Denizciler bir Donanma uydusunun sıkışmaya dayanıp dayanamayacağını bilmek istiyordu

Pentagon liderleri, operasyonlar için ihtiyaç duydukları uydu sinyallerinin gelecekteki çatışmalar sırasında düşmanlar için bir hedef olacağından endişe duyuyorlar. Ancak 1. Deniz Bölümü genel komutanı Binbaşı Robert Castellvi, 2 Mart'ta Donanmanın dar bant iletişim uydularının Aralık tatbikatı sırasında önemli parazitlere dayanabildiğini söyledi.

Marines Corps liderleri, Ordunun Tehdit Sistemleri Yönetim Ofisi'nden, Donanmanın Mobil Kullanıcı Amaç Sistemi'nin California'daki Steel Knight 20 tatbikatı için çalıştığı spektrumun bölümlerini kasıtlı olarak silmelerini istedi.

Lockheed Martin tarafından inşa edilen yörüngede beş uydudan oluşan bir takımyıldızı olan MUOS, yaklaşık 20 MHz'lik bir aralıkta çalışıyor. Denizciler, sinyalin, bu eşiğin yaklaşık yüzde 50'sine kadar sıkışmaya devam edebileceğini öğrendi. Yetkililer, bunun önemli bir miktar olduğunu, çünkü spektrumun daha büyük bir kısmının daha fazla sıkışmasının daha fazla güç gerektireceğini ve bir düşmanın pozisyonunu tehlikeye atacağını söyledi.

Yetkililer daha sonra bu tatbikatın, tek bir radyoyu tek bir birime ayırmayı amaçlayan yerel bir saldırı içerdiğini de eklediler.

"Bu şey bir oyun değiştirici oldu," dedi Castellvi, San Diego'daki yıllık Batı 2020 konferansında konuşan MUOS. “Yüksek merkezlerimiz arasında, yüksek bant genişliği sistemleri gerektiren tabur ve çok dar bantlı sistemlere bağlı komut direğinin altındaki dijital uçurum boşluğunu doldurdu… Oldukça iyi sonuç verdi.”

Ayrıca, MUOS dalga formunu kullanan yazılım tanımlı radyolara yeni bir ürün yazılımı yükseltmesi daha fazla koruma katmanı sağladığını söyledi.

Aynı tatbikat sırasında, Deniz Piyadeleri aynı zamanda yerlerini vermekten kaçınmak için komuta yerlerinin elektronik ayak izini azaltmaya odaklandı.

“İmzamızı ne kadar aşağıya indirebileceklerini görmek harikaydı” dedi.

Esasen, operatörler "düşmanın tek bir PRC-117G'ye eşdeğer olduğunu görürlerdi" imzasını atıyorlardı. Neredeyse yakın bir çatışmada tahmin edeceğimiz tüm sürtünme yelpazesini simüle etmek için ağı gerçekten test ediyoruz. "

Castellvi ayrıca, muharebe harekat merkezinde kablosuz interneti gizli düzeyde kullanmaya dikkat çekti. Bu teknoloji, komut mesajlarının oluşturulması ve kaldırılması için gereken süreyi azaltabilir.

Hareket, “herhangi bir COC'de görülmeyen özgürlük ve çok yönlülük sağladı” dedi. “Hareket edebilmeliyiz, hayatta kalabilmeliyiz, daha ölümcül olmalıyız. Bu da bir kurulum ve yayından kaldırma işlemlerinin daha hızlı olması gerektiği anlamına geliyor ve kablosuz bağlantı sizi oraya götürmenin bir yolu. ”


Bir cevap yazın