuttuğunu iddia ediyorum” dedi.

Weis, Donanmanın Satya Nadella'ya e-posta kurulumunu açıkladığında, Microsoft genel müdürünün “şaşkın” olduğunu söyledi.

Siber güvenlik konusunda “Donanma Dairesi her gün düşmanlarımıza bilgilerimizi kaybediyor. Doğrudan dışarı sızma veya savunma sanayi üssünden olup olmadığına dair bilgilerimizi sızdırıyoruz. ”

Sorun, Donanmanın her yıl BT'ye harcadığı yaklaşık 11 milyar dolar değil, ancak Donanmanın daha akıllıca harcama yapması gerektiğini söyledi.

Weis’in mesajı, hizmetin yayınlanmasından yaklaşık iki hafta sonra geldi.Bilgi Üstünlüğü Vizyonu, ”BT çabalarının nasıl geliştirileceğine dair stratejik bir belge. Donanma liderleri çoğu zaman BT konusunda daha hızlı hareket etme gereğini vurgularlar, ancak Weis'in mesajı, randevusu samimi olduğu için öne çıkar.

Sanayi yetkilileri, Donanmanın BT sistemleriyle ilgili sorunları uzun zamandır kabul ediyor. Hükümetin içindeki ve dışındaki bazı liderler, bu değişikliklerin Donanmanın üst düzey yöneticisi Adm Michael Gilday'ın gözetiminde yenileneceğini umuyorlardı. Gilday daha önce ABD Filosu Siber Komutanlığı / 10. Filo ve geleneksel bilgelik, altyapının denizciler için yarattığı zorlukları ilk elden bildiği için bu sorunları düzeltmeye yardımcı olacak bir müttefik olabileceğidir. Aralık ayında yapılan bir notta, BT topluluğundaki yetkililerin memnuniyetle karşıladığı bir kavram olan “Siber güvenlik komutanların işi” ilan etti.

Weis, “Bilgi birliklerinin değerini benzersiz bir şekilde anlayan bir komutanımız (Deniz Piyadeleri) ve bir (deniz kuvvetleri subayı) var.

Konferansın başlaması için 90 dakikalık bir deniz şefi paneli sırasında Gilday, sadece servisin siber ve BT sorunlarından bahsetti.

Ancak Deniz Kuvvetleri yetkilileri, C4ISRNET'e Gilday ve Marine Corps Komutanı Gen. David Berger'den BT'yi geliştirmek için koordineli bir çaba görmeyi beklediklerini söyledi. Bu arada Deniz Kuvvetleri yetkilileri, ilk değişim bakışlarının Kongre'ye 2021 mali bütçesi için yeniden programlama talepleri şeklinde gelebileceğini söyledi.

Weis, BT'yi geliştirmek için üç girişim önerdi.

  • “Daha düz ve savunması daha kolay olan tek, birleşik taşıma katmanı.” Weis, Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri arasındaki bu projenin, denizcilerin ve Denizcilerin bilgi paylaşmasına izin verecek yazılım tanımlı ağdan faydalanmasını istiyor.
  • Kısmen modern yazılım tasarımına izin verecek bulut tabanlı bir altyapıyı agresif bir şekilde benimsemek. Daha akıcı bir yaklaşımla, bugün yıllarca süren süreçlerin ve onayların haftalara çekilebileceğini söyledi.
  • Koruma düzeylerini daha sürekli belirlemek için siber güvenlik için zihniyet değişikliği.

“Siber, bu noktada kullanılan bir kelimedir, bu noktada muhtemelen herkes için her şey anlamına gelir. Bu nedenle, belki de bugün anlamsızdır ”dedi. “Finansman alabilmeniz için bir şeyler tanımlamak için kullanılan bir terimdir, böylece dikkat çekebilirsiniz, böylece konuşmalar yapabilirsiniz. Ama ne yapmaya çalıştığımızı açıklamıyor. Ve yapmamız gereken, nerede olursa olsun bilgilerimizi savunmak. İster istirahatte olsun, ister eğitimde olsun, ister tedarik zinciri, savunma, endüstriyel üs, adınız, bugün olmadığımız bir şekilde savunmalıyız. ”

Bilgi Üstünlüğü Vizyonunun yayınlanması Batı 2020 konferansından sadece haftalar önce geldiğinden, belge San Diego'da özellikle gelişmekte olan teknolojilerle ilgili ortak bir konuydu.

Yapay zeka üzerine bir konferans panelinde 3 Mart Teğmen Cmdr. Deniz Harekâtları Değerlendirme Bölümü Başhekimi'nin baş operasyon araştırması analisti ve bölüm başkanı Connor McLemore, “sistemlerimiz şu anda AI'yı tam potansiyeline kullanmak için kurulmamış” dedi. Pacific, Naval Information Warfare Center'daki akıllı algılama şubesinin başkanı Jamie Lukos, orada bulunan araştırmacıların işlerini yapmak için genellikle mevcut sistemleri atlattıklarını söyledi.

Ancak Deniz Kuvvetleri yetkilileri konferansın çoğunu veri, siber güvenlik ve yazılım geliştirmeye daha fazla vurgu da dahil olmak üzere modernizasyon çabalarını açıklayarak geçirdi.

Askeri Deniz Harp Sistemleri Komutanlığı başkanı Christian Adem Christian Becker, 2012 yılından itibaren Pentagon liderlerinin ağ pahasına tasarruf aradıklarını söyledi.

“Ağımızda biraz tasarruf ve verimlilik elde ettik” dedi. “Ve böylece, ödediğimiz ve zaman içinde bu boşluğun genişlediği bir ağımız var.”

Şimdi, Donanma liderleri ağı ve daha sonraki modernizasyonunu daha acil görüyorlar. Bugün liderler “savaşın savaş yeteneklerimizi destekleyen ağı nasıl kurmaya başlayabileceğimizi” araştırıyorlar çünkü ağın kendisi bir savaşla mücadele platformudur… Ağ, verimliliklerin alınacağı bir yer değildir. Ağ, savaşacağımız yer. ”

Military Times'dan Geoff Ziezulewicz bu hikayeye katkıda bulundu.


Bir cevap yazın