Donanma hastane gemisi Mercy COVID-19 yanıtı için Los Angeles için San Diego'dan ayrılıyor

Hastane gemisi USNS Mercy Donanmaya göre ABD'deki COVID-19 vakaları arttıkça Pazartesi günü Los Angeles için San Diego'daki Deniz Üssü'nden ayrılıyor.

Pazar günü, Başkan Donald Trump, Merhametin ek hizmet sağlamak için Los Angeles'a gideceğini açıkladı tıbbi kapasite bölgede. Gemi 800'den fazla Donanma sağlık personeli ve destek personeli ile birlikte 70'ten fazla kamu hizmeti denizcisi ile donatılmıştır ve 1.000 hastane yatağı vardır.

Geminin Seattle'a hareket etmesi beklenmesine rağmen, Federal Acil Durum Yönetim Ajansı Yöneticisi Peter Gaynor yönetimin Kaliforniya'nın daha fazla yardıma ihtiyacı olacağını öngördüğünü söyledi.

Pazar basın toplantısında Gaynor, "Savunma Bakanlığı'na derhal Los Angeles'a göndermesi için talimat verildi." Dedi. "DoD, Mercy'in bugünün düzeninden bir hafta veya daha kısa bir süre içinde yerini alabilmesini tavsiye etti. Şu anda Washington'da daha fazla vaka olmasına rağmen, California'daki yataklara yönelik öngörülen ihtiyaç Washington'un beş katıdır."

Gaynor ve Donanmaya göre, hastane gemisi acı çekmeyen hastaları tedavi etmek için kullanılacak COVID-19. Bu, yerel sağlık profesyonellerini virüs bulaşmış olanları tedavi etmek için serbest bırakacaktır.

Donanma, bir haber bülteninde "Gemi şu anda kıyıdaki hastanelere başvuran COVID-19 olmayan hastalar için sevk hastanesi olarak hizmet verecek ve yetişkinler için kritik ve acil bakım sağlamak için tam bir tıbbi bakım hizmeti sağlayacak" dedi. Pazartesi.

Donanma sürümü, “Bu, yerel sağlık profesyonellerinin COVID-19 hastalarını tedavi etmeye ve kıyıdaki hastanelerin Yoğun Bakım Ünitelerini ve ventilatörlerini bu hastalar için kullanmasına odaklanmasına izin verecektir” dedi.

Merhamet, COVID-19 salgınına cevap verecek tek hastane gemisi değil.

Virginia, Norfolk merkezli USNS Comfort hastane gemisi de COVID-19 yanıtına yardımcı olmak üzere görevlendirilecek. Hastane gemisi şu anda bakım için Norfolk'ta ve birkaç hafta içinde New York'a gidecek.

Pentagon sözcüsü Jonathan Hoffman gazetecilere 18 Mart'ta yaptığı açıklamada, "Bu bir hafta meselesi, bu yüzden biraz zaman alacak," dedi. en uygun yere karar verme. ”

CNN'den yapılan tahminlere göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde 30.000'den fazla COVID-19 vakası var.


Bir cevap yazın